اسپانیا ممنوعیت تلگرام را به منظور بررسی تاثیر آن بر کاربران تعلیق کرد

دادگاه عالی اسپانیا مشکوک استدستور خود را صادر کرد که قرار بود سرویس‌های تلگرام اپلیکیشن پیام‌رسان را در کشور مسدود کند.

قاضی سانتیاگو پدراس روز جمعه دستوری را صادر کرد و خواستار ممنوعیت موقت تلگرام در پی شکایت چندین شرکت رسانه ای شد که می گویند اپلیکیشن پیام رسانی به کاربران اجازه می دهد تا محتوای تلویزیونی و ویدیویی را بدون اجازه آپلود کنند.

انتظار می رفت این ممنوعیت از امروز اجرایی شود.

پدراز قبلاً این سفارش را به حالت تعلیق درآورده و درخواست گزارش پلیس برای بررسی تأثیر ممنوعیت موقت روی کاربران کرده است.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

تلگرام که به طور گسترده به عنوان جایگزین ایمن تر برای واتس اپ دیده می شود، چهارمین برنامه پیام رسان محبوب در کشور با حدود هشت میلیون کاربر است.

هنگامی که این ممنوعیت در روز جمعه اعلام شد، موجی از انتقادات را برانگیخت. برخی در شبکه های اجتماعی این حرکت را تشویق کردند حمله کنند در مورد آزادی بیان

فرناندو سوارز، رئیس شورای عمومی دانشکده‌های حرفه‌ای مهندسی کامپیوتر اسپانیا، گفت این “مثل تصمیم به تعطیلی یک استان کشورمان است، زیرا یک مورد قاچاق مواد مخدر یا سرقت در آن منطقه رخ داده است”.

انجمن مصرف کنندگان اسپانیا FACUA از تحقیق استقبال می کند. انجمن مصرف کنندگان اسپانیا گفت: «ما این واقعیت را جشن می گیریم که پس از سیل انتقادات، قاضی پدراس دستور نامتناسب خود برای مسدود کردن تلگرام را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه به حالت تعلیق درآورد. FACUA از X، قبلا توییتر.

مطلب پیشنهادی  اپلیکیشن اشتراک‌گذاری دوچرخه الکترونیکی Forest درآمد تبلیغاتی را افزایش می‌دهد تا به «ارزان‌ترین» لندن تبدیل شود.

این ممنوعیت را می توان به ژوئیه 2023 ردیابی کرد که در آن زمان دادگاه عالی اسپانیا اطلاعاتی را از تلگرام در رابطه با حساب های توزیع کننده محتوای دزدی در کانال های آن درخواست کرده است. او روز جمعه گفت که عدم همکاری تلگرام باعث شد قاضی این “اقدام احتیاطی” را اتخاذ کند.

بسته به نتایج تحقیقات، این ممنوعیت همچنان می تواند اجرایی شود.

شرکت های بزرگ فناوری زیر ذره بین

اتحادیه اروپا مجهز به مقررات جدیدی است که همه چیز را سرکوب می کند رقابت برای کپی رایت، به طور فزاینده ای شرکت های بزرگ فناوری را زیر ذره بین قرار می دهد و به ایالت ها قدرت آتش بیشتری می دهد تا آنها را به چالش بکشند.

سازمان حفاظت از اطلاعات اسپانیا، سام آلتمن، بنیانگذار OpenAI را ممنوع کرد ورلد کوین در این ماه به دلیل نگرانی ها مبنی بر اینکه شرکت اسکن چشم به طور غیرقانونی داده ها را جمع آوری و به اشتراک می گذارد.

همین هفته گذشته، تنظیم کننده های فرانسوی گوگل را بزنید با جریمه 250 میلیون یورویی به دلایلی مشابه ممنوعیت پیشنهادی تلگرام: نمایش محتوای رسانه ای بدون رضایت ناشران.

تلگرام که در سال 2013 راه اندازی شد و توسط تاجر روسی الاصل پاول دوروف راه اندازی شد، خود را به عنوان یک برنامه پیام رسانی معرفی می کند که آزادی و دزدی دریایی بیشتری را نسبت به پلتفرم های رقیب در اختیار کاربران قرار می دهد.

با این حال، ثابت شد که این یک شمشیر دو لبه است زیرا یک شمشیر را نیز ایجاد کرد اجاق برای فروش مواد مخدر، فعالیت های راست افراطی، اطلاعات نادرست، توزیع محتوای خشونت آمیز، پورنوگرافی کودکان و تروریسم.

مطلب پیشنهادی  GTA Online Heist: Cluckin Bell Farm Raid تریلر ماموریت های پر اکشن را فاش می کندآموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *