انتظار می رود “هوش مصنوعی جمعی” شبیه بورگ از Star Trek باشد – فقط زیباتر (امیدوارم)


دانشمندان برجسته کامپیوتر یک چشم انداز از یک “هوش مصنوعی جمعی” که شبیه به آن است رونمایی کرده اند پیشتازان فضا نوعی بورگ

محققان MIT، دانشگاه Yale و Loughborough این مفهوم را در مطالعه ای که این هفته در مجله منتشر شد، توضیح دادند هوش طبیعی ماشین

سند شرح می دهد واحدهای هوش مصنوعی به طور مداوم دانش و مهارت های جدیدی کسب می کنند. سپس آنها اطلاعات را در یک شبکه به اشتراک خواهند گذاشت.

جمعی با هم، بینش خود را به منافع متقابل تبدیل خواهند کرد. سپس انبوهی از مهارت ها، ایده ها و کاربردها به تدریج توسعه خواهند یافت.

کنفرانس TNW 2024، 20 تا 21 ژوئن – عجله کنید، قیمت ها در 29 مارس افزایش می یابد!

برای دریافت بهترین معامله و صرفه جویی صدها نفر در همه پاس ها، همین حالا ثبت نام کنید.

در نتیجه، شبکه به سرعت یاد می گیرد که وظایف جدید را انجام دهد و به تغییرات واکنش نشان دهد. سپس فناوری های تحول آفرین پدیدار خواهند شد.

برای مثال، سیستم‌های امنیت سایبری برای متوقف کردن هکرها بر ظرفیت تشخیص ترکیبی تکیه می‌کنند. اندرویدهای واکنش به بلایا، وسعت تجربه جمعی را با هر شرایطی تطبیق می دهند. ربات های مراقبت های بهداشتی به سرعت با وظایف مختلف سازگار می شوند صبور نیاز دارد.

دکتر Andrea Soltoggio از دانشگاه Loughborough، که رهبری این مطالعه را بر عهده داشت، به TNW گفت: «بدون یادگیری مادام‌العمر، چنین روبات‌هایی عملکرد ضعیفی خواهند داشت، بهبود نمی‌یابند یا با تک تک کاربران سازگار می‌شوند. “بدون اشتراک دانش، یادگیری می تواند بسیار طول بکشد.”

مطلب پیشنهادی  «دسترسی زودهنگام» بریتانیا به مدل‌های OpenAI و DeepMind یک شمشیر دولبه است.

اگر فکر می کنید این داستان علمی تخیلی به نظر می رسد، تنها نیستید. در واقع، خود محققان این مفهوم را با بورگ مقایسه کردند، یک نژاد سایبورگ خیالی که از طریق یک ذهن کندو کار می کند و داده ها را به اشتراک می گذارد. اما این تیم چشم انداز خود را بر اساس فناوری هایی است که از قبل وجود دارد.

هوش مصنوعی جمعی در حال حاضر اینجاست

محققان انتظار دارند که دستگاه های نهایی به صورت غیرمتمرکز میزبانی شوند محاسبه و داده های تیم یادگیری ترکیبی و انتقالی دانش را به اشتراک می گذارد، در حالی که یک زبان برنامه نویسی مشترک بینش را منتقل می کند.

Soltoggio گفت: “نخستین نمونه از چنین شبکه هایی مجموعه ای از واحدها هستند که آدرس های IP خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.”

“یک واحد می تواند با تماس با یک عضو موجود، که به نوبه خود آدرس سایر اعضا را به اشتراک می گذارد، به جمع بپیوندد. به این ترتیب، می‌توانیم مجموعه‌های پویایی از واحدها ایجاد کنیم که می‌توانند در هر زمان بپیوندند یا ترک کنند.

استراتژی‌های فناوری کنونی بیشتر ایده‌های تیم را تأیید می‌کنند. تلاش های جهانی برای فعال کردن یادگیری در طول عمر عامل هوش مصنوعی در حال افزایش است. پروتکل‌ها و زبان‌های جهانی برای پشتیبانی از اشتراک‌گذاری دانش نیز پشتیبانی فزاینده‌ای را به خود جلب می‌کنند

این رویکردها رویکرد غالب مدل های بزرگ امروزی را به چالش می کشند. افرادی مانند ChatGPT عمدتاً در طول جلسات آموزشی اولیه یاد می گیرند، که ظرفیت آنها را برای یادگیری مداوم محدود می کند.

مطلب پیشنهادی  هیجان GTA 6 به اوج خود رسیده است زیرا ظاهراً یک نشت ویژگی های هیجان انگیز را نشان می دهد

فناوری های بزرگ نیز اغلب تمایلی به اشتراک گذاری ایده ها ندارند. این مانع از پیشرفت هوش مصنوعی می شود و قدرت را در دستان عده کمی مسلط متمرکز می کند.

سولتجو معتقد است واحدهای AI جمعی این مدل را شکست خواهند داد. نشان دهنده پویایی تعاونی جامعه انسانی است. نوادگان مصنوعی ما می توانند همین مسیر را طی کنند.

با بازیافت موثر دانش، آنها می توانند نیازهای انرژی را به طور چشمگیری کاهش دهند.

برخی از شرکت های فناوری همچنان از اشتراک گذاری خودداری می کنند. صرف نظر از این، آنها هنوز هم می توانند مجموعه های هوش مصنوعی داخلی را توسعه دهند. در همین حال، کسانی که همکاری می کنند می توانند مشارکت های خارجی را ادغام کنند، همانطور که جامعه منبع باز انجام داده است.

بورگ دموکراتیک

بودجه این تحقیق از سوی آژانس تحقیقات نظامی ایالات متحده دارپا تامین شده است. این ممکن است زنگ خطر را به صدا درآورد، اما تیم تحقیقاتی قول نصب نرده های ایمنی قدرتمند را می دهد.

امیدواریم این اقدامات احتیاطی خاطرات بورگ را راحت کند. این گونه به دنبال تبدیل موجودات زنده به هواپیماهای بدون سرنشین، جذب گوشت آنها در کندو و از بین بردن فردیت آنها است.

برای جلوگیری از این سرنوشت وحشتناک، تیم تحقیقاتی همه را می خواهد واحد هوش مصنوعی برای حفظ اهداف و استقلال خود.

به جای پذیرش همگنی اجباری بورگ، جمع خواهد بود “سولتجو گفت: دموکراسی عوامل هوش مصنوعی، که با «سلطه چند سیستم بزرگ» مخالف است.

او افزود: «ما می‌توانیم عوامل هوش مصنوعی طراحی کنیم که به سادگی از دستورات و یک مرجع مرکزی پیروی کنند، یا می‌توانیم عواملی بسازیم که دانش را به اشتراک بگذارند اما اهداف و مقاصد خود را حفظ کنند.»

مطلب پیشنهادی  نکات و پاسخ‌های امروز اتصالات NYT - راهنما برای 29 آوریل، شماره 323

«راه دوم بیشتر یادآور جوامع دموکراتیک سالم است. امیدوارم جامعه علمی به جای ایجاد ارتشی از سیستم های هوش مصنوعی نسل بعدی، بر تکرار این اصول تمرکز کند.

این یک احساس است که پیشتازان فضا اسپاک مطمئناً به اشتراک خواهد گذاشت. همانطور که یک افسر علمی در USS Enterprise یک بار گفت:

رایانه‌ها خدمتکاران عالی و کارآمدی را می‌سازند، اما من تمایلی به خدمت زیر نظر آنها ندارم.»

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال Ren-AI-ssance: The AI-Powered Rebirth است. اگر می‌خواهید در همه چیزهای هوش مصنوعی عمیق‌تر شوید، یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید)، ما چیز خاصی برای خوانندگان وفادار خود داریم. از کد TNWXMEDIA هنگام پرداخت استفاده کنید تا 30% تخفیف دریافت کنید پاس کاری، پاس سرمایه گذار یا بسته های شروع (بوت استرپ و افزایش مقیاس).

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *