«ددبات‌ها» و «صنعت زندگی پس از مرگ دیجیتال» در معرض خطر تعقیب زنده‌ها هستند

متخصصان اخلاق هوش مصنوعی خواستار تدابیر فوری در برابر صنعت نوظهور «زندگی دیجیتال پس از مرگ» شده‌اند.

نگرانی‌ها حول ربات‌های چت است که ظاهر، گفتار و شخصیت افراد مرده را تقلید می‌کنند.

این کلون‌های هوش مصنوعی که به‌عنوان «ددبات‌ها» یا «ربات‌های غمگین» شناخته می‌شوند، بر روی داده‌های مربوط به فرد متوفی آموزش داده می‌شوند. آنها سپس تعاملات شبیه سازی شده را با اجرای مجدد مجازی متوفی فراهم می کنند.

به گفته محققان دانشگاه کمبریج، این “حضور پس از مرگ” می تواند آسیب های اجتماعی و روانی ایجاد کند.

مطالعه جدید آنها چندین خطر را برجسته می کند. یکی شامل استفاده از ربات های مرگبار برای تبلیغات است. تقلید از یک عزیز از دست رفته مال کسیربات های مرده می توانند آسیب پذیر خود را دستکاری کنند جان سالم به در برد در خرید محصولات

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

نگرانی دیگر مربوط به کاربردهای درمانی است. محققان می ترسند که ایجاد کنندیک بار عاطفی عظیم این می تواند روند سوگواری را در تعاملات مجازی بی پایان افزایش دهد.

Deadbot ها زنده می شوند

این مطالعه همچنین پیش‌بینی کرد که ربات‌های مرده با اعلان‌های ناخواسته به کاربران هرزنامه ارسال می‌کنند. محققین آن را با ” تعقیب دیجیتالی توسط مردگان ” مقایسه کردند.

این چشم اندازی است که به سرعت در حال تبدیل شدن به واقعیت است. خدماتی مانند “پروژه دسامبر» و «پس از» اکنون به مشتریان این فرصت را ارائه می دهند رستاخیز دیجیتال مردگان

مطلب پیشنهادی  هلند وی سی کپیتال میلز در استارتاپ بدون کد آلمانی Innoloft سرمایه گذاری می کند

برای کاهش خطرات، محققان از طراحان ربات‌های غیر فعال خواستند تا قبل از مرگ از «اهداکنندگان داده» رضایت بگیرند. آنها همچنین می‌خواهند محصولات به طور منظم به کاربران در مورد خطرات هشدار دهند، پروتکل‌های انصراف آسان را ارائه دهند و استفاده بی‌احترامی از ربات‌های مرده را ممنوع کنند.

یکی دیگر از محافظت های پیشنهادی، روش های خاتمه کاربر پسند است. آنها حتی می توانند شامل یک “تدفین دیجیتال” برای ربات مرده باشند.

همه این اقدامات باید هم مردگان و هم کسانی را که پشت سر می گذارند در نظر بگیرد.

دکتر توماس هولانک، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: «این حیاتی است که خدمات پس از مرگ دیجیتال، حقوق و رضایت نه تنها کسانی را که بازآفرینی می‌کنند، بلکه همچنین کسانی که باید با شبیه‌سازی‌ها تعامل داشته باشند، در نظر بگیرند.»

این سرویس‌ها در صورتی که در معرض تعقیب دیجیتالی ناخواسته قرار گیرند، خطر ایجاد رنج عظیمی را برای افراد به‌وجود می‌آورند که از طریق سرگرمی‌های دقیق و نگران‌کننده هوش مصنوعی افرادی که از دست داده‌اند، قرار گیرند.» تأثیر روانی بالقوه، به ویژه در یک زمان دشوار، می تواند ویرانگر باشد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *