استارت‌آپ «مواد قابل پوشیدن زیستی» برای بیماری مزمن کلیوی 2.3 میلیون یورو به ارمغان می‌آورد

Metyos مستقر در پاریس 2.3 میلیون یورو از پیش بودجه را برای بهبود زندگی و نتایج سلامت بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی با فناوری پوشیدنی زیستی خود جمع آوری کرده است.

بیماری مزمن کلیوی (CKD) 10 درصد از جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد و سومین علت سریع رشد مرگ و میر در سراسر جهان است. همچنین با تأثیرات مالی جدی بر مراقبت های بهداشتی همراه است و هزینه درمان آن سالانه 140 میلیارد یورو برای اتحادیه اروپا است.

برای مبارزه با این بیماری، Metyos یک حسگر پوشیدنی زیستی در قالب یک پچ ایجاد کرده است که خوانش بیومارکرهای مرتبط با CKD را در زمان واقعی ارائه می دهد.

این قرائت‌ها به پلتفرم مدیریت بیماری استارت‌آپ وارد می‌شود که پزشکان می‌توانند از آن برای نظارت بر عملکرد کلیه بیمار استفاده کنند. این شامل نظارت بر اثرات داروها و رژیم غذایی و مشاهده علائم هشداردهنده علائمی مانند نارسایی کلیه یا هیپرکالمی (افزایش غیرطبیعی سطح پتاسیم) است.

کنفرانس TNW 2024، 20 تا 21 ژوئن – عجله کنید، قیمت ها در 29 مارس افزایش می یابد!

برای دریافت بهترین معامله و صرفه جویی صدها نفر در همه پاس ها، همین حالا ثبت نام کنید.

در عین حال، بیماران می توانند از این پلت فرم برای تماس مستقیم با پزشکان استفاده کنند که امکان درمان سریع شرایط اضطراری و پیگیری طولانی مدت مداوم را فراهم می کند. بیماران را می‌توان از طریق یک اپلیکیشن گوشی هوشمند نیز تحت نظر داشت، که متیوس می‌گوید به آنها اجازه می‌دهد مراقبت‌های خود را کنترل کنند و با پزشکان برای مدیریت و کاهش پیشرفت بیماری همکاری کنند.

مطلب پیشنهادی  مطالعه نشان می‌دهد که «جنس‌گرایی خیرخواهانه» در استارت‌آپ‌ها شکاف جنسیتی را افزایش می‌دهد
بنیانگذاران Metyos
اولگا چاشچینا یکی از بنیانگذاران و CTO دارای مدرک دکترای مهندسی زیستی با تخصص ویژه در زمینه حسگرهای زیستی است. هم بنیانگذار و مدیر عامل الکساندر بولانجر یک کارآفرین سریال پزشکی است.
بنیانگذاران Metyos

متجوس به TNW گفت: «ما می‌خواهیم پیامدهای سلامتی برای بیماران CKD و نتایج مالی را برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی با وارد کردن نظارت بیولوژیکی از راه دور در فضای CKD بهبود دهیم.

«CKD از نظر شیوع، مرگ و میر و هزینه یکی از بیماری های مزمن عمده است. این یک بیماری پیشرونده بدون درمان است (اما بسیاری از درمان ها برای شرایط مرتبط) بنابراین کاهش یا توقف پیشرفت بیماری برای بیماران می تواند بسیار مهم باشد.

این استارت‌آپ از این بودجه برای توسعه بیشتر فناوری پوشیدنی خود و انتقال آن در آزمایش‌های بالینی قبل از تایید FDA استفاده می‌کند، تا پایان سال 2025 مجوز قانونی صادر شود. استارت‌آپ medtech ابتدا هدف قرار خواهد گرفت. بیماران مرحله نهایی با مشکلات هیپرکالمی و دامنه آن را به بیماران در مراحل اولیه گسترش می دهد.

دور تامین مالی توسط صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Cenitz رهبری شد و توسط KIMA Ventures، Advans Lab و Bpifrance و دیگران حمایت شد. Metyos در حال حاضر در مرحله نمونه اولیه است و به دنبال شرکت کنندگان برای آزمایشات بالینی خود است.

در سال 2023، این استارت آپ برنده جایزه Embedded Healthcare در جوایز Association Embedded France شد و به عنوان یکی از بهترین کارآفرینان فناوری مراقبت های بهداشتی در طول جام جهانی نوآوری بهداشت و درمان نامزد شد.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *