غول تراشه های آلمانی پیش بینی سال 2024 را با کاهش سرعت الکترونیک کاهش می دهد


Infineon، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه اروپا، پیش‌بینی درآمد خود را برای سال کاهش داد و دلیل آن تقاضای ضعیف بازارهای هدف اصلی خود بود.

این شرکت آلمانی اکنون انتظار دارد درآمدی معادل 15.1 میلیارد یورو به اضافه یا منفی 400 میلیون یورو داشته باشد. این کمتر از پیش بینی قبلی 16 میلیارد یورویی به اضافه یا منفی 500 میلیون یورو است.

در سه ماهه دوم سال 2024، Infineon شاهد کاهش 2 درصدی درآمد نسبت به سه ماهه قبل بود و 3.36 میلیارد یورو درآمد داشت. با این حال، کاهش 12 درصد به صورت سالانه است.

درآمد در سه ماهه اول سال 2024 نیز نسبت به سه ماهه آخر سال 2023، 11 درصد کاهش یافته است.

کنفرانس TNW – آیا شما یک سرمایه گذار هستید؟ این پیام برای شماست!

با داغ ترین استارت آپ ها آشنا شوید و سرمایه گذاری بعدی خود را در 20 تا 21 ژوئن کشف کنید. عجله کن! افزایش قیمت 17 اردیبهشت.

یوخن هانبک، مدیر اجرایی Infineon، پیش‌بینی محافظه‌کارانه‌تر درآمد امسال را به «محیط سخت حاکم بر بازار» نسبت داد.

Hanebeck در بیانیه ای گفت: “بسیاری از بازارهای نهایی به دلیل شرایط اقتصادی ضعیف باقی ماندند، در حالی که مشتریان و توزیع کنندگان به کاهش سطح موجودی نیمه هادی ادامه دادند.”

این شامل بخش خودرو، لوازم الکترونیکی مصرفی و صنعت کربن زدایی – سه بازار کلیدی Infineon است.

برای افزایش رقابت پذیری، این سازنده تراشه اقدامات بهره وری، بهینه سازی هزینه عملیاتی و مدیریت پورتفولیو را راه اندازی کرده است.

در میان رکود در بازار تراشه، Infineon به تعداد فزاینده ای از شرکت های نیمه هادی می پیوندد که با کاهش سود دست و پنجه نرم می کنند.

مطلب پیشنهادی  نکات و پاسخ‌های امروز اتصالات NYT - راهنما برای 29 آوریل، شماره 323

همین ماه گذشته، غول تراشه ASML نیز کاهش فروش و درآمد را برای سه ماهه اول 2024 گزارش کرد که محیط چالش برانگیز اقتصادی و رکود صنعت را برجسته کرد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *