این سرمایه گذار فناوری به کشاورزان اوکراینی پول می دهد تا کربن موجود در خاک را جذب کنند

شرکت سرمایه گذاری آب و هوای لیتوانی HeavyFinance بیش از 700000 زمین فوتبال در اوکراین را به برنامه اعتبار کربن خاک خود اضافه کرده است.

کشاورزی مدرن بر خاک تأثیر گذاشته است. قرن ها شخم زدن، چمن زنی و چرای بی رویه باعث شده زمین حاصلخیز نباشد. این نیز منتشر شده است میلیارد تن CO2 در جو

HeavyFinance به کشاورزان پول می دهد تا مقداری از آن کربن را به زمین برگردانند.

به طور خاص، شرکت وام هایی را برای تشویق به تغییر شیوه های کشاورزی احیا کننده صادر می کند. این شامل محصولات چرخشی، رشد محصولات پوششی در خارج از فصل، یا شخم زدن کمتر است. این فرآیندها می توانند کربن را از اتمسفر خارج کرده و در خاک ذخیره کنند تا به مقدار مشخصی برسد.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. هر هفته در صندوق ورودی شما رایگان است. اکنون درگیر شوید!

پس از اینکه کشاورزان به این روش جدید کشاورزی روی آوردند، HeavyFinance میزان کربن ذخیره شده آنها را اندازه گیری می کند. این شرکت این کار را با استفاده از داده های ماهواره ای و نمونه های خاک انجام می دهد. سطح کربن خاک را قبل و بعد از تغییرات اندازه گیری می کند.

در مورد اوکراین، شرکت محلی Agsolco اعتبار کربن خاک را تأیید و صادر خواهد کرد. شرکت ها یا کشورها این توکن ها را به عنوان راهی برای جبران انتشار گازهای گلخانه ای خود خریداری می کنند.

هرچه تولیدکنندگان کربن بیشتری از جو خارج کنند، پول بیشتری می توانند به دست آورند. در اوکراین جنگ زده، این می تواند یک جریان درآمد ارزشمند ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی  اپل تصمیم خود را تغییر می‌دهد: Epic Games همچنان می‌تواند یک اپ استور رقیب ارائه دهد

لایموناس نوریکا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران HeavyFinance گفت: تغییر به سمت کشاورزی احیاکننده به کشاورزان امکان می دهد خاک خود را بهبود بخشند و کربن بیشتری را همزمان ذخیره کنند.

بازار در حال رشد برای اعتبارات کربن خاک

در ماه مارس، HeavyFinance 50 میلیون یورو تامین مالی بدهی، با 20 میلیون یورو از صندوق سرمایه گذاری اروپا (EIF) تضمین کرد. این کشور تاکنون 250000 هکتار زمین را به برنامه کشاورزی کربن خود اضافه کرده است. از جمله کشورهایی مانند بلغارستان، لتونی، لیتوانی، لهستان و پرتغال.

شرکت لیتوانیایی تنها شرکتی است که روی اعتبار کربن خاک شرط بندی می کند. Agreena، ارائه دهنده اعتبار کربن خاک از دانمارک، قبلاً این اعتبار را دارد دو میلیون هکتار زمین کشاورزی تحت مدیریت او. در سراسر اقیانوس اطلس، Indigo مستقر در ایالات متحده ارائه کرده است صدها میلیون دلار برای بازار کربن خاک خودش.

طرفداران می گویند اعتبار کربن خاک راهی برای کاهش CO2 و بهبود جریان نقدی برای کشاورزان در حال مبارزه ارائه می دهد. اما برخی از منتقدان یک سوال علم پشت آن

صدور اعتبار کربن خاک بر تخمین های گسترده ای از میزان کربن ذخیره شده متکی است. در حالی که فناوری‌هایی مانند ماهواره‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین پوشش را بهبود می‌بخشند، هنوز اندازه‌گیری تک تک مزرعه‌ها یا تکه‌های خاک غیرممکن است. علاوه بر این، محققان هنوز من کاملا نمیفهمم علم چگونگی ذخیره و انتشار کربن در خاک

با این حال، خریداران اعتبار کربن خاک، آنها را به عنوان یک شرط مطمئن‌تر از اعتبارات جبرانی جنگل می‌دانند که در ازای حفاظت از جنگل‌های در معرض خطر تخریب صادر می‌شود. صادرکنندگان سقوط کردند افزایش کنترل باعث افزایش بیش از حد ارزش این اعتبارات شده و باعث می شود بسیاری از شرکت ها خرید آنها را متوقف کنند.

مطلب پیشنهادی  سازمان‌های خبری چگونه تصمیم می‌گیرند که یک عکس «بیش از حد ویرایش شده» باشد

HeavyFinance تخمین می زند که اجرای شیوه های احیا در کل زمین کشاورزی اوکراین می تواند 757.7 میلیون تن انتشار CO2 را کاهش دهد. این معادل کل تولید سالانه کربن آلمان است.

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال آینده پایدار است. اگر می‌خواهید اخلاق، تنوع، پایداری و تأثیرات اجتماعی فناوری را بررسی کنید – یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید) – ما چیز خاصی برای خوانندگان وفادار خود داریم. از کد TNWXMEDIA هنگام پرداخت استفاده کنید تا 30% تخفیف دریافت کنید پاس کاری، پاس سرمایه گذار یا بسته های شروع (بوت استرپ و افزایش مقیاس).

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *