بر اساس یک گزارش، 1.5 میلیون شغل در بریتانیا در معرض خطر هوش مصنوعی قرار دارند


طبق گزارش جدید موسسه تحقیقات سیاست عمومی (IPPR) حدود 11 درصد از مشاغل بریتانیا در حال حاضر در خطر جایگزینی با هوش مصنوعی هستند. در بدترین سناریو، این به معنای از دست دادن 1.5 میلیون شغل – بدون هیچ گونه افزایش تولید ناخالص داخلی است.

تجزیه و تحلیل IPPR نشان داد که تأثیر بیشتر بر روی وظایف شناختی معمول، مانند مدیریت پایگاه داده، و همچنین وظایف سازمانی و استراتژیک، مانند مدیریت موجودی یا برنامه ریزی، مشهود است.

مشاغل پشتیبان، ابتدایی و پاره وقت بیشترین خطر را دارند و کارگران با دستمزد متوسط ​​و پایین در معرض بیشترین خطر هستند.

IPPR تصویری حتی بدتر از آینده ای را ارائه می دهد که در آن هوش مصنوعی مولد عمیق تر در بازار کار ادغام می شود. فناوری می تواند جایگزین 59 درصد از وظایف کاری شود و در بدترین حالت منجر به از دست دادن 7.9 میلیون شغل شود.

جایگزینی هوش مصنوعی اجتناب ناپذیر نیست

کارستن یونگ، اقتصاددان ارشد در IPPR گفت: «تکنولوژی سرنوشت نیست و آخرالزمان مشاغل اجتناب‌ناپذیر نیست – دولت، کارفرمایان و اتحادیه‌ها این فرصت را دارند که تصمیمات طراحی حیاتی اتخاذ کنند تا اطمینان حاصل شود که ما این فناوری جدید را به خوبی مدیریت می‌کنیم».

کنفرانس TNW 2024، 20 تا 21 ژوئن – عجله کنید، قیمت ها در 29 مارس افزایش می یابد!

برای دریافت بهترین معامله و صرفه جویی صدها نفر در همه پاس ها، همین حالا ثبت نام کنید.

طبق بهترین سناریوی این موسسه، مشاغلی که در معرض خطر جایگزینی قرار دارند، می‌توانند برای انطباق با هوش مصنوعی افزایش یابند که می‌تواند سالانه 92 میلیارد پوند به تولید ناخالص داخلی کمک کند. در آینده ای حتی بیشتر مبتنی بر هوش مصنوعی، این رقم می تواند به 306 میلیارد پوند در سال افزایش یابد.

مطلب پیشنهادی  Mistral مدل جدید هوش مصنوعی سطح بالا را منتشر کرد و با مایکروسافت شریک شد

یک رابطه سودمند متقابل بین انسان و هوش مصنوعی مانند این می‌تواند دستمزد کارکنان را افزایش دهد و کمبود نیروی کار در مشاغلی که منابع کمتری دارند برطرف کند.

کارشناسان می گویند هوش مصنوعی می تواند یک نیروی خوب در بازار کار باشد – تا زمانی که با مهارت مجدد نیروی کار همراه باشد.

“سرمایه گذاری در آموزش ضروری است.

Michal Szymczak، رئیس استراتژی هوش مصنوعی در Zartis، یک نرم‌افزار و مشاوره هوش مصنوعی مبتنی بر کورک، به TNW گفت: «همه مشاغل موجود باید هوش مصنوعی را در جریان کار خود بگنجانند.

Szymczak بر این باور است که هوش مصنوعی به همان اندازه که لازم باشد شغل ایجاد می کند. او گفت: «به عبارت دیگر، هوش مصنوعی به خودی خود مشاغل ما را نمی گیرد، اما فردی که از هوش مصنوعی استفاده می کند قطعاً این کار را خواهد کرد.

به گفته Jaeger Glucina، MD و رئیس کارکنان شرکت حقوقی هوش مصنوعی Luminance مستقر در لندن، بریتانیا این پتانسیل را دارد که نیروی کار خود را برای این تغییر پارادایم آماده کند.

گلوسینا به TNW گفت: «سرمایه‌گذاری در آموزش هوش مصنوعی، مهارت‌های مجدد و یادگیری اولیه ضروری است تا اطمینان حاصل شود که هم نیروی کار فعلی و هم نیروی کار آینده در حرکت در این چشم‌انداز دیجیتالی در حال ظهور ماهر هستند.

به نوبه خود، IPPR خواستار سیاست‌های دولتی است که از مشاغل سبز، تغییرات نظارتی و اقدامات مالی مانند یارانه‌ها حمایت می‌کند که می‌تواند رشد شغل را در مقابل جابجایی کامل تشویق کند.

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال Ren-AI-ssance: The AI-Powered Rebirth است. اگر می‌خواهید در همه چیزهای هوش مصنوعی عمیق‌تر شوید، یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید)، ما چیز خاصی برای خوانندگان وفادار خود داریم. در هنگام تسویه حساب از کد TNWXMEDIA استفاده کنید تا 30٪ تخفیف برای Business Pass، Pass Investor یا بسته های راه اندازی (Bootstrap & Scaleup) دریافت کنید.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *