این مدل هوش مصنوعی حوادث محل کار را قبل از وقوع آنها شناسایی می کند

در سال 2021، بیش از 3000 تصادف مرگبار و 2.9 میلیون تصادف غیرکشنده در محل کار در سراسر اتحادیه اروپا رخ داد. بیش از یک پنجم از این موارد، شاید تعجب آور نباشد، در بخش ساخت و ساز رخ داده است. همه آنها در تئوری قابل پیشگیری بودند.

استارت‌آپ بادی وایز مستقر در استکهلم مجموعه‌ای از مدل‌های بینایی رایانه‌ای را ساخته است که محل کار را اسکن می‌کند و به شما در مورد موقعیت‌های بالقوه خطرناک هشدار می‌دهد. پلت فرم هوش مصنوعی هشدارهای اضطراری را در صورت آسیب یا مرگ ارسال می کند. این شرکت می گوید که در حال کار به سمت «آینده بدون آسیب» است.

Lamine Fay، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Buddywise، که پیش از این 11 سال را در غول انرژی باد Vattenfall گذراند، گفت: “همه باید بتوانند پس از یک روز کار سالم به خانه بازگردند، بنابراین ما نمی توانیم وضعیت موجود را بپذیریم.” معاون ایمنی و دیجیتال سازی.

تیم بادی وایز، مرکز لامین فی. اعتبار: دوستان

Buddywise به تازگی 3.5 میلیون یورو سرمایه اولیه را تضمین کرده است زیرا به دنبال ارائه راه حل خود به محل کار در سراسر اروپا است. این دور توسط صندوق هوش مصنوعی سوئدی J12 و کوانتد مستقر در هلسینکی، و همچنین سرمایه‌گذاران فرشته از جمله اریک کویدنوس-والفورز، بنیانگذار ساوندکلاد و سرویس اشتراک ebike Dance، رهبری می‌شد.

امت کینگ، شریک J12 گفت: «پیشرفت‌های اخیر در مدل‌های بینایی کامپیوتری، پیشرفت‌های عمده‌ای را در طبقه‌بندی تصویر و تشخیص اشیا نشان داده است. این فناوری را به عنوان یک ابزار ضروری برای جایگزینی وضعیت موجود برنامه های کاربردی گزارش، بازرسی و سنجش قرار می دهد.

مطلب پیشنهادی  هوش مصنوعی فاش می کند که توهین های نژادی پنهان رسانه های روسیه را هجوم آورده است

مدل هوش مصنوعی این استارت آپ تصاویر را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند. تنها چیزی که نیاز دارد چند دوربین و وای فای است. این می تواند خطرات متعددی را شناسایی کند، از رانندگی بی احتیاطی لیفتراک، فردی که لیز خورده و سقوط کرده است، یا فردی که فراموش کرده کلاه ایمنی خود را دوباره سر بگذارد (جو، ما به شما نگاه می کنیم). حتی می تواند تشخیص دهد که آیا کارگران وضعیت بدنی بدی دارند یا خیر.

قبل از اینکه از تحویل گرفتن به رئیس هوش مصنوعی خود وحشت کنید، Buddywise تضمین می کند که همه داده ها ناشناس هستند. برخلاف بسیاری از سیستم‌های نظارتی که تمام ویدیوهای گرفته شده را ذخیره می‌کنند، الگوریتم آن فیدهای ویدئویی را در زمان واقعی بدون ذخیره داده‌ها تجزیه و تحلیل می‌کند. این شرکت در وب سایت خود می گوید: “هیچ تشخیص چهره استفاده نمی شود و ما هرگز اشیاء را شناسایی نمی کنیم.”

تمام این اطلاعات در داشبوردی قرار می گیرد که در آن می توانید عملکرد ایمنی خود را در طول زمان اندازه گیری کنید. می‌توانید به هوش مصنوعی بگویید روی خطرات خاص تمرکز کند و فقط برای انواع حوادثی که می‌خواهید هشدار ارسال کند.

بادی وایز با داشتن سرمایه تازه، قصد دارد تیم خود را با “استعدادهای فناوری برتر” رشد دهد و پایگاه مشتریان خود را در سراسر اروپا گسترش دهد. این استارت‌آپ می‌گوید راه‌حل آن قبلاً در سایت‌های صنعتی در سوئد، فنلاند، لتونی و لهستان اتخاذ شده است که شامل صنایع مختلف از زیرساخت‌ها و تولید تا خمیر و کاغذ می‌شود.

مطلب پیشنهادی  آخرین فروش آخر هفته Best Buy، معاملات فنی و خانگی زیادی را ارائه می دهد، اما یک نکته وجود دارد

به روز رسانی (09:30 CET، 25 مارس 2024): قبلاً از فناوری Buddywise به عنوان یک الگوریتم یاد کردیم. با این حال، این فقط یک الگوریتم نیست، بلکه بسیاری از مدل‌ها در یک پلتفرم ادغام شده‌اند.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *