استارت‌آپ سوئیسی برای پیشرفت ربات‌های مشترک با بازوی انسان‌نما GenAI

قدرت هوش مصنوعی مولد به رقابت برای ربات های انسان نما پیشرفته دامن زده است و نوید ماشین های توانمندتری را می دهد که می توانند یاد بگیرند و با محیط ها و چالش های ناآشنا کنار بیایند.

در میان رقابت فزاینده در سراسر جهان، میم مقیم سوئیس نیز کلاه خود را به رینگ پرتاب می کند. این استارتاپ یک دور اولیه 2.5 میلیون دلاری (2.3 میلیون یورو) جمع آوری کرده است تا اولین ربات مشارکتی مجهز به GenAI را وارد بازار کند.

شبیه‌سازی‌شده از ETH Zurich، در سال 2024 توسط تیمی متشکل از سه محقق که در تقاطع رباتیک و هوش مصنوعی کار می‌کنند، تأسیس شد.

برای رفع کمبود نیروی کار، این تیم یک بازوی انسان نما رباتیک ایجاد کرد که می تواند در جریان کار دستی موجود ادغام شود و کارهای تکراری یا سخت را انجام دهد.

کنفرانس TNW – آیا شما یک سرمایه گذار هستید؟ این پیام برای شماست!

با داغ ترین استارت آپ ها آشنا شوید و سرمایه گذاری بعدی خود را در 20 تا 21 ژوئن کشف کنید. عجله کن! افزایش قیمت 17 اردیبهشت.

Stephan-Daniel Gravert، یکی از بنیانگذاران، می گوید: “بیشتر موارد استفاده ثابت هستند و نیازی به یک ربات انسان نما کامل با پا ندارند.”

به همین دلیل است که ما بر روی دستیابی به داده ها و نبوغ سخت افزاری بر روی یک بازوی روباتیک جهانی متمرکز شده ایم که با بازوهای موقعیت یابی رباتیک صنعتی سازگار است.

ادغام ربات های انسان نما با هوش مصنوعی

این استارتاپ جوان همچنین مدل اصلی هوش مصنوعی خود را توسعه داده است تا دست انسان‌نما را با مهارت‌های استدلال و توانایی یادگیری آغشته کند.

مطلب پیشنهادی  سیاست های ضد دگرباش جنسی هر ساله میلیاردها دلار برای اروپایی ها هزینه دارد

به گفته Mimic، استفاده از هوش مصنوعی مولد به ربات اجازه می دهد تا هر رفتاری را با تماشای انجام یک انسان درک و تقلید کند. این امر دامنه وظایفی را که یک ربات می تواند انجام دهد گسترش می دهد. همچنین نیاز (و هزینه) برنامه ریزی مجدد مداوم را کاهش می دهد.

ربات شبیه ساز دست انسان نما
دست روباتیک میم اعتبار: تقلید
ربات شبیه ساز دست انسان نما

استفان ویریچ، یکی از بنیانگذاران تقلید، می گوید: «اتوماسیون متعارف شکاف بزرگی از کارهای دستی با حجم کم تا متوسط ​​ایجاد می کند که اغلب در زیر جدول قرار می گیرند، زیرا برای خودکارسازی بسیار پیچیده یا غیراقتصادی هستند.

به گفته ویریچ، دستکاری رباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند به طور موثر این چالش ها را برطرف کند.

Mimic قصد دارد تا اواخر سال جاری انسان نما خود را منتشر کند. این صنعت صنایعی را هدف قرار می دهد که شامل کارهای تکراری و خودکار دشواری است که نیاز به مهارت های حرکتی پیچیده دارند.

این استارتاپ بخشی از یک اکوسیستم روباتیک قوی در سوئیس است. طبق گزارش فدراسیون بین المللی رباتیک (IFR)، سوئیس در بین ده کشور برتر با بیشترین تراکم ربات ها در نیروی کار قرار دارد. این شهرستان همچنین محل استقرار برخی از شناخته شده ترین شرکت های رباتیک و اتوماسیون جهان از جمله ABB و Swisslog است.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *