این الگوریتم حوادث محل کار را قبل از وقوع آنها شناسایی می کند

در سال 2021، بیش از 3000 تصادف مرگبار و 2.9 میلیون تصادف غیرکشنده در محل کار در سراسر اتحادیه اروپا رخ داد. بیش از یک پنجم از این موارد، شاید تعجب آور نباشد، در بخش ساخت و ساز رخ داده است. همه آنها در تئوری قابل پیشگیری بودند.

استارتاپ Buddywise مستقر در استکهلم یک الگوریتم بینایی کامپیوتری ساخته است که محل کار را اسکن می کند و به شما در مورد موقعیت های بالقوه خطرناک هشدار می دهد. همچنین هشدارهای اضطراری را در صورت آسیب دیدگی یا مرگ ارسال می کند. این شرکت می گوید که در حال کار به سمت «آینده بدون آسیب» است.

Lamine Fay، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Buddywise، که پیش از این 10 سال به عنوان معاون ایمنی باد و دیجیتالی سازی سپری کرده است، گفت: “همه باید بتوانند پس از یک روز کار سالم به خانه برگردند، بنابراین ما نمی توانیم وضعیت موجود را بپذیریم.” غول انرژی Vattenfall

تیم بادی وایز، مرکز لامین فی. اعتبار: دوستان

Buddywise به تازگی 3.5 میلیون یورو سرمایه اولیه را تضمین کرده است زیرا به دنبال ارائه راه حل خود به محل کار در سراسر اروپا است. این دور توسط صندوق هوش مصنوعی سوئدی J12 و کوانتد مستقر در هلسینکی، و همچنین سرمایه‌گذاران فرشته از جمله اریک کویدنوس-والفورز، بنیانگذار ساوندکلاد و سرویس اشتراک ebike Dance، رهبری می‌شد.

امت کینگ، شریک J12 گفت: «پیشرفت‌های اخیر در مدل‌های بینایی کامپیوتری، پیشرفت‌های عمده‌ای را در طبقه‌بندی تصویر و تشخیص اشیا نشان داده است. این فناوری را به عنوان یک ابزار ضروری برای جایگزینی وضعیت موجود برنامه های کاربردی گزارش، بازرسی و سنجش قرار می دهد.

مدل هوش مصنوعی این استارت آپ تصاویر را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند. تنها چیزی که نیاز دارد چند دوربین و وای فای است. این می تواند خطرات متعددی را شناسایی کند، از رانندگی بی احتیاطی لیفتراک، شخصی که لیز خورده و سقوط کرده است، یا شخصی که فراموش کرده است دوباره کلاه خود را به سر بگذارد (جو، ما به شما نگاه می کنیم). حتی می تواند تشخیص دهد که آیا کارگران وضعیت بدنی بدی دارند یا خیر.

قبل از اینکه از تحویل گرفتن به رئیس هوش مصنوعی خود وحشت کنید، Buddywise تضمین می کند که همه داده ها ناشناس هستند. برخلاف بسیاری از سیستم‌های نظارتی که تمام ویدیوهای گرفته شده را ذخیره می‌کنند، الگوریتم آن فیدهای ویدئویی را در زمان واقعی بدون ذخیره داده‌ها تجزیه و تحلیل می‌کند. این شرکت در وب سایت خود می گوید: “هیچ تشخیص چهره استفاده نمی شود و ما هرگز اشیاء را شناسایی نمی کنیم.”

تمام این اطلاعات در داشبوردی قرار می گیرد که در آن می توانید عملکرد ایمنی خود را در طول زمان اندازه گیری کنید. می‌توانید به هوش مصنوعی بگویید روی خطرات خاص تمرکز کند و فقط برای انواع حوادثی که می‌خواهید هشدار ارسال کند.

بادی وایز با داشتن سرمایه تازه، قصد دارد تیم خود را با “استعدادهای فناوری برتر” رشد دهد و پایگاه مشتریان خود را در سراسر اروپا گسترش دهد. این استارت‌آپ می‌گوید راه‌حل آن قبلاً در سایت‌های صنعتی در سوئد، فنلاند، لتونی و لهستان اتخاذ شده است که شامل صنایع مختلف از زیرساخت‌ها و تولید تا خمیر و کاغذ می‌شود.

مطلب پیشنهادی  با ویژگی جدید نظرسنجی از (برخی) هرج و مرج در سرور Discord جلوگیری کنیدآموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *