آمازون از IQM فنلاند برای اولین سرویس محاسبات کوانتومی خود در اتحادیه اروپا استفاده می کند

IQM Garnet، یک پردازنده کوانتومی 20 کیوبیتی (QPU) اکنون از طریق خدمات وب آمازون (AWS) در دسترس است – اولین کامپیوتر کوانتومی موجود از طریق ابر AWS در اتحادیه اروپا.

استارت آپ سخت افزار کوانتومی فنلاندی IQM در هلسینکی فنلاند مستقر است. AWS قبلاً با آن همکاری کرده است IonQ، Oxford Quantum Circuits، QuEra و Rigetti برای سرویس ابری کوانتومی خود که به نام Braket شناخته می شود، اما به عنوان اولین پردازنده کوانتومی AWS میزبانی شده در اتحادیه اروپا.

همچنین به این معنی است که برای اولین بار، خدمات کوانتومی آمازون برای کاربران نهایی در منطقه AWS اروپا (استکهلم) در دسترس خواهد بود. همچنین این اولین باری است که رایانه‌های کوانتومی IQM در ساختار درخواستی از طریق ابر و با قیمت‌های پرداختی AWS در دسترس خواهند بود.

یان گوتز، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران IQM، به TNW گفت: ما بسیار مفتخریم که بخشی از شبکه آمازون هستیم و با یک شرکت فناوری جهانی همکاری می کنیم. برای IQM، این یک فرصت عالی برای مقیاس‌بندی پیشنهادات ما در سطح جهانی و همکاری با کاربران نهایی پیشرو در سراسر جهان است.»

گوتز همچنین اضافه کرد که این پیشنهاد مشترک “گامی بزرگ به جلو برای محاسبات کوانتومی ابری” است و کاربران ابری را قادر می‌سازد تا انواع جدیدی از الگوریتم‌ها را آزمایش کنند و از موارد برای رشد تجارت خود استفاده کنند.

قابلیت دسترسی برای راه اندازی الگوریتم کوانتومی

همانطور که اکثر خوانندگان ما احتمالاً می دانند، رایانه های کوانتومی “پر سر و صدا” و مستعد خطا واقعاً نمی توانند کار زیادی انجام دهند – هنوز. با این حال، در حال حاضر، تکنولوژی به طرز باورنکردنی سریع پیشرفت می کند. یادگیری کار با آن یک شبه اتفاق نمی افتد.

به این ترتیب، یک مدل کسب‌وکار کامل پیرامون «آماده‌سازی کوانتومی» سازمان‌ها و شرکت‌ها پدید آمده است تا در هنگام رسیدن ابزار کوانتومی غافلگیر نشوند. سیستم‌های کیوبیت کوچک‌تر امروزی همچنین یک زمین آموزشی برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار هستند که بسیاری از آنها روی حل مشکل تصحیح خطا کار می‌کنند.

مکس هبرلین، رئیس بخش ابر در IQM به TNW گفت: «در زمینه ابر، IQM Garnet بیشتر توسط مهندسان الگوریتم کوانتومی برای توسعه IP پیرامون کامپایلرهای کوانتومی، الگوریتم‌ها و طرح‌های تصحیح خطا استفاده می‌شود. IQM Garnet طرح‌بندی بسیار همگنی را ارائه می‌دهد و دارای دقت پیشرفته‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد الگوریتم‌ها را به طور کارآمد در اندازه کامل تراشه مقیاس کنند.

در همان زمان، Haeberlein گفت، این شرکت IQM Garnet را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهد، که به ویژه برای صحنه رو به رشد استارت آپ الگوریتم کوانتومی مهم است.

IQM که در سال 2018 تأسیس شد، پیشروترین توسعه دهنده سخت افزار کوانتومی در کیوبیت های ابررسانا در اروپا است. در اوایل سال آینده، این شرکت قصد دارد کامپیوتر کوانتومی 54 کیوبیتی IQM Radiance را به مجموعه خود اضافه کند.

به گفته Haeberlein، این به کاربران این امکان را می‌دهد تا الگوریتم‌های کوانتومی را فراتر از نقطه‌ای که می‌توانند به‌طور کلاسیک توسط ابررایانه‌ها شبیه‌سازی شوند، گسترش دهند.

او می افزاید: «در سال 2026، IQM Radiance را با 150 کیوبیت راه اندازی می کنیم، جایی که ما شاهد اولین کاربردهای الگوریتمی تجاری در مقیاس در حوزه مالی، خودرو، علوم زیستی و مواد شیمیایی خواهیم بود».

مطلب پیشنهادی  حملات سایبری علیه لهستان از زمان انتخاب یک رژیم طرفدار اوکراین افزایش یافته است
آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *