با رهبر LockBit، “فعال ترین باج افزار باج افزار تا کنون” آشنا شوید

شکارچیان جرایم سایبری رهبر ادعایی LockBit، یک شبکه هکری که “فعال ترین گروه باج افزار تا کنون” نامیده می شود را کشف کردند.

LockBit برای نگهداری قربانیان شهرت جهانی پیدا کرد داده ها برای باج و باج افزار به عنوان یک سرویس، جایی که مجوز بدافزار را به دیگران می دهد هکرها.

به گفته یوروپل، این باند پشت گسترده‌ترین باج‌افزار جهان در سال 2022 است که میلیاردها یورو خسارت وارد کرده است.

قربانیان برجسته شامل غول هوافضای ایالات متحده بوئینگ، رویال میل بریتانیا و تایتان خودروسازی آلمان کانتیننتال هستند. با این حال، نهادهای روسی در لیست هدف غایب هستند.

کنفرانس TNW – آیا شما یک سرمایه گذار هستید؟ این پیام برای شماست!

با داغ ترین استارت آپ ها آشنا شوید و سرمایه گذاری بعدی خود را در 20 تا 21 ژوئن کشف کنید. عجله کن! افزایش قیمت 17 اردیبهشت.

بنابراین، جای تعجب نیست که رهبر ادعایی باند روسی باشد.

او در زندگی آنلاین خود با نام مستعار LockBitSupp استفاده می کند. در دنیای واقعی، نام او دیمیتری خروشف است.

دیمیتری خروشف، مدیر و توسعه دهنده گروه باج افزار LockBit
دیمیتری خروشف برای یافتن سرنخ های جدیدی از محل اختفای خود افشا شد. اعتبار: NCA
دیمیتری خروشف، مدیر و توسعه دهنده گروه باج افزار LockBit

رهبر LockBit کیست و کجاست؟

آژانس ملی جنایت بریتانیا (NCA) افشا شد خروشف روز سه شنبه. آژانس ادعا می کند که او به عنوان خدمت کرده است مدیر و توسعه دهنده LockBit.

خروشف همچنین مظنون به نوشتن پیامی مبنی بر حمایت از دونالد ترامپ بود. این تایید مشکوک در فوریه پس از ائتلاف ظاهر شد سازمان های مجری قانون، عملیات LockBit را مختل کردند. یوروپل گفت که این سرنگونی “سکوی اصلی و زیرساخت های حیاتی” باند را به خطر انداخت.

مطلب پیشنهادی  نکات و پاسخ‌های امروز اتصالات NYT - راهنما برای 6 می، شماره 330

تنها چند روز بعد، رهبر ادعایی LockBit پستی در Dark Web نوشت و “بی احتیاطی و بی مسئولیتی شخصی” آنها را برای هک مقصر دانست. این اعلامیه همچنین شامل فهرستی از قربانیان شرکت‌ها و تایید مشکوک ترامپ بود.

خروشف به قدری از ناشناس بودن خود مطمئن بود که یک بار به هر کسی که هویتش را فاش کند، 10 میلیون دلار (9.3 میلیون یورو) جایزه داد. با نشان دادن او صورتNCA حجاب او را برداشت.

آژانس همچنین امیدوار است که این افشاگری به شواهدی از محل اختفای او منجر شود.

جیک مور، مشاور امنیت سایبری جهانی در شرکت نرم‌افزاری اسلواکی ESET، به TNW گفت: «NCA به وضوح در تحقیقات خود به یک سری بن‌بست رسیده است و افشای رهبر LockBit به طور بالقوه موجی از سرنخ‌های جدید را برانگیخت.

نمودار آژانس های جرایم سایبری که Lockbit را حذف کرده اند
فوریه، که شامل حذف 34 سرور در اروپا، ایالات متحده و استرالیا بود. اعتبار: NCA
نمودار آژانس های جرایم سایبری که Lockbit را حذف کرده اند

خطرات و مزایای باج افزار

مقامات ایالات متحده همچنین تا 10 میلیون دلار (9.3 میلیون یورو) برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری و/یا محکومیت خروشف شود، پیشنهاد داده اند.

مور گفت که به دلیل ناشناس بودن، جایزه احتمالاً برای حلقه نزدیک خروشف بوده است.

قرار گرفتن در معرض توجه از طریق الف گیف depixelating همچنین ممکن است کارآگاهان اینترنتی را تشویق کند که به پرونده بپیوندند. اما این تاکتیک های عمومی با خطر همراه است.

مور می‌گوید: افشای یک مجرم سایبری می‌تواند بسیار قدرتمند باشد، اما همچنین می‌تواند تأثیر نامطلوب برانگیختن نفس افراد و ایجاد احترام زیادی برای عملیات آنها در انجمن‌های زیرزمینی و گروه‌های همتای خاص داشته باشد.

با این حال، NCA به وضوح این موضوع را ارزیابی کرده است و من مطمئن هستم که اکنون زمان ارائه کمک های عمومی فرا رسیده است.

مطلب پیشنهادی  این هفته در فن آوری هلندی

مور انتظار دارد NCA به سرعت متوجه شود از خروشف محل. چالش بزرگ‌تر جمع‌آوری شواهد کافی برای تعقیب رهبر LockBit و باج‌افزارش است.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *