استارتاپ پاریس «محاسبات جهانی» را به زرادخانه هوش مصنوعی فرانسه اضافه می کند

یک استارتاپ نویدبخش «محاسبات هوش مصنوعی جهانی» به بخش پررونق هوش مصنوعی فرانسه پیوست.

FlexAI مستقر در پاریس امروز با یک صندوق جنگی 28.5 میلیون یورویی و یک طرح بلندپروازانه برای “باز کردن قفل آینده هوش ماشینی” از مخفی کاری بیرون آمد. برای باز کردن این قفل، FlexAI در حال بازسازی زیرساخت محاسباتی است.

محور اصلی راه اندازی یک سرویس ابری درخواستی است. این محصول که انتظار می‌رود اواخر امسال عرضه شود، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی را با معماری‌های محاسباتی ناهمگن بسازند و آموزش دهند.

یک لایه نرم افزاری یکپارچه، حجم کار را به معماری بهینه انتزاع و هماهنگ می کند. در نتیجه، کاربران می توانند پیکربندی های سخت افزاری متعددی را بدون تغییرات پیچیده کد پیاده سازی کنند.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

این برای حداکثر کارایی و سادگی. هدف FlexAI با فراهم کردن دسترسی آسان به طیف گسترده ای از محاسبات و بارهای کاری، گسترش دسترسی به هوش مصنوعی است.

بنیانگذاران این استارت آپ، بریش تریپاتی و دالی کیلانی، به TNW گفتند که هدف نهایی آنها فعال کردن راه حل های هوش مصنوعی برای بزرگترین مشکلات جهان است. امید آنها این است که دسترسی بیشتر منجر به نوآوری بیشتر شود.

تریپاتی، مدیر عامل FlexAI می گوید: «ما به قدرت تحول آفرین هوش مصنوعی برای حل برخی از بزرگترین مشکلات بشریت اعتقاد داریم، اما برای تحقق این چشم انداز به 1000 برابر محاسبات بیشتری نیاز دارد.

مطلب پیشنهادی  Xbox "Stays Engaged" با سازگاری به عقب، ذخیره بازی

امروزه در دسترس بودن محاسبات هوش مصنوعی به تعداد معدودی محدود است. چشم انداز ما این است که قفل دسترسی به محاسبات را برای بسیاری باز کنیم.”

مشکل بزرگ محاسباتی هوش مصنوعی

FlexAI می رسد در بحبوحه نگرانی فزاینده در مورد اشتهای زیاد هوش مصنوعی برای قدرت محاسباتی. با پیشرفت این حوزه، پیشرفت ها به طور فزاینده ای غیرقابل دسترس، غیرقابل دسترس و ناپایدار می شوند.

FlexAI نوید راه حل هایی را برای همه این مشکلات می دهد. برای استارت آپ ها، این سرویس هزینه های محاسباتی هنگفتی را که می توانند مصرف کنند را کاهش می دهد 80 درصد سرمایه شرکت. از جانب واگذاری خودکار بر محاسبات مورد نیاز برای یک بار مشخص، FlexAI می تواند اطمینان حاصل کند که مشتریان فقط برای چیزی که واقعا استفاده می کنند پرداخت می کنند.

این رویکرد همچنین ردپای کربن در حال گسترش هوش مصنوعی را کاهش می دهد. به گفته مدیرعامل غول تراشه آرم، انتظار می رود تا سال 2030، هوش مصنوعی انرژی بیشتری نسبت به هند مصرف کند. با افزایش اندازه و پیچیدگی مدل ها، نیاز به بهره وری انرژی بیشتر افزایش می یابد.

بنیانگذاران FlexAI: CTO Dali Kilani (سمت چپ) و مدیر عامل شرکت Brijesh Tripathi
مدیر عامل FlexAI بریجش تریپاتی (راست) و مدیر ارشد فناوری دالی کیلانی پس از حضور در اپل، اینتل، انویدیا، تسلا، لایفن و زوکس، این استارت آپ را با هم تأسیس کردند. اعتبار: FlexAI
بنیانگذاران FlexAI: CTO Dali Kilani (سمت چپ) و مدیر عامل شرکت Brijesh Tripathi

هدف سرویس ابری نیز کاهش کمبود مهارت‌های فزاینده است. زیرساخت فعلی هوش مصنوعی برای کار کردن به تخصص بسیار تخصصی نیاز دارد. FlexAI امیدوار است با ساخت یک لایه نرم افزاری که فرآیند را ساده می کند، استارتاپ ها و توسعه دهندگان بیشتری را قادر به ایجاد برنامه های کاربردی هوش مصنوعی کند.

این سه راه حل قبلاً 30 میلیون دلار (28.5 میلیون یورو) بودجه اولیه جذب کرده است. این دور توسط Alpha Intelligence Capital (AIC)، Elaia Partners و Heartcore Capital رهبری شد.

مطلب پیشنهادی  موشک آریان 5 آژانس فضایی اروپا برای آخرین بار بلند شد

Antoine Blondeau، شریک مدیریت AIC، نیاز مبرم به خدمات FlexAI را برجسته کرد.

او می‌گوید: «کامپیوتر به جای اینکه توانایی‌های قدرتمندتر مدل‌های هوش مصنوعی را هدایت کند، عقب مانده است. “برای درک پتانسیل هوش مصنوعی، صنعت باید مشکل هزینه های محاسباتی و پیچیدگی پشته را حل کند – که هر دو به طور چشمگیری هزینه های توسعه و زمان ورود به بازار را افزایش می دهند.

بریش و دالی، به‌طور منحصربه‌فردی، مهارت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم را برای طراحی و ساخت اکوسیستم برای لایه ارکستراسیون محاسباتی هوش مصنوعی دارند.»

بهبود بخش هوش مصنوعی فرانسه

سرمایه گذاران همچنین از قدرت رو به رشد اکوسیستم هوش مصنوعی فرانسه تمجید کردند. این کشور به رهبری تک‌شاخ Mistral AI مستقر در پاریس، به یک مرکز اروپایی برای هوش مصنوعی تبدیل شده است.

بخش هوش مصنوعی فرانسه با یک پایگاه علمی قوی، فهرست رو به رشد بنیانگذاران استارت آپ و افزایش دسترسی به سرمایه جهانیجاه طلبی های جهانی بلوندو گفت.

افزایش این بخش، امانوئل ماکرون را نیز از بین خواهد برد. ماموریت رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد یک «ملت استارتاپی» تاکنون تحسین و تمسخر را برانگیخته است. در صحنه رو به رشد هوش مصنوعی، او شواهدی دارد که نشان می‌دهد چشم اندازش می‌تواند به واقعیت تبدیل شود.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *