راه اندازی تست شنوایی رابط مغز و کامپیوتر هلندی

MindAffect، یک استارت آپ فناوری سلامت مستقر در هلند، ۱.۱ میلیون یورو جمع آوری کرده است تا فناوری تشخیص شنوایی خود را به بازار عرضه کند.

MindAffect که توسط دانشگاه رادبود ایجاد شده است، یک فناوری ثبت اختراع رابط کامپیوتری مغز (BCI) را توسعه داده است که تشخیص اختلالات شنوایی را از طریق سیگنال های مغزی امکان پذیر می کند.

هدف این استارت آپ ارائه راه حل آزمایشی منصفانه تری است که به طور خاص به بیمارانی که به سختی آزمایش می شوند مانند کودکان، سالمندان و معلولان پاسخ می دهد.

روش‌های فعلی، مانند تست لحن خالص یا تست گفتار، به پاسخ‌های ثابت بیمار بستگی دارد. اما این می تواند برای افرادی که به دلیل سن یا ناتوانی نمی توانند ارتباط برقرار کنند چالش برانگیز یا بی اثر باشد – که منجر به تشخیص نادرست می شود.

اختلالات شنوایی بدون توجه می تواند عواقب جدی هم برای بیماران و هم برای جامعه داشته باشد، از مسائل مربوط به سلامت روان گرفته تا هزینه های بالای مراقبت های بهداشتی.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

جنیفر گودال، مدیرعامل MindAffect در بیانیه ای گفت: کاهش شنوایی تأثیر عمیقی بر هر جنبه ای از زندگی دارد.

برای کودکان، این به معنای خطرات توسعه ضعیف آموزشی و اجتماعی است. برای افراد مسن، افزایش انزوا و خطر بیشتر زوال عقل زودرس؛ و افراد دارای معلولیت، فرصت های کمتری برای شمول اجتماعی دارند.”

مطلب پیشنهادی  استارتاپ سوئدی Sesamy قصد دارد مدل اشتراک را از بین ببرد

سیستم تشخیص شنوایی جدید

برای رفع این مشکل، MindAffect علوم اعصاب، فناوری BCI و هوش مصنوعی را برای توسعه Aurora، یک سیستم تشخیص شنوایی بدون پاسخ که بر محرک‌ها و سیگنال‌های مغزی متکی است، ترکیب کرد.

Aurora از پیشانی بند استفاده می کند که بیماران هنگام گوش دادن به صدای آرام و تماشای یک ویدیوی بی صدا به مدت کمتر از 10 دقیقه می بندند. این سیستم سیگنال‌های مغزی را می‌خواند و اطلاعات را با آزمایش‌های آستانه شنوایی سنجی برای هدایت هوا و استخوان برای تشخیص ترکیب می‌کند.

MindAffect انتظار دارد Aurora را در سال آینده راه اندازی کند. این شرکت همچنین در حال کار بر روی تشخیص بینایی برای کودکان، و همچنین راه حلی برای نظارت بر استرس ناشی از کار در محیط های بصری یا شنیداری است.

سرمایه گذاران موجود و جدید، از جمله NLC Health Impact Fund، Barco Limpo و Wasteland Investments از دور تامین مالی حمایت کردند.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *