بشریت با دو بحران وجودی روبرو است – بحران آب و هوا و هوش مصنوعی. آیا یکی می تواند به حل دیگری کمک کند؟

همانطور که من این مطلب را می نویسم، دو قانون متضاد در مورد توسعه هوش مصنوعی – یعنی هوش مصنوعی مولد – راه خود را در پارلمان اروپا و بریتانیا باز می کنند. رویکرد بریتانیا بسیار ساده است – این رویکرد به دنبال اطمینان از تناسب شرکت‌های هوش مصنوعی با قوانین موجود حاکم بر شرکت‌های فناوری است.

در مقابل، رویکرد اتحادیه اروپا، زیرا تجزیه و تحلیل White & Case توضیح می دهد، یک قانون کاملاً جدید است و مبتنی بر ریسک است – به دنبال مقابله با جدی ترین خطرات ناشی از توسعه هوش مصنوعی پیشرفته تر است. داده کاوی، تهاجم به آزادی شخصی و همچنین اخبار جعلی و شرکت در انتخابات.

فرصت‌های دیگری نیز برای انجام این کار وجود خواهد داشت، به عنوان مثال با برنامه‌های تامین مالی آینده، اما می‌توان تلاش اتحادیه اروپا برای پیشرفت هوش مصنوعی و موارد استفاده مثبت از آن را برجسته کرد. در واقع، ماریت شاکه، عضو سابق پارلمان اروپا است در حال حاضر خواستار مالیات بر هوش مصنوعی است بر اساس ریسک درک شده از دست دادن شغل در آینده و شوک های اقتصادی.

حفاظت از نوآوری هوش مصنوعی در کنار دموکراسی

در سالی که اکثر دموکراسی‌های جهان انتخابات مهمی دارند – از جمله ایالات متحده، احتمالاً انگلیس، فرانسه، آلمان و هند – بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که هوش مصنوعی تأثیر منفی از نوع ربات و اخبار جعلی بر انتخابات ندارد. در سال 2016

اما همچنین مهم است که ما یک بحث معنادار در مورد اینکه چگونه می‌توانیم هوش مصنوعی را برای همیشه مهار کنیم، یعنی کمک به تسریع واکنش خود به بحران آب و هوا، داشته باشیم. ما در صندوق جهانی به ویژه در مورد کاربردهای اقلیمی هوش مصنوعی هیجان زده هستیم و در حال حاضر دو سرمایه گذاری در فضا انجام داده ایم و سرمایه گذاری دیگری که به زودی افشا خواهیم کرد.

چرا؟ خوب، در بیشتر موارد، حل بحران آب و هوا از سرمایه گذاری های قابل توجه در فناوری عمیق، سخت افزار و اساساً فناوری های جدید حاصل می شود. به همین دلیل است که ما برای اولین بار مشغول جمع آوری یک سرمایه بزرگتر بودیم، با فرصتی برای حمایت از استارتاپ های عمیق فناوری و سخت افزار مانند IQMنسل بعدی شرکت بازیافت باتری cylib و بسیاری دیگر.

از فناوری های عمیق گرفته تا پشته های نرم افزاری

اما نرم افزار همچنین در حل بحران آب و هوا، سریع و بالقوه ارزان، نقش خواهد داشت. هوش مصنوعی می تواند اساساً تغییرات سریعی را در نحوه استفاده از منابع انرژی در صنعت ایجاد کند و استفاده ناکارآمد و سریع – بدون دخالت انسان را برجسته کند. به همین دلیل است که ما در aedifion مستقر در کلن سرمایه گذاری کردیم، که به بخش ساخت و ساز کمک می کند مصرف انرژی و انتشار CO2 را کاهش دهد.

در صنایع بیوتکنولوژی و بیوشیمیایی، هوش مصنوعی می تواند تحقیقات را در این زمینه تسریع کند جایگزین های بدون سلول به سوخت های فسیلی از نظر تنوع زیستی، هوش مصنوعی همچنین به ما کمک می‌کند تا روند آتش‌سوزی‌های جنگلی را بهتر درک کنیم – و از طریق بهبود مدل‌سازی آب و هوا به محافظت از جهان طبیعی کمک می‌کند. همچنین می‌تواند با درک مؤثرتر روند خرید مصرف‌کننده به ما در درک و کاهش ضایعات در سوپرمارکت‌هایمان کمک کند – به همین دلیل است که ما در آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. Freshflow مستقر در برلین.

مطلب پیشنهادی  کارشناسان خواستار قوانین سختگیرانه فم تک برای محافظت از داده های زنان هستند

در سطح سیاست، ما می‌خواهیم درک درستی داشته باشیم که می‌تواند و باید رابطه مثبتی بین توسعه هوش مصنوعی و اتخاذ برخی از موارد استفاده در پاسخ به بحران آب و هوا وجود داشته باشد. رویکرد مبتنی بر ریسک که اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال پیشروی آن است باید در زمان مناسب نرم شود تا بتوانیم این بحث مثبت تر را آغاز کنیم.

این به شکل بحث عمومی اولیه، سپس بحث پارلمانی، اصلاحات نظارتی برای لوایح گسترده‌تر هوش مصنوعی که در حال حاضر در حال بحث است، و بعداً، تبدیل هوش مصنوعی به سیاست‌های اقلیمی – و همراه با آن، بسته‌های سرمایه‌گذاری در آب و هوا خواهد بود.

این باید – امیدوارم – منجر به هوش مصنوعی معنی‌داری شود که به ما کمک می‌کند ساختارهای صنعتی و اقتصادی موجود را بهینه کنیم به طوری که تأثیر بسیار کمتری بر آب و هوا داشته باشد. توسعه این موج از هوش مصنوعی هنوز در مراحل ابتدایی است، اما برای دریافت تاثیرات آب و هوا از هوش مصنوعی، باید در مورد اینکه چگونه می‌توانیم به طور مثبت از این فناوری جدید نیز استفاده کنیم، صحبت کنیم.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *