شهرهای اروپایی با بالاترین حقوق برای توسعه دهندگان نرم افزار


تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار یک انتخاب هوشمندانه برای هر کسی است که به دنبال پیشرفت در صنعت فناوری است – شما می‌توانید در صنایع مختلف از مد گرفته تا امور مالی، تجزیه و تحلیل و حل مشکلات پیچیده کار کنید و تأثیر واقعی بر تجربه کاربر داشته باشید.

با توجه به اینکه توسعه نرم افزار در بسیاری از بخش ها مورد نیاز است، این نقش فرصت سفر و آزمایش محیط های کاری در سراسر اروپا را نیز ارائه می دهد.

بر اساس Eurostat، توسعه دهندگان نرم افزار حتی در صدر فهرست 10 شغل پرطرفدار در آگهی های شغلی آنلاین قرار دارند.

اما در کجای اروپا می توانید رقابتی ترین حقوق توسعه نرم افزار را پیدا کنید؟

حقوق برتر توسعه دهندگان نرم افزار

کنفرانس TNW 2024، 20 تا 21 ژوئن – عجله کنید، قیمت ها در 29 مارس افزایش می یابد!

برای دریافت بهترین معامله و صرفه جویی صدها نفر در همه پاس ها، همین حالا ثبت نام کنید.

Euronews Business اخیراً دریافته است که با در نظر گرفتن درآمد خالص، توسعه دهندگان نرم افزار در سوئیس (89998 یورو)، دانمارک (78516 یورو) و ایسلند (62536 یورو) بیشترین درآمد را دارند.

او همچنین مکان رقابتی دیگری را به نام استونی (56451 یورو) پیدا کرد. کشور استونی نه شرکت بزرگ تک‌شاخ، از جمله اسکایپ و وایز، به ویژه در عرصه فین‌تک قوی است و صدها استارت‌آپ دارد. بنابراین منطقی است که توسعه دهندگان نرم افزار در این کشور، به ویژه در پایتخت آن، تالین، مورد تقاضا هستند.

مطلب پیشنهادی  Steam Deck OLED در مقابل Lenovo Legion Go: لپ تاپ بازی را انتخاب کنید - ویدیو

سایر شهرهای اروپایی که دستمزدهای بالایی برای توسعه دهندگان نرم افزار ارائه می دهند عبارتند از برلین، که یکی از بزرگترین مراکز فناوری اروپا است و از نظر هزینه زندگی مقرون به صرفه و یک صحنه فرهنگی عالی، چیزهای زیادی برای ارائه به کارگران دارد. متوسط ​​حقوق توسعه دهندگان نرم افزار در اینجا 86380 یورو بر اساس سطوح است که بسته به تجربه شما افزایش یا کاهش می یابد.

همه شرکت‌های بزرگ فناوری، از جمله Hubspot، Google و Stripe، دفاتری در برلین دارند که به معنای فرصت‌های فراوان برای نقش‌های جدید است. Eberlein Kunz در حال حاضر به دنبال یک توسعه دهنده ارشد پایتون برای دفتر خود در برلین با حقوق سالانه 70000 تا 85000 یورو است.

در سوئیس، هم ژنو و هم زوریخ مکان‌های خوبی هستند که می‌توانید خودتان را به عنوان یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار قرار دهید. اما بر خلاف برلین، هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاتر است، بنابراین حقوق ها – که طبق سطوح به طور متوسط ​​​​143009 یورو است – باید در برابر آن متعادل شود.

در همین حال، حقوق توسعه دهندگان نرم افزار در پاریس به طور متوسط ​​61000 یورو است. همچنین اگر به‌دنبال ورود به هوش مصنوعی هستید، با مراکز هوش مصنوعی، آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه و رویدادهای اصلی متمرکز بر هوش مصنوعی، همگی فرصت‌های موجود در این عرصه در حال رشد را بررسی می‌کنند.

گروه انرژی اختاپوس در حال حاضر به دنبال استخدام یک توسعه دهنده بک اند پایتون برای شعبه فناوری Kraken خود در پاریس است.

متا و اپل از جمله بسیاری از شرکت‌های فناوری مستقر در لندن هستند که یکی از بزرگترین شهرهای فناوری اروپا و میزبان رویدادهای مهمی مانند هفته فناوری لندن است. بریتانیا به سومین کشور در جهان تبدیل شده است که دارای بخش فناوری به ارزش 1 تریلیون دلار در سال 2022 است و دولت متعهد شده است که در این منطقه پررونق سرمایه گذاری بیشتری کند.

مطلب پیشنهادی  مایکروسافت در حال آزمایش یک ربات چت هوش مصنوعی برای ایکس باکس است. در اینجا چیزی است که می تواند انجام دهد

طبق گزارش Indeed، متوسط ​​حقوق برای توسعه دهندگان نرم افزار در لندن کمی کمتر از 58000 پوند است. Noir Consulting به دنبال یک توسعه دهنده دات نت برای کار در لندن با حقوق سالانه 80000 تا 100000 پوند در سال است. و برای برجسته کردن صحنه پررونق فناوری لندن، این شرکت می گوید که در حال حاضر دوره ای از “رشد انفجاری” را پشت سر می گذارد.

از دهه 2000، دوبلین شهرت خود را به عنوان پایگاهی عالی برای شرکت های فناوری، با نیروی کار جوان و ماهر و زندگی فرهنگی جذاب برای کسانی که تصمیم به نقل مکان به شهر دارند، تثبیت کرده است. طبق گفته Indeed، حقوق توسعه دهندگان نرم افزار در دوبلین به طور متوسط ​​57000 یورو است.

شرکت هایی مانند Workday، Microsoft، Salesforce و IBM دفاتر بزرگی در پایتخت ایرلند دارند. در واقع، IBM در حال حاضر به دنبال یک توسعه دهنده نرم افزار برای کار در دفتر خود در دوبلین است.

زبان ها

طبق گفته Indeed، همه توسعه دهندگان نرم افزار زبان برنامه نویسی مورد نظر خود را خواهند داشت، با 9 زبان برنامه نویسی پردرآمد در حال حاضر جاوا، سی شارپ، جاوا اسکریپت، پایتون، سی پلاس پلاس، SQL، Rust، Scala و Elixir.

اما پایتون شاهد تقویت خاصی است و دقیقاً پشت جاوا در نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow در سال 2023 آمده است.

برخی از توسعه دهندگان نرم افزار برای افزایش ارزش خود به سمت زبان های تخصصی یا تخصصی تر حرکت می کنند. زبان جدیدتر دات نت Maui را دریافت کنید، که یک چارچوب بین پلتفرمی برای برنامه های خلاقانه موبایل و دسکتاپ است.

مطلب پیشنهادی  Ubisoft's Skull and Bones به راه می افتد: عصر جدیدی در بازی های دزدان دریایی آغاز می شود

برای کار کردن با آنها نیازی نیست در این زبان ها متخصص باشید. در دوبلین، مورگان مک‌کینلی به دنبال توسعه‌دهنده نرم‌افزاری است که یا تجربه عملی با .NET Maui داشته باشد یا بخواهد با آن کار کند.

چه بخواهید تخصص داشته باشید و چه ایده کلی تری از آنچه توسعه نرم افزار در اروپا ارائه می دهد به دست آورید، دانستن بهترین شهرهایی که باید از نظر حقوق و دستمزد مورد هدف قرار گیرند، کلید تصمیم گیری درست است.

نقش ها وجود دارد – و با افزایش تقاضا برای نرم افزار در سراسر اروپا، آنها فقط به رشد خود ادامه خواهند داد.

هوش مصنوعی ممکن است به عنوان یک چالش به وجود بیاید، اما هنوز راه هایی برای افزایش حقوق شما به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار وجود دارد.

اگر می‌خواهید مشاغل توسعه‌دهنده نرم‌افزار را در سراسر اروپا کشف کنید، موقعیت‌های موجود در هیئت شغلی House of Talent را بررسی کنید.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *