حملات سایبری علیه لهستان از زمان انتخاب یک رژیم طرفدار اوکراین افزایش یافته است

از زمان تغییر دولت این کشور در اواخر سال گذشته، حملات سایبری به لهستان حمله کرده است.

بر اساس مشاهدات شرکت امنیت سایبری NetScout، حملات DDoS در پایان سال 2023 تقریباً چهار برابر میانگین ملی بود.

پرش از زمانی آغاز شد که حزب قانون و عدالت (PiS) اکثریت خود را در انتخابات سراسری سال گذشته لهستان از دست داد. PiS از سال 2015 بر این کشور حکومت می کند با یک دولت ائتلافی جایگزین شد که بر حمایت از دفاع اوکراین در برابر تهاجم روسیه تاکید کرد.

NetScout این تحولات را به عنوان یک “طوفان کامل” برای دشمنان توصیف کرد.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

چندین باند هکتیویست بلافاصله با رگبار حملات سایبری پاسخ دادند. قابل توجه ترین گروه NoName057 بود که در اواخر دسامبر شروع به هدف قرار دادن کشور کرد.

ریچارد هومل، رئیس اطلاعات تهدیدات نت اسکات، افزایش فعالیت ها را با سوگند دونالد تاسک به عنوان نخست وزیر جدید لهستان مرتبط دانست. تاسک بارها خواستار افزایش کمک به اوکراین شده است.

هومل به TNW گفت: «این دیدگاه در تضاد مستقیم با دستور کار طرفدار روسیه NoName057 است، که می بیند این گروه به کشورهایی حمله می کند که مانع از آرمان ها و اهداف آنها می شوند – در این مورد، مخالفت لهستان با جنگ روسیه علیه اوکراین».

گروه ضربه زد وب سایت های مختلف بخش خصوصی و دولتی اهداف شامل مدیریت دولتی، حمل و نقل و تدارکات، بانکداری تجاری، قوه قضائیه، تولید، حمل و نقل هوایی و رسانه است.

مطلب پیشنهادی  آخرین فروش آخر هفته Best Buy، معاملات فنی و خانگی زیادی را ارائه می دهد، اما یک نکته وجود دارد

هامل گفت که بسیاری از حملات سایبری مبتنی بر بات نت هستند. NoName057 ترجیح خاصی برای بات‌نت‌های در حال اجرا کد به نام DDoSia داشت که اغلب از زیرساخت میزبانی عمومی بود.

یکی دیگر از سلاح های محبوب تکنیکی به نام بازتاب/تقویت بود.

هامل گفت: “این نوع حمله اغلب آسان و ارزان است و همچنین به راحتی از طریق سرویس های راه اندازی و استرس در اینترنت زیرزمینی در دسترس است.”

حملات سایبری مرتبط با سیاست جهانی

حملات سایبری در لهستان از یک الگوی رایج پیروی می کند.

در جریان ناآرامی های ملی، هکتیویست ها اغلب مخالفان سیاسی خود را بمباران می کنند. یکی دیگر از نمونه‌های اخیر، حملات DDoS در ماه دسامبر گذشته در پرو بود که پس از آزادی آلبرتو فوجیموری، رئیس‌جمهور سابق از زندان رخ داد.

جنگ غزه همچنین باعث افزایش فعالیت DDoS شد. بین نیمه اول و دوم سال 2023، اعتصابات روزانه بیش از ده برابر شده است.

حملات DDoS اغلب با تغییر محافظ افزایش می یابد. ما می‌توانیم در سال جاری با برگزاری بسیاری از انتخابات مهم در سراسر جهان، انتظار حملات مشابه زیادی را داشته باشیم.»

برای کاهش خطرات، Hummel به سازمان ها توصیه می کند که از سیستم های حفاظتی DDoS توانمند استفاده کنند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که نرم افزار از هر گونه تهدید بالقوه قابل مشاهده است – قبل از اینکه آنها به سلاح های سیاسی تبدیل شوند.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *