استارتاپ نروژی هوش مصنوعی را برای پیش بینی بلایای طبیعی آموزش می دهد


استارت آپ نروژی 7Analytics 4 میلیون یورو را برای کمک به پیش بینی سیل یا رانش بزرگ بعدی تضمین کرده است.

لباس مستقر در برگن الگوریتم‌های یادگیری ماشینی را بر روی مقادیر انبوه داده در مورد همه چیز از آب و هوا گرفته تا کاربری زمین آموزش می‌دهد. سپس هوش مصنوعی یاد می‌گیرد که چگونه بلایای طبیعی را تا یک متر پیش‌بینی کند.

در حالی که پیش‌بینی آب‌وهوا به شما می‌گوید چه زمانی طوفان نزدیک می‌شود، 7Analytics دقیقاً به شما می‌گوید که آب حاصل از آن طوفان چگونه در جامعه شما حرکت می‌کند.

این اطلاعات بینش در داشبورد نمایش داده می شود. کسب‌وکارها و دولت‌ها می‌توانند از این پلتفرم برای ارزیابی ریسک‌های دارایی‌های فردی مانند ساختمان‌ها یا جاده‌ها استفاده کنند.

کنفرانس TNW 20-21 ژوئن – آخرین فرصت برای صرفه جویی بزرگ!

افزایش قیمت نهایی این هفته در 27 اردیبهشت است! استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها، دولت‌ها، همه در یک مکان برای کشف آینده فناوری.

پلتفرم ما می تواند به شما بگوید که آیا سیل در منطقه مورد علاقه شما رخ می دهد و هشدارهایی را 72 ساعت قبل از آن صادر می کند تا بتوانید تمام اقدامات لازم را برای محافظت از کارمندان و دارایی ها انجام دهید. Jonas Aas Thorland، یکی از بنیانگذاران 7Analytics، قبلاً به TNW گفته بود.

ارزیابی ریسک بیمه

7Analytics همچنین یک پلتفرم خاص – InzureCloud – را توسعه داده است که مخصوص شرکت های بیمه طراحی شده است. برای مثال، بیمه‌گران می‌توانند از این ابزار برای ارزیابی خطر خسارت سیل به خانه‌ها استفاده کنند. اگر ریسک بالا باشد، می توانند حق بیمه خود را بر این اساس تنظیم کنند.

مطلب پیشنهادی  اتحادیه اروپا چهار مرکز آزمایشی جدید را برای توسعه هوش مصنوعی مسئول راه اندازی می کند

در مقابل، این در واقع می تواند به صاحبان خانه کمک کند.

بسیاری از شرکت‌های بیمه از مناطقی مانند کالیفرنیا و فلوریدا به دلیل حجم عظیم آتش‌سوزی و خطر سیل به طور کامل کنار کشیده‌اند.. این امر باعث می شود که مردم در صورت وقوع بلایای طبیعی از نظر مالی آسیب پذیر باشند.

تورلند گفت: «بیمه‌گران مناطق مستعد سیل را ترک می‌کنند، زیرا آنها اطلاعات کافی در مورد خطرات را ندارند. ما از طریق رویکرد عمیق‌تر خود، داده‌هایی را به بیمه‌گران ارائه می‌دهیم که ریسک خاص هر ملک را به دقت ارزیابی می‌کند.»

سیل اروپا در سال 2021 که مناطق وسیعی از آلمان و بلژیک را تحت تاثیر قرار داد، جان 209 نفر را گرفت و بیش از 30 میلیارد یورو خسارت وارد کرد. سیل‌های فاجعه‌باری مانند این به دلیل گرمایش جهانی رایج‌تر می‌شوند.

تورلند گفت: «صنعت بیمه نیاز حیاتی به داده های ریسک با کیفیت بالاتر را در مواجهه با رویدادهای شدید آب و هوایی مکرر و با تأثیر بیشتر گزارش می کند.

7Analytics می گوید 40 مشتری در حال حاضر از ابزار آن استفاده می کنند. این استارت‌آپ با تأمین بودجه جدید، اکنون به ایالات متحده گسترش خواهد یافت.

دور تأمین مالی توسط Scale Capital، یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه مستقر در کپنهاگ، رهبری شد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *