تکنیک جدید هوش مصنوعی پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال را شناسایی می کند


بلاک چین اغلب به عنوان راه حلی در جستجوی مشکل مورد انتقاد قرار می گیرد. اما گروهی از مردم در حال حاضر ارزش زیادی در فناوری پیدا کرده اند: پولشویی ها.

جنایات آنها سردردهای دردناکی برایشان ایجاد می کند موسسات مالی، کسب و کارهای رمزنگاری، مجریان قانون قانونی و رگولاتورهای ارزهای دیجیتال. همه آنها باید با فعالیت غیرقانونی در بلاک چین مقابله کنند.

Enter Elliptic، یک شرکت بریتانیایی متخصص در پزشکی قانونی ارزهای دیجیتال. این شرکت از تجزیه و تحلیل بلاک چین برای محافظت از مشتریان در برابر جرایم مالی استفاده می کند. آخرین دفاع آن از قدرت هوش مصنوعی بهره می برد. Elliptic با استفاده از یادگیری ماشین برای داده‌های تراکنش، روش جدیدی برای شناسایی پولشویی در بلاک چین بیت کوین ایجاد کرد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این تکنیک قبلاً درآمدهای حاصل از جرم ارسال شده به یک صرافی رمزنگاری، الگوهای جدید پولشویی و بازیگران غیرقانونی ناشناخته را شناسایی کرده است.

روز پادشاه را با کنفرانس TNW جشن بگیرید

از کد GEZELLIG40 در مجوزهای کسب و کار، سرمایه گذار و راه اندازی خود استفاده کنید و 40 درصد تخفیف دریافت کنید.

نتایج اکنون در محصولات Elliptic گنجانده شده است. با آزمایش‌های بیشتر، این شرکت معتقد است که مدل هوش مصنوعی می‌تواند مستقیماً تراکنش‌های غیرقانونی را علامت‌گذاری کند.

تام رابینسون، یکی از بنیانگذاران و دانشمند ارشد Elliptic، دو مورد استفاده اولیه را پیش بینی می کند.

رابینسون از طریق ایمیل به TNW گفت: «کاربرد اصلی در مبارزه با پولشویی از طریق کمک به صرافی‌های رمزنگاری و سایر کسب‌وکارها در شناسایی رمزارزهایی است که ممکن است از فعالیت‌های مجرمانه منشأ گرفته باشند.

مطلب پیشنهادی  این استارت آپ با استفاده از حسگرهای حرکتی گوشی شما بیماری قلبی را تشخیص می دهد

همچنین می‌تواند توسط مجریان قانون برای شناسایی خدمات غیرقانونی جدید و بازیگرانی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، استفاده کند.»

رویکرد مدلی برای پولشویی

به عنوان سیستم های تراکنش غیرمتمرکز و (شبه) ناشناس، بلاک چین ها برای پولشویی ها بسیار جذاب هستند. متأسفانه برای آنها، بلاک چین ها برای تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی نیز آماده هستند.

با اسکن سیاهه‌های مربوط به تراکنش‌ها و داده‌های کیف پول، یادگیری ماشینی می‌تواند نشانه‌هایی از پرداخت‌های غیرقانونی و مجرمان پشت آن را شناسایی کند.

رابینسون گفت: «این امر احتمالاً ارزهای دیجیتال را نسبت به دارایی‌های مالی سنتی مستعد تشخیص جرایم مالی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌کند.

Elliptic سال‌هاست که در حال بررسی احتمالات است. در سال 2019، این شرکت یک مدل یادگیری ماشینی توسعه داد که تراکنش‌های بیت‌کوین را که توسط بازیگران غیرقانونی مانند گروه‌های باج‌افزار و بازارهای وب تاریک انجام می‌شود، شناسایی می‌کند.

تحقیقات جدید تکنیک ها را به روز می کند و آنها را در مجموعه داده های عظیمی که شامل بیش از 200 میلیون تراکنش است به کار می گیرد.

Elliptic با محققان آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT-IBM Watson برای توسعه این روش همکاری کرد. آنها تصمیم گرفتند رویکرد جدیدی را اتخاذ کنند.

محققان به جای تمرکز بر کیف پول های غیرقانونی، مدل خود را بر روی «زیرگراف ها» که نشان دهنده زنجیره تراکنش های بیت کوین هستند، آموزش دادند. برخی از این معاملات شامل پولشویی است.

با تمرکز بر زیرگراف ها به جای نمونه کارها، این مدل می تواند فرآیند شستشوی چند هاپ گسترده تر را تجزیه و تحلیل کند.

مطلب پیشنهادی  GTA Online Heist: Cluckin Bell Farm Raid تریلر ماموریت های پر اکشن را فاش می کند

شناسایی پولشویی با هوش مصنوعی

پس از آموزش، تیم تکنیک‌های خود را در تراکنش‌های واقعی در یک صرافی ارزهای دیجیتال بدون نام به کار برد. مال آنهاست مدل بلافاصله 52 زیرگراف مشکوک را شناسایی می کند که به سپرده ختم می شوند. سپس یافته ها برای بررسی به صرافی ارسال شد.

پاسخ امیدوارکننده بود. 14 حساب از 52 حسابی که سپرده‌ها را دریافت کرده‌اند، قبلاً برای پیوند به پولشویی علامت‌گذاری شده‌اند – و تعداد واقعی ممکن است بیشتر باشد.

اگرچه 38 حساب باقی مانده هیچ ارتباط قطعی با فعالیت غیرقانونی ندارند، اما این بدان معنا نیست که آنها بی گناه هستند.

این صرافی کمتر از 0.1 درصد از حساب های مشتری خود را کسب کرد به عنوان مشکوک با این حال، این بینش ها به خوبی پایه گذاری شده بودند اطلاعات خارج از زنجیره

مدل تحلیل عمیق تری انجام می دهد. افزودن این ظرفیت به پیش بینی های تایید شده نشان می دهد که سیستم در حال حاضر به خوبی کار می کند. با اصلاح بیشتر، Elliptic امیدوار است که این تکنیک ها را تجاری کند.

این شرکت همچنین الگوهای لباسشویی را که مدل متوجه شده بود مورد مطالعه قرار داد. اینها شامل «زنجیره های لایه برداری» است که مقادیر زیادی ارزهای دیجیتال را از طریق یک سری تراکنش های کوچک کوچک می شویید، و «سرویس های تودرتو» که از صرافی های بزرگتر برای پنهان کردن تراکنش های غیرقانونی استفاده می کنند.

Elliptic با شناسایی این رفتارها قصد دارد دامنه ابزارهای خود را گسترش دهد. این شرکت همچنین داده های اساسی را در دسترس عموم قرار داد.

مطلب پیشنهادی  نکات و پاسخ‌های امروز اتصالات NYT - راهنما برای 29 آوریل، شماره 323

رابینسون گفت: “ما فقط سطح آنچه را که در اینجا ممکن است می خراشیم.” این کار به سایر بلاک چین‌ها نیز گسترش می‌یابد و با ترکیب داده‌های بیشتر کارآمدتر و کارآمدتر می‌شود.»

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *