استارتاپ هلندی جمع آوری خون رباتیک را به بیمارستان ها می آورد

Vitestro مستقر در اوترخت 20 میلیون یورو جمع آوری کرده است تا دستگاه رباتیک جمع آوری خون خود را وارد بازار کند.

Vitestro که در سال 2017 تأسیس شد، با هدف بهبود تجربه بیماران از خونگیری و رفع کمبود نیروی کار در مراقبت های بهداشتی – که در آن تقاضا برای متخصصان آزمایشگاهی واجد شرایط با نرخی بالاتر از هر حرفه دیگری در حال رشد است، است.

دستگاه این استارتاپ برای تعیین محل رگ و سونوگرافی برای ایجاد تصویری از رگ خونی به مادون قرمز متکی است. سپس یک سوزن رباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی از این اطلاعات برای تعیین محل سوراخ کردن صحیح با دقت زیر میلی متری استفاده می کند.

از سال 2023، ویتسترو بزرگترین کارآزمایی بالینی جهان را برای دستگاه‌های جمع‌آوری خون مستقل با همکاری بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی در هلند انجام می‌دهد.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

پس از تکمیل مطالعه، این شرکت انتظار دارد تا اواخر سال جاری گواهینامه رسمی اتحادیه اروپا را برای دستگاه خود دریافت کند. سپس Vitestro آن را به چندین بیمارستان و آزمایشگاهی که قبلاً سفارش داده‌اند ارائه می‌کند.

با کمک مالی جدید، این شرکت قصد دارد به تجاری سازی در اروپا سرعت بخشد، شروع به گسترش در ایالات متحده کند، تیم خود را رشد دهد و ویژگی های محصول اضافی را توسعه دهد.

هم سرمایه گذاران فعلی و هم سرمایه گذاران جدید از این دور حمایت کردند، از جمله Sonder Capita، NYBC Ventures، Invest-NL و صندوق شورای نوآوری اروپا (EIC Fund).

مطلب پیشنهادی  اپل تصمیم خود را تغییر می‌دهد: Epic Games همچنان می‌تواند یک اپ استور رقیب ارائه دهد

برایان جوزف، مدیر ارشد بازرگانی و یکی از بنیانگذاران Vitestro، در این بیانیه گفت: “فناوری ما نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو در نوآوری مراقبت های بهداشتی است.”

از آنجایی که نیازهای مراقبت های بهداشتی به طور مداوم در حال تغییر هستند، استفاده از رباتیک نقش کلیدی در زمینه هایی مانند جراحی و توانبخشی دارد. اگرچه جمع آوری خون خودمختار هنوز یک منطقه عمدتا ناشناخته است، اما نوید قابل توجهی نیز دارد.

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال Risk: Show Me the Money است. اگر می‌خواهید عمیق‌تر در مورد آنچه برای تامین بودجه استارت‌آپ‌تان نیاز است، شرکت بعدی را برای حمایت پیدا کنید، یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید)، ما برای خوانندگان وفادارمان چیز خاصی داریم. از کد TNWXMEDIA هنگام پرداخت استفاده کنید تا 30% تخفیف دریافت کنید پاس کسب و کار، پاس سرمایه گذار یا بسته های شروع (بوت استرپ و افزایش مقیاس).

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *