شکایت سوء استفاده از بازار بریتانیا تا سقف 935 میلیون دلار از اپل برای “خفه کردن مخفیانه” آیفون – جدید

در بریتانیا، شکایتی علیه اپل برای خسارتی به مبلغ 768 میلیون پوند انگلیس (حدود 935 میلیون دلار) تشکیل شده است.

این شکایت توسط جاستین گاتمن، فعال حقوق مصرف‌کننده، با استناد به قانون رقابت – شکایتی که یک سازنده تلفن همراه را به سوء استفاده از تسلط بر بازار برای مشارکت در اقدامات تجاری استثمارگرانه و ناعادلانه متهم می‌کند، زمانی که طبق این شکایت، کاربران آیفون را با اعمال به‌روزرسانی به گمراه کرده است، تنظیم شده است. نرم افزار مدیریت انرژی، اولین بار در ژانویه 2017 در iOS 10.2.1 منتشر شد که باعث کاهش عملکرد دستگاه های آسیب دیده شد.

این شکایت در دادگاه تجدید نظر رقابت در لندن به نمایندگی از بیش از 25 میلیون کاربر آیفون در بریتانیا که از یکی از 10 مدل مختلف آیفون، از آیفون 6 تا آیفون ایکس (و از جمله آیفون SE) استفاده می کردند، ثبت شد.

این دعوی که از طریق فرآیند تأمین مالی به نام «موازنه سرمایه حقوقی» تأمین می‌شود، رد می‌شود و شامل نمی‌شود – به این معنی که مصرف‌کنندگان آسیب‌دیده در بریتانیا مجبور نیستند فعالانه ثبت نام کنند تا بخشی از فرآیند نمایندگی باشند (اگرچه آنها باید جزئیات خود را ارائه کنند. در تاریخ بعد اگر ادعا غالب شد و شما مایلید سهم خود را از هر گونه خسارت دریافت کنید – اگرچه خسارت ممکن است تا 30 پوند در دستگاه آسیب دیده باشد).

یک وب سایت با جزئیات لباس در https://theiphoneclaim.com/ راه اندازی کنید.

اپل قبلاً به دلیل ادعای “خفه کردن” عملکرد آیفون در تعدادی دیگر از بازارهای اروپایی با شکایت هایی روبرو شده است.

در اوایل سال 2020، او همچنین یک شکایت دسته جمعی علیه خانه تنظیم کرد و به طور مشابه او را به کاهش عمدی عملکرد آیفون های قدیمی متهم کرد تا مشتریان را به خرید مدل های جدیدتر یا باتری های تازه ترغیب کند – هزینه ای بالغ بر 500 میلیون دلار برای ادامه دادرسی تا دور. ، حتی اگر این کار را بدون انجام اشتباه انجام دهد.

مطلب پیشنهادی  نحوه افزودن متن به گفتار در وردپرس (گام به گام)

در همان سال، مقامات رقابت فرانسه اپل را به دلیل مسدود کردن دستگاه های قدیمی بدون اطلاع مصرف کنندگان، حدود 27 میلیون دلار جریمه کردند. در این مورد، اپل این جریمه را پرداخت و موافقت کرد که بیانیه ای در مورد تحریم به مدت یک ماه در وب سایت خود نمایش دهد.

در حالی که در سال 2018، کنترلر حفاظت از مصرف کننده ایتالیایی، اپل (و سامسونگ) را با جریمه های مالی کمتری به دلیل اعمال به روز رسانی هایی که متوجه شد می تواند باعث کاهش سرعت دستگاه ها یا آسیب رساندن به آن ها شود، تحت فشار قرار داد.

آخرین اقدام بریتانیا در مورد موضوع گاز گرفتگی به دنبال آن چیزی است که گاتمن آن را به عنوان یک تحلیل تخصصی توصیف می کند که توسط کارشناسان فنی به دستور وکلایش Charles Lyndon Ltd انجام شده است، که به گفته او نشان می دهد که ابزار اپل برای کاهش الزامات باتری معرفی شده است. اثر کاهش سرعت CPU در حداکثر عملکرد تا 58٪ در مورد آیفون 6s و 7.

علاوه بر این، شاکی ادعا می کند که اپل کاربران را گمراه می کند زیرا اطلاعات مربوط به این ابزار در توضیحات دانلود آپدیت iOS 10.2.1 گنجانده نشده است، به این معنی که کاربران از قبل در مورد اثرات مضر آن بر روی آنها مطلع نشده اند. دستگاه . .

در عوض، به کاربرانی که موفق به به‌روزرسانی به آخرین نسخه iOS نشده‌اند، گفته می‌شود که با از دست دادن به‌روزرسانی‌های امنیتی کلیدی، در معرض خطر قرار گرفتن در معرض باگ‌ها و آسیب‌پذیری‌های امنیتی هستند. و این شکایت همچنین ادعا می کند که برخی از کاربران تا 70 بار از آنها خواسته شده است که به روز رسانی را در اعلان ها نصب کنند، در حالی که کسانی که این به روز رسانی را پذیرفته اند نمی توانند آن را حذف نصب کنند، به این معنی که تأثیر منفی بر عملکرد دستگاه شما گذاشته است.

مطلب پیشنهادی  صبر کنید، چرا نروژ سریعترین شارژر ماشین الکتریکی جهان را دریافت می کند!؟

اپل بعداً اشاره‌ای به این ابزار به یادداشت‌های نسخه وب‌سایت خود اضافه کرد، اما مجدداً این شکایت ادعا می‌کند که با عدم شفاف‌سازی اینکه این ابزار عملکرد دستگاه را کاهش می‌دهد، مشتریان را گمراه کرده است – فقط بیان می‌کند که به‌روزرسانی «مدیریت انرژی را در زمان اوج مصرف بهبود می‌بخشد». برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره آیفون بارگیری می شود.

او همچنین به دلیل برخورد با این قسمت عذرخواهی کرد – و طرح تعویض باتری را در سال 2018 برای همه مدل‌های آیفون آسیب‌دیده راه‌اندازی کرد – اما گاتمن همچنین شرکت را به دلیل عدم انتشار کافی برنامه مقصر می‌داند.

وی در بیانیه ای اظهار داشت: اپل به جای انجام کاری صادقانه و قانونی با مشتریان خود و ارائه تعویض، تعمیر و یا جبران رایگان، مردم را با پنهان کردن ابزاری در به روز رسانی نرم افزاری که دستگاه های آنها را تا 58 درصد کند می کرد، گمراه کرد.

“من این پرونده را شروع می کنم تا میلیون ها کاربر آیفون در بریتانیا خسارت ناشی از اقدامات اپل را جبران کنند. در صورت موفقیت آمیز بودن این پرونده، امیدوارم شرکت‌های مسلط مدل‌های کسب‌وکار خود را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند و از چنین رفتارهایی خودداری کنند.

سخنگوی شاکی در پاسخ به این سوال که چرا این شکایت در حال حاضر تشکیل می شود، گفت که او و وکلایش مدتی است که روی این شکایت کار می کنند. آنها افزودند: «ایجاد ادعایی مانند این، از جمله بررسی جنبه های فنی آن، زمان می برد و ما اکنون در موقعیتی هستیم که آماده ارائه پرونده هستیم».

مطلب پیشنهادی  اوبر به دلیل تعلیق فعالیت های خود در تانزانیا - جدید از مقررات سختگیرانه استناد می کند

«شما درست می گویید که تعدادی از این گونه دعاوی دسته جمعی تشکیل شده است. اگرچه هیچ یک از اقدامات اروپایی هنوز موفقیت آمیز نبوده است، اما اپل به دلیل این رفتار توسط رگولاتورهای فرانسوی و ایتالیایی جریمه شده و تعدادی از دعواهای گروهی در ایالات متحده را حل و فصل کرده است. آقای گاتمن می داند که جبران خسارت جمعی مصرف کننده در کانادا و اسپانیا تایید شده است. و اینکه دعوای دسته جمعی در بلژیک، ایتالیا و پرتغال (اما هنوز تایید نشده است) تشکیل شده است.

در اوایل سال جاری، یک شکایت جداگانه در بریتانیا به سبک شکایت دسته جمعی علیه مادر فیس بوک، متا – که همچنین به دنبال استفاده از قانون رقابت به عنوان راهی برای بازیابی از غول فناوری است، راه اندازی شد.

نمایندگی متمرکز بر محرمانگی در بریتانیا در سال گذشته کاهش یافت، زمانی که دادگاه عالی در کنار گوگل قرار گرفت – به شکایت طولانی مدتی که برای دور زدن سافاری اپل بین سال‌های 2011 و 2012 اعمال کرده بود، پایان داد و تنظیمات مربوط به حریم خصوصی کاربران آیفون را لغو کرد.

در پرونده دور زدن سافاری، دعوای دسته جمعی شکست خورد زیرا دادگاه به جای موافقت با اعمال غرامت مشابه، اثبات خسارت / ضرر را به صورت فردی ضروری تشخیص داد – بنابراین جالب است که ببینیم آیا وکلای دعوی دعوی بیشتر خواهند بود یا خیر. با استفاده از دعوای رقابتی برای دریافت خسارت نماینده به خاطر اقدامات مضر فناوری بزرگ، چه در دادگاه یا از طریق توافقات خارج از دادگاه، موفق شد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *