اتحادیه اروپا و استرالیا در بحبوحه رقابت تکنولوژیکی با چین، یک قرارداد حیاتی برای تامین مواد معدنی منعقد کرده اند


در حالی که غرب به دنبال کاهش وابستگی خود به چین است، اتحادیه اروپا و استرالیا قراردادی را برای ایجاد مشترک زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی ضروری برای انتقال سبز و دیجیتال منعقد کرده‌اند.

تفاهم نامه بین این دو به دنبال تنوع بخشیدن به منابع اتحادیه اروپا و تقویت بخش داخلی استرالیا خواهد بود.

مارگرت وستاگر، رئیس رقابت اتحادیه اروپا در ماه آوریل گفت: «در دنیای فناوری محور، کسانی که رهبری می‌کنند کسانی هستند که حیاتی‌ترین فناوری‌ها و زنجیره تأمین آنها را کنترل می‌کنند».

تراشه‌ها، باتری‌ها، خودروهای الکتریکی: رقابت‌پذیری ما لزوماً به ظرفیت ما برای تولید و استقرار آنها بستگی دارد.

کنفرانس TNW 20 تا 21 ژوئن – آخرین فرصت برای دریافت مجوز!

پایان دادن به همه فرصت های شبکه: میزگرد، کلاس های مستر، تورهای فنی، 1:1 ثانیه… آخرین فرصت برای رزرو قبل از اتمام!

این توافق در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد قدرت دیجیتال چین انجام می شود.

از جانب تولید پنل های خورشیدی به فروش خودروهای الکتریکی، این کشور نقش پیشرو در جهان را به خود اختصاص داد بسیاری از فناوری های پیشرفته همچنین منبع اصلی بلوک مواد خام مورد استفاده در طیف گسترده ای از کاربردهای فناوری پاک، از پنل های خورشیدی و توربین های بادی گرفته تا خودروهای الکتریکی است.

به طور خاص، این بلوک 98 درصد از منابع کمیاب، 93 درصد منیزیم و 97 درصد از نیاز لیتیوم خود را از چین وارد می کند.

در این زمینه، مشارکت با استرالیا بسیار استراتژیک است.

دان فارل، وزیر تجارت و گردشگری استرالیا در بیانیه ای گفت: استرالیا دارای بزرگترین ذخایر مواد معدنی مهم روی زمین است.

مطلب پیشنهادی  گواهی‌های هوش مصنوعی مطابق با حق نسخه‌برداری در حال راه‌اندازی هستند، اما ChatGPT واجد شرایط نیست

این کشور 52 درصد از تولید جهانی لیتیوم را به خود اختصاص داده است. همچنین فهرستی طولانی از مواد معدنی مورد نیاز برای انتقال سبز از جمله منگنز، نیکل، مس و کبالت و عناصر خاکی کمیاب را تولید می کند.

کبالت و عناصر خاکی کمیاب به همان اندازه برای تولید تراشه‌ها مهم هستند، چیپس‌ها به محبوب‌ترین کالایی تبدیل شده‌اند که زیربنای همه فناوری‌هایی است که اقتصاد ما و جهان را در حرکت نگه می‌دارد.

استرالیا همچنین دارای پتانسیل معدنی قابل توجهی برای گالیم و ژرمانیوم، دو فلز کلیدی برای تولید نیمه هادی است. چین 80 درصد گالیوم و 60 درصد ژرمانیوم جهان را تولید می کند.

در بحبوحه افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی و تلاش‌های غرب برای محدود کردن دسترسی چین به تجهیزات پیشرفته ساخت تراشه، پکن سال گذشته کنترل‌هایی را بر صادرات هر دو فلز اعمال کرد.

در کنار ابتکاراتی که با هدف تقویت تولید تراشه و تولید فناوری پاک انجام می‌شود، مشارکت‌ها کلیدی برای طرح اتحادیه اروپا برای حاکمیت فناوری هستند.

پیمان با استرالیا به دنبال تسهیل پروژه ها و تحقیقات مشترک و همچنین سرمایه گذاری و تجارت دوجانبه است. این کل زنجیره ارزش مواد معدنی حیاتی، از استخراج و فرآوری گرفته تا پالایش و بازیافت را پوشش خواهد داد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *