اتحادیه اروپا اپل، گوگل و متا را در اولین تحقیق قانون رقابت DMA بررسی می کند


در یک ضربه مهم به فناوری بزرگ، اتحادیه اروپا در حال بررسی اپل، شرکت مادر گوگل، آلفابت و متا برای نقض احتمالی مقررات جدید تعیین شده توسط قانون بازارهای دیجیتال (DMA) است.

DMA – با مهلت انطباق تعیین شده برای 7 مارس – یک قانون رقابت برجسته است که برای تضمین بازار دیجیتال منصفانه برای شرکت ها و مصرف کنندگان به طور یکسان طراحی شده است. برای تسطیح زمین بازی دیجیتال، حقوق و قوانین واضحی را برای پلتفرم‌های آنلاین بزرگ (به نام «دروازه‌بان») تعیین می‌کند.

به طور طبیعی، در فناوری های بزرگ سه گانه به خوبی در محدوده مقررات قرار می گیرد و شرکت ها قبلاً اقداماتی را برای رعایت مجموعه قوانین جدید انجام داده اند. اما با توجه به کمیسیون اتحادیه اروپابرخی از اقدامات در دستیابی به اهداف شکست خورده است.

مارگرت وستاگر، رئیس ضد انحصار اتحادیه، در یک کنفرانس مطبوعاتی امروز گفت: «این تصمیم‌ها برای آغاز تحقیقات عدم انطباق تنها دو هفته پس از ضرب‌الاجل اجرا گرفته می‌شود و نشان می‌دهد که رعایت DMA چیزی است که ما بسیار جدی می‌گیریم.»

به طور خاص، کمیسیون ضد هدف‌گیری در گوگل پلی آلفابت و اپ استور اپل را بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که کاربران می‌توانند آزادانه برنامه‌های از پیش نصب شده را حذف کرده و جایگزین‌های شخص ثالث کنند.

کنفرانس TNW 2024، 20 تا 21 ژوئن – عجله کنید، قیمت ها در 29 مارس افزایش می یابد!

برای دریافت بهترین معامله و صرفه جویی صدها نفر در همه پاس ها، همین حالا ثبت نام کنید.

علاوه بر این، نگاهی عمیق‌تر به تنظیمات خودکار جستجوی Google و صفحه انتخاب سافاری خواهد داشت. “مدل پرداخت یا رضایت” متا نیز بخشی از تحقیقات است، زیرا کمیسیون شک دارد که آیا چنین انتخاب دودویی واقعاً رضایت آزاد را امکان پذیر می کند یا خیر.

مطلب پیشنهادی  ذهن آگاهی دیجیتال می تواند به کاهش اثرات تکنواسترس در محل کار کمک کند

مدیر اتحادیه اروپا در لحنی هشدار دهنده گفت که در حال حاضر در حال بررسی رویه های رتبه بندی بازار آمازون و مدل تجاری جدید اپل برای فروشگاه های اپلیکیشن جایگزین است.

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی، گفت: اگر بررسی‌ها عدم رعایت کامل قوانین را ثابت کند، “سگ‌های نگهبان با جریمه‌های سنگین مواجه خواهند شد.”

عدم رعایت می تواند منجر به جریمه تا 10٪ از کل گردش مالی شرکت ها در سراسر جهان شود – که در صورت تکرار تخلف تا 20٪ افزایش می یابد. کمیسیون همچنین حق دارد اقدامات اضافی مانند دستور بازداشت را انجام دهد.

برتون گفت: “ما هر کاری که بتوانیم برای ایجاد فضای آنلاین منصفانه و رقابتی به نفع همه مصرف کنندگان و مشاغل فعال در بازار واحد ما انجام خواهیم داد.”

الکس هافنر، شریک رقابت در شرکت حقوقی بریتانیایی Fladgate، گفت: «این واقعیت که کمیسیون اکنون تصمیم گرفته است اقدامات اجرایی را در نظر بگیرد، نشان می‌دهد که رژیم جدید چقدر جدی است.

هافنر افزود: این امر همچنین از “اصرار مطلق او بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای تنظیم فناوری های بزرگ، به جای منتظر ماندن برای فیلتر کردن شکایات در مورد رفتار آنها” حمایت می کند.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *