آیا این آینده قهوه است؟ Kaffa Roastery ترکیب AI-conic را راه اندازی کرد


من واقعاً به قهوه علاقه دارم (دوستانم ممکن است بگویند وسواس دارند). نه فقط به خاطر کافئین‌هایی که به جامعه سرمایه‌داری وسواس به بهره‌وری ما دامن می‌زنند، بلکه برای طعم و همچنین سبک‌های مختلف دم کردن (اگرچه ریشه‌های سوئدی من باعث می‌شود که من را دوست داشته باشم).

متأسفانه، من نمی توانم اغلب در مورد آن بنویسم زیرا – اگرچه برشته کردن و دم کردن قهوه به مهندسی فناوری متکی است – فناوری. استارت آپ ها و قهوه تقریباً هرگز در اخبار نیست. وارد Kaffa Roastery مستقر در هلسینکی و ترکیب لوبیای جدید آن به نام AI-conic شوید.

مخلوط قهوه (که 12.90 یورو برای 250 گرم قیمت دارد و سطح برشتگی متوسطی دارد) با انتقال داده های دانه قهوه Kaffa Roastery به یک مشخص شد مدل هوش مصنوعی ارائه شده توسط بومیان هوش مصنوعی مشاوره Elev.

بنیانگذار Elev، Antti Merilehto، یک کاربر قدیمی از کالاهای کافا است، و گزارش شده است که این همکاری راهی برای آزمایش اینکه آیا هوش مصنوعی می‌تواند در بخش سنتی مانند قهوه تخصصی کمک کند یا خیر، ایجاد شد. و به عنوان یک فرصت تبلیغاتی بسیار خوب، می توان تصور کرد.

Elev که مدل‌های خود را توسعه نمی‌دهد اما ChatGPT را برای شرکت‌ها بهینه می‌کند و آموزش نحوه استفاده از Copilot مایکروسافت را ارائه می‌دهد، می‌گوید که هوش مصنوعی را ابتدا در طراحی فرآیند و سپس در نحوه انتخاب دانه‌ها گنجانده است. کافا سپس مشخصات کباب را تعیین کرد و “آن را از آنجا گرفت”.

در حالی که خوشحالم که هنوز انسانی وجود دارد که بو دادن واقعی را انجام می‌دهد، زیرا از مهارتی که در برشته کردن دانه‌های قهوه استفاده می‌شود بسیار قدردانی می‌کنم، اگر به‌زودی نمایه‌های برشته‌کاری تعیین‌شده با هوش مصنوعی را ببینیم اصلاً تعجب نمی‌کنم. اگرچه برای اکثر نانوایی های کوچک، لذت مطمئناً در توجه جدی و دقیق به جزئیات است.

“بدون نیاز به دخالت انسانی.”

این مخلوط (اگر عاشق تک اصل هستید از این قسمت صرفنظر کنید) از چهار نوع مختلف لوبیا تشکیل شده است. 40٪ برزیل، Fazenda Pinal، 25٪ هر کدام از کلمبیا، سان لورنزو و گواتمالا، La Bolsa، و همچنین 10٪ از اتیوپی، Geruke هستند.

معمولاً مخلوط ها از دو یا سه دانه تهیه می شوند. اگرچه آنها از تصمیم مدل برای استفاده از چهار نوع مختلف شگفت زده شده بودند، اما پس از یک چشیدن کورکورانه، نانوایی های کافا ظاهراً به این نتیجه رسیدند که این مخلوط “کامل” است و نیازی به دخالت انسان ندارد.

کافا ترکیب قهوه AI-conic را در جشنواره قهوه هلسینکی آخر هفته گذشته در کارخانه کابل در هلسینکی به نمایش گذاشت.

سوانت هامپف، بنیانگذار و مدیر عامل کافا، گفت: “این (آزمایش) اولین گام برای دیدن اینکه چگونه هوش مصنوعی می تواند به ما در آینده کمک کند بود.” آسوشیتدپرس در طول جشنواره “من فکر می کنم هوش مصنوعی در دراز مدت چیزهای زیادی برای ارائه به ما دارد. ما به ویژه از توصیف طعم قهوه ای که او ایجاد کرد تحت تأثیر قرار گرفتیم.

توصیف طعمی که هوش مصنوعی برای ترکیب مخروطی هوش مصنوعی ارائه کرده است، «آبدار و پویا» است. ترکیبی متعادل از شیرینی و میوه رسیده.»

من شخصاً جزئیات کمی بیشتر را ترجیح می دهم. اما باز هم، من قهقهه برگزیده تیم تحریریه هستم. در هر صورت، کافا علاقه من را برانگیخت. من یک کیسه AI-conic سفارش می‌دهم و وقتی از دم‌نوش نمونه‌برداری می‌کنم، این مقاله را به‌روزرسانی می‌کنم.

مطلب پیشنهادی  اپل تصمیم خود را تغییر می‌دهد: Epic Games همچنان می‌تواند یک اپ استور رقیب ارائه دهد
آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *