غول تراشه ASML در حال برنامه ریزی برای توسعه آیندهوون در یک پیروزی بزرگ برای فناوری هلندی است

در یک پیروزی بزرگ برای صنعت فناوری هلند، غول تراشه ASML قصد دارد در هلند بماند و گسترش بیشتری پیدا کند.

سازنده ماشین های تراشه نامه ای غیر الزام آور را با شورای شهر آیندهوون امضا کرده است که به دنبال توسعه احتمالی در پردیس صنایع برین پورت (BIC) در غرب شهر است.

BIC واقع در منطقه Brainport آیندهوون – یک مرکز فناوری و نوآوری بزرگ در اروپا – به صنعت تولید با فناوری پیشرفته اختصاص دارد. راجر داسن، مدیر ارشد مالی شرکت در بیانیه‌ای گفت: برای ASML، BIC یک گزینه جالب است. این به دلیل نزدیکی پردیس به Veldhoven است، جایی که شرکت مستقر است.

به نظر می رسد این توافق آزمایشی نگرانی ها را در مورد شایعات مربوط به انتقال ASML به خارج از کشور کاهش دهد. در حالی که این شرکت هرگز چنین اقدامی را تایید یا تکذیب نکرده است، اما نگرانی هایی را در مورد چالش ها در جذب استعدادها و فضای کسب و کار کلی در هلند ایجاد کرده است.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

پیتر ونینک، مدیرعامل ASML در ماه ژانویه به RTL گفت: «در نهایت، ما تنها در صورتی می‌توانیم این شرکت را توسعه دهیم که افراد واجد شرایط کافی وجود داشته باشند.

ما ترجیح می‌دهیم این کار را در اینجا انجام دهیم، اما اگر نتوانیم این افراد را به اینجا بیاوریم، آنها را در اروپای شرقی، آسیا یا ایالات متحده می‌آوریم.»

مطلب پیشنهادی  چرا کارگران مشاغل سوخت فسیلی را ترک می کنند و اگر می خواهید آب و هوا را ترک کنید چه باید کرد؟

یک حرکت بالقوه تاثیر زیادی بر بخش فناوری و اقتصاد هلند خواهد داشت. ASML فقط یک تامین کننده پیشرو جهانی تجهیزات تولید تراشه نیست. همچنین تنها تولیدکننده ماشین‌های لیتوگرافی فرابنفش شدید (EUV) در جهان است که برای پیشرفته‌ترین تراشه‌ها مورد نیاز است.

علاوه بر این، تولید کننده ماشین های تراشه یکی از بزرگترین کارفرمایان و سودآورترین مشاغل در هلند است که در سال 2023 به 27.6 میلیارد یورو رسید.

دولت هلند در تلاش برای حفظ تاج فناوری خود در داخل کشور، ماه گذشته «عملیات بتهوون» را آغاز کرد. هدف این طرح 2.5 میلیارد یورویی بهبود زیرساخت ها، مسکن، آموزش فنی و جذب استعدادها – به ویژه در منطقه آیندهوون است.

همه موارد فوق جنبه های کلیدی برای سازگاری با پسوند ASML هستند.

راجر داسن، مدیر ارشد مالی شرکت در بیانیه ای گفت: تصمیمات آینده شرکت ما باید با شرایط مطلوب مانند در دسترس بودن استعدادها، زیرساخت ها، مسکن و فضای سرمایه گذاری قوی به طور کلی حمایت شود.

اقدامات اخیر دولت اعلام شده به این امر کمک می کند.

با این حال، این معامله هنوز به سرانجام نرسیده است. مذاکرات ادامه خواهد داشت و انتظار می رود در ماه ژوئن تصمیم نهایی دو طرف گرفته شود.

اگر این طرح به جلو پیش برود، ASML می تواند نیروی کار موجود خود در هلند را دو برابر کند، که اکنون تقریباً 20000 نفر است.

میکی آندرینسس، وزیر اقتصاد و آب و هوا، این توافق را “خبر خوب” توصیف کرد. “[It] اعتماد به فضای کسب و کار ما در هلند را تایید می کند و بر حمایت دولت از بخش تراشه تاکید می کند. به X گفت.

مطلب پیشنهادی  Red Bull Kumite 2024: نحوه پخش جریانی مسابقات «Street Fighter 6»آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *