سرمایه گذار آمریکایی برای خرید Darktrace به قیمت 4.3 میلیارد پوند در بازار سهام بریتانیا ضربه خورد

گل سرسبد امنیت سایبری بریتانیا Darktrace قرار است این کشور را ترک کند بازار سهام لندن پس از توافق با فروش 4.3 میلیارد پوندی به شرکت سهام خصوصی آمریکایی توما براوو.

سهامداران باید خرید را قبل از مهر و موم شدن تأیید کنند. گوردون هرست، رئیس Darktrace، گفت که این معامله نشان دهنده “حق بیمه و فرصتی جذاب برای سهامداران” است.

او افزود: «خرید پیشنهادی دسترسی Darktrace را به یک شریک مالی قوی در Thoma Bravo با تخصص عمیق در بخش نرم‌افزار فراهم می‌کند که می‌تواند موقعیت این شرکت را به عنوان بهترین کسب‌وکار در کلاس هوش مصنوعی سایبری مستقر در بریتانیا افزایش دهد.»

این معامله به دوره آشفته بازار بورس لندن (LSE) برای Darktrace پایان خواهد داد.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

این شرکت مستقر در کمبریج که در سال 2013 تأسیس شد، پیشگام استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات بود. اما این تجارت با انتقاد شدید سرمایه گذاران مواجه شده است.

تاثیر Darktrace بر بازار

در سال 2022، متیو ارل فروشنده کوتاه‌مدت گفت که مدل کسب‌وکار Darktrace «کم آب» است و بیشتر مبتنی بر بازاریابی است تا محتوا.

بانک سرمایه گذاری پیل هانت نیز فرهنگ این شرکت را زیر سوال برد. تحلیلگران سرمایه گذار در سال 2021 گفت که برخی از مشتریان محصول Darktrace را به عنوان “روغن مار” توصیف کردند. ارزش سهام این شرکت بلافاصله کاهش یافت.

مطلب پیشنهادی  5 روشی که اروپا می تواند خطرات ناشی از هوش مصنوعی جایگزین مشاغل را کاهش دهد

سهام Darktrace نیز تحت تاثیر نگرانی ها در مورد یکی از بنیانگذاران مایک لینچ قرار گرفت. این کارآفرین انگلیسی در زمینه فناوری در حال حاضر به اتهام کلاهبرداری در ایالات متحده محاکمه می شود. لینچ دیگر در اداره Darktrace دخالتی ندارد، اما همچنان سهامدار قابل توجهی است.

در میان بحث‌ها، فناوری Darktrace نیز مورد تحسین قرار گرفته است. برجسته ترین نوآوری او استفاده از یادگیری ماشینی بدون نظارت برای تجزیه و تحلیل داده ها در مقیاس. هر گونه ناهنجاری می تواند بلافاصله هشدارهای تهدید را ایجاد کند.

توما براوو گفت که این خرید این فناوری را برای مشتریان بیشتری به ارمغان خواهد آورد. با این حال، برای LSE، خروج Darktrace یک ضرر بزرگ است. آرم، طراح تراشه بریتانیایی نیز اخیراً لندن را کنار گذاشته و به جای آن، فهرست ایالات متحده را انتخاب کرده است. انتشار Darktrace باعث نگرانی بیشتر برای آینده LSE خواهد شد سایت لیست پیشرو

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال Ren-AI-ssance: The AI-Powered Rebirth است. اگر می‌خواهید در همه چیزهای هوش مصنوعی عمیق‌تر شوید، یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید)، ما چیز خاصی برای خوانندگان وفادار خود داریم. از کد TNWXMEDIA هنگام پرداخت استفاده کنید تا 30% تخفیف دریافت کنید پاس کاری، پاس سرمایه گذار یا بسته های شروع (بوت استرپ و افزایش مقیاس).

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *