استارتاپ سوئدی برنده بودجه اتحادیه اروپا برای چاپ پانل های خورشیدی داخلی ارگانیک شد

اتحادیه اروپا ارائه شده است 3.3 میلیون یورو برای کنسرسیومی به رهبری استارت آپ سوئدی Epishine. ماموریت این گروه تحریک توسعه پنل های خورشیدی ارگانیک است.

در این مورد، ارگانیک به پنل های خورشیدی اطلاق می شود که بر پایه کربن هستند. این پنل های خورشیدی به جای استفاده از سیلیکون برای هدایت الکتریسیته، از مولکول های آلی استفاده می کنند.

سلول های خورشیدی آلی بسیار سبک، ارزان، شفاف، قابل چاپ و انعطاف پذیر هستند. آنها همچنین می توانند نور داخلی را به برق تبدیل کنند. این می تواند ناشی از نور خورشید باشد که از پنجره باز وارد می شود یا نور کاملا مصنوعی مانند LED یا لامپ هالوژن.

نکته منفی این است که پانل های خورشیدی ارگانیک بسیار سریعتر از همتایان سیلیکونی خود تخریب می شوند، به این معنی که برای استفاده در فضای باز خیلی خوب نیستند. با این حال، آنها برای تامین انرژی وسایل الکترونیکی کوچکتر مانند کنترل از راه دور و صفحه کلیدهای بی سیم یا دستگاه های IoT کاملا مناسب هستند.

Anders Kottenauer، مدیر عامل Epishine، گفت: “این بودجه به ما امکان می دهد تا تلاش های مشترک خود در بازار را تسریع کنیم و به ماموریت خود برای استاندارد سازی لوازم الکترونیکی خود نیرو ادامه دهیم.” این شرکت می‌گوید که قصد دارد باتری‌ها و کابل‌های یکبار مصرف را به «چیزی از گذشته» تبدیل کند.

کوچک زیباست

سلول های آلی-خورشیدی
این نمایشگر CO2 از بلغارستان MClimate سطح دی اکسید کربن موجود در هوا را کنترل می کند. با استفاده از فناوری خورشیدی Epishine. اعتبار: Epishine
سلول های آلی-خورشیدی

همین هفته گذشته، تولیدکننده مخابرات آلمانی Sentinum و Epishine، صورتحساب خود را راه اندازی کردند سنسور دما و رطوبت. اپیشین اچهمچنین برچسب های قفسه الکترونیکی با انرژی خورشیدی و مدارهای مجتمع برای تراشه ها ساخته شده است. این شرکت حتی با چین هم کار می کند Nichicon برای توسعه باتری خود شارژ که توسط نور تغذیه می شود.

ماتیاس جوزفسون، یکی از بنیانگذاران اپیشین، می گوید: «دو مورد از نقاط قوت اپیشین، انعطاف پذیری نازک سلول های خورشیدی ما و کارایی بالای آنها در شرایط نور بسیار کم است. برای این نوع محصولات، به نظر می رسد ما یک محصول منحصر به فرد در بازار داریم.»

در نوامبر Epishin یک کارخانه سلول خورشیدی جدید افتتاح کرد برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده این مرکز جدید ظرفیت تولید 100 میلیون ماژول در سال را با استفاده از فناوری چاپ رول به رول این شرکت دارد. این سیستم سلول های خورشیدی را بر روی رول های پلاستیکی بسیار بلند چاپ می کند که می تواند سرعت تولید را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

بودجه و جزئیات کنسرسیوم در حال حاضر کمیاب است. ما برای کسب اطلاعات بیشتر با Epishine تماس گرفته‌ایم و در صورت دریافت اطلاعات بیشتر، این مقاله را به‌روزرسانی خواهیم کرد.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *