این اسنوبرد از کاغذ ساخته شده است – و مانند یک رویا خرد می شود

اسنوبرد سوار حرفه ای Freeride، کودی برامول، به عمق پودر سفید، چپ-راست-چپ-راست پایین دامنه کوه می رود. او اسنوبرد، یک سبک منحصر به فرد از اسنوبورد است که در دهه 1980 در ژاپن اختراع شد.

اسنوبورد به جای تمرکز بر سرعت و ترفندها، یافتن جریان کوه، حفظ سرعت در بخش های مسطح و ترکیب شدن با زمین است. این ورزش در مقایسه با پیست های اسکی شلوغ، به بهترین وجه در پودر تازه و غیر فشرده انجام می شود.

پس مناسب است که سواری برامول به گونه ای ساخته شده باشد که تاثیر کمتری بر طبیعت بکری که اسنوبورد به آن وابسته است داشته باشد. این اسنوبردها به جای پلاستیک یا فایبرگلاس از کاغذ قدیمی ساخته شده اند.

Papersurf_Cody_Bramwell-papershell-snowsurf-circular-tech
اسنوبردیست حرفه ای بریتانیایی/سوئدی، کودی برامول، کاغذی در دست دارد. اعتبار: Vincent Skoglund/Papersurf
Papersurf_Cody_Bramwell-papershell-snowsurf-circular-tech

وینسنت اسکوگلند، عکاس و یکی از بنیانگذاران عزیز صنایع صوتی سوئدی Zound (در حال حاضر گروه مارشال) که سال گذشته Papersurf را تأسیس کرد، می‌گوید: «من می‌خواستم وضعیت موجود را به چالش بکشم و شرکت‌ها را تشویق کنم تا قدم به جلو بگذارند و به مواد جایگزین نگاه کنند. اسکوگلند می‌گوید که برای پیگیری سفارشات تابلوها که از 4495 کرون (390 یورو) شروع می‌شود، در تلاش است.

کنفرانس TNW 2024، 20 تا 21 ژوئن – عجله کنید، قیمت ها در 29 مارس افزایش می یابد!

برای دریافت بهترین معامله و صرفه جویی صدها نفر در همه پاس ها، همین حالا ثبت نام کنید.

اسنوبردها توسط PaperShell، یک استارت‌آپ مستقر در استکهلم ساخته شده‌اند که راهی را برای تبدیل زباله‌های کاغذ به یک کامپوزیت بادوام و با فناوری پیشرفته که آن را «چوب فلز» می‌نامد، توسعه داده است.

“امکانات طراحی بی پایان هستند”

Anders Breitholz، بنیانگذار و مدیر عامل PaperShell، به TNW گفت: «مثل این است که هنر با جادو ملاقات می کند، علم با زیست شناسی ملاقات می کند. ما ماده ای ایجاد کرده ایم که سرگرم کننده، ظریف، شیک و در عین حال انعطاف پذیر، بادوام و گرد است.

مطلب پیشنهادی  نکات و پاسخ‌های امروز اتصالات NYT - راهنما برای 6 می، شماره 330

فلز چوب PaperShell می تواند جایگزین مواد مقاوم در برابر ضربه مانند آلومینیوم، فایبرگلاس و پلاستیک شود. این می تواند صاف، مات یا بافت باشد. می تواند صاف، منحنی یا کروی باشد.

در برابر حرارت مقاوم است (حتی خود خاموش شوندهضد آب، قوی و سبک تر از فایبرگلاس. می توان از آن برای ساخت مبلمان، تابلوهای ماشین، وسایل الکترونیکی، نمای ساختمان، اسکیت برد و همانطور که قبلاً دیدیم اسنوبرد استفاده کرد.

Breitholz می گوید: «امکانات طراحی واقعا بی پایان هستند.

کاغذ - مدار - تخته - پوسته کاغذ
فلز چوبی PaperShell را می توان تقریباً به هر چیزی، از اسکیت برد گرفته تا تخته مدار، قالب بندی کرد. اعتبار: PaperShell
کاغذ - مدار - تخته - پوسته کاغذ

برای تولید این ماده، PaperShell کاغذ کرافت ساخته شده از ضایعات لیگنین و خمیر صنعت چوب را تهیه می کند. سپس کاغذ را در همی سلولز خیس می کند، یک پلیمر طبیعی موجود در دیواره سلولی گیاه که به راحتی به عنوان محصول جانبی کشاورزی در دسترس است.

وقتی کاغذ ایجاد می‌کنید، لیگنین و همی سلولز را از دست می‌دهید، که جریان‌های ضایعات عظیمی هستند – بنابراین ما فکر کردیم، بیایید آنها را دوباره برای ساختن یک کامپوزیت بازگردانیم. برایتلز می گوید.

در اصل یک درخت معکوس می سازد.

یادگیری از طبیعت

تقریباً هر چیزی که ما روزانه استفاده و مصرف می کنیم به موادی مانند فلز، مواد معدنی، زیست توده و سوخت های فسیلی بستگی دارد. در سال 2022، رد پای مواد از میان مردم اروپا – مقدار مواد خام استخراج شده برای رفع نیازهای ما – تقریباً 15 تن بود. همانطور که اتحادیه اروپا اخیراً گفته است، “به سادگی ناپایدار است”. گزارش.

راه حل؟ برای شکستن عادات خطی مصرف‌کننده‌ی مصرف‌کننده‌مان و تبدیل آن‌ها به شکل دایره‌ای. در اقتصاد دایره ای، محصولات برای استفاده مجدد در نظر گرفته شده اند. وقتی دیگر مفید نیستند، به جای ضایعات، مانند طبیعت به منبعی برای چیز جدیدی تبدیل می شوند.

مطلب پیشنهادی  موجی از حملات سایبری در اروپا نگرانی‌ها را در مورد حمایت‌های دولت افزایش داده است

“طبیعت طی 3.8 میلیارد سال هوش زیستی شگفت‌انگیزی را توسعه داده است، اما به نظر می‌رسد بشر هر کاری که می‌تواند برای رفع آن انجام می‌دهد.” برایتلز می گوید. زمان شروع کار با زمین است، نه علیه آن.»

امروزه بیشتر چوب‌های قدیمی سوزانده یا دفن می‌شوند و CO2 در هوا یا در مورد چوب‌های تصفیه‌شده، مواد شیمیایی در خاک آزاد می‌کنند.

اگر مواد PaperShell در پایان عمر خود سوزانده شوند – بدترین سناریو – این شرکت همچنان مدعی کاهش 90 تا 98 درصدی انتشار کربن در چرخه زندگی در مقایسه با اجزای هم اندازه ساخته شده از پلاستیک، کامپوزیت های فیبر یا فلز است.

کاغذش در سیمی ضربه
در برخورد WIRED در لندن در سال گذشته، PaperShell پتانسیل میسل را برای تخریب مواد کامپوزیتی خود نشان داد. اعتبار: PaperShell
کاغذش در سیمی ضربه

با این حال، برای PaperShell، این به اندازه کافی خوب نیست. این شرکت می خواهد مواد قدیمی را گرفته و آن را به بیوچار به عنوان کود برای رشد درختان جدید تبدیل کند. آنها همچنین در حال آزمایش با میسلیوم برای شکستن چوب با تکنولوژی بالا، بازگرداندن آن به خاک و ارتقای تنوع زیستی هستند.

ما به میسلیوم یاد می دهیم که مواد ما را تجزیه کند. این هاردکور است. اینطوری باید کار کنیم. برایتلز می‌گوید: «اگر بتوانیم از این هوش بهره ببریم، دیوانه می‌شویم.»

کاری کن که کار کند

قبل از تاسیس PaperShell در سال 2021، Breitholz به مدت 20 سال به عنوان جاسوس مواد برای شرکت های بزرگ و موسسات تحقیقاتی کار کرد. کار او کشف بهترین مواد پایدار بعدی برای حرفه ای ها از خودروسازان گرفته تا معماران بود.

در سه سال گذشته، این خودخوانده “بنیانگذار دیوانه” و تیمش در کنار بازیگران صنعت از جمله سازنده خودروهای الکتریکی Polestar و تیمش در حال آزمایش و آزمایش مجدد محصول خود بوده اند. شرکت مبلمان ایتالیایی آرپر.

می‌گوید: «ما باید مطمئن می‌شدیم که واقعاً در یک زمینه صنعتی کار می‌کند، بنابراین با مشتریان خواستار همکاری کردیم تا بتوانیم سریع شکست بخوریم و سریع یاد بگیریم». بریتولز.

مطلب پیشنهادی  ورود Arm به خودروها "گامی منطقی" در میان رقابت RISC-V است

PaperShell تا به امروز 20 میلیون یورو جمع آوری کرده است و در حال حاضر در میانه یک دوره مالی دیگر است. هیئت مدیره آن شامل مدیرانی از سازنده لوازم خانگی سوئدی Electrolux، غول بازیافت Stena Metall و گروه طراحی داخلی Input است.

کارخانه آزمایشی این شرکت در Tibro، سوئد، به محل آزمایش این ماده تبدیل شده است. او همچنین برخی سفارشات با حجم کم را انجام داده است – مانند صفحه Papersurf. اما اکنون PaperShell آماده است تا اوضاع را بهتر کند.

کارخانه جدید PaperShell در Tibro، سوئد در شرف افتتاح است. اعتبار: PaperShell

صنعتی سازی

PaperShell به تازگی یک کارخانه جدید در Tibro ساخته است که یک گام بزرگ در ظرفیت در مقایسه با کارخانه آزمایشی فعلی – از 600 تا 32000 متر مربع فضای تولید را نشان می دهد.

کارخانه به عنوان عمل خواهد کرد تاسیسات تولید قطعات build-to-press. از یک سری میزهای پرس خودکار برای قالب گیری اشکال و طرح های مختلف بر اساس سفارشات خاص استفاده می کند. فلز چوب به عنوان جایگزینی برای یک جزء موجود – مانند پانل ماشین – یا برای یک محصول کاملاً جدید عمل می کند.

از صفحات تخت گرفته تا اشکال پیچیده سه بعدی، PaperShell انتظار دارد که بتواند سالانه 700000 قطعه در کارخانه جدید تولید کند. این شرکت قصد دارد در “آینده نزدیک” یک کارخانه حتی بزرگتر بسازد.

او می‌گوید: «این ماده در واقع بسیار ساده و با فناوری پایین است بریتولز. اما چیزی که واقعاً من را هیجان زده می کند این است که پتانسیل تأثیرگذاری بسیار زیاد را دارد تا به عنوان یک کاتالیزور برای تغییر در بسیاری از صنایع عمل کند.»

برای اسنوبردیست کودی برامول، تفریح ​​شاید مهمترین چیز باشد. او پس از یک جلسه پودر خرد کردن در حومه شمال اروپا گفت: “به Papersurf فریاد بزنید، این تخته بیمار است!”

این ویدیو را ببینید تا ببینید که چگونه کاغذ سواری ساخته می شود:آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *