انگلیس: حملات سایبری چین بخشی از کارزار جاسوسی در مقیاس بزرگ است

دولت بریتانیا چین را به دو حمله سایبری مخرب علیه نهادهای دموکراتیک و اعضای پارلمان این کشور متهم کرده است.

به طور خاص، مرکز ملی امنیت سایبری (NCSC) دریافت که یک بازیگر سایبری مرتبط با دولت چین، با نام مستعار Advanced Persistent Threat Group 31 (APT31)، تقریباً به طور قطع مسئول فعالیت های اطلاعاتی آنلاین در سال 2021 بود که حساب های ایمیل نمایندگان را هدف قرار می داد.

NCSC همچنین دریافت که به احتمال زیاد بازیگران تحت حمایت دولت چین در پس نقض داده های کمیسیون انتخابات بریتانیا بین سال های 2021 و 2022 بوده اند.

پل چیچستر، مدیر عملیات آژانس، این فعالیت ها را “نشان دهنده الگوی گسترده تر رفتار غیرقابل قبول” پکن توصیف کرد.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از کارهای مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

خود دولت گفت که این رفتار «بخشی از [a] یک کمپین جاسوسی در مقیاس بزرگ

این بریتانیای کبیر دارد اکنون یک شرکت شل و دو عضو APT31 را تحریم کرده است. سفیر چین نیز احضار شد.

اتهامات علیه چین همچنان در حال افزایش است

بریتانیا تنها نیست که جاسوسی سایبری را به دولت چین مرتبط می کند. ادعاهای مشابهی توسط ایالات متحده مطرح شد، جایی که FBI اعلام کرد که همان دو فرد چینی شناسایی شده توسط بریتانیا بخشی از یک حمله هکری بوده و اکنون با اتهامات جنایی روبرو هستند.

امروز، دولت نیوزیلند نیز چین را مسئول حمله سایبری به پارلمان در سال 2021 معرفی کرد.

مطلب پیشنهادی  مدل هوش مصنوعی Poro نقاط عطف جدیدی را برای LLM های چند زبانه در اروپا تعیین می کند

چین به نوبه خود این اتهامات را رد کرده و گفته است که این اتهامات به منزله “مانور سیاسی” است.

لین جین، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری گفت: «این یک مانور سیاسی خالص برای ایالات متحده و بریتانیا است که حملات سایبری به اصطلاح انجام شده توسط چین را بررسی کنند و افراد و سازمان‌های چینی را تحریم کنند.» .

در همین حال، قبل از انتخابات آتی بریتانیا، اقدامات تقویت شده برای مبارزه با حملات سایبری همراه با ابزارهایی برای کمک به محافظت از مردم و فرآیندهای دموکراتیک بسیار مهم است.

جیک مور، مشاور امنیت سایبری جهانی در ESET گفت: «با در پیش بودن انتخابات در سال جاری، این حمله فشار زیادی بر دولت وارد می‌کند تا به مردم بریتانیا نشان دهد که رای امن باقی می‌ماند و نمی‌توان آن را دستکاری کرد.»

مور از دولت می‌خواهد تا دفاع امنیتی سایبری خود را بهبود بخشد و نسبت به ماهیت بی‌امان حملات دولت متخاصم هشدار داده است.

بیشتر حملات سایبری به خطر انداختن داده ها هدفمند هستند و اطلاعات شخصی را به سرقت می برند، اما حملات دولت متخاصم اغلب با نشان دادن رفتار تهدیدآمیز خود و برجسته کردن آنچه که به طور بالقوه می توانند به دست آورند انگیزه بیشتری دارند.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *