قانون جدید امنیت سایبری بریتانیا، رمزهای عبور ضعیف را به گذشته تبدیل خواهد کرد


بر اساس قانون جدید امنیت سایبری بریتانیا، دستگاه های هوشمند کاربران دیگر نمی توانند اجازه استفاده از رمزهای عبور ضعیف و قابل حدس زدن مانند «admin» یا «12345» را بدهند.

این بخشی از مجموعه ای از حداقل استانداردهای امنیتی است که بریتانیا برای محافظت از کاربران در برابر هک و حملات سایبری به آن نیاز دارد.

این قانون هر دستگاه هوشمندی را که دارای اتصال به اینترنت یا شبکه باشد، از تلویزیون و تلفن گرفته تا کنسول های بازی، یخچال های متصل و زنگ درهای هوشمند را پوشش می دهد.

تولیدکنندگان چنین محصولاتی نیز باید اطلاعات تماس را منتشر کنند تا کاربران بتوانند اشکالات و سایر مشکلات را گزارش کنند. آنها همچنین باید در مورد زمان بندی به روز رسانی های امنیتی مهم شفاف باشند.

روز پادشاه را با کنفرانس TNW جشن بگیرید

از کد GEZELLIG40 در مجوزهای کسب و کار، سرمایه گذار و راه اندازی خود استفاده کنید و 40 درصد تخفیف دریافت کنید. پیشنهاد 29 آوریل به پایان می رسد.

به گفته سازمان مصرف کننده What?، خانه ای با چندین دستگاه هوشمند می تواند در یک هفته در معرض بیش از 12000 حمله هکری قرار گیرد.

دولت تخمین می زند که خانوارهای بریتانیا به طور متوسط ​​9 دستگاه متصل دارند. امید است این اقدام نه تنها مقاومت در برابر جرایم سایبری را تقویت کند، بلکه باعث افزایش اعتماد مصرف کنندگان به این گونه محصولات شود.

ویسکونت کامروز، وزیر سایبری، در بیانیه‌ای گفت: «از آنجایی که زندگی روزمره بیشتر به دستگاه‌های متصل متکی می‌شود، تهدیدات ایجاد شده توسط اینترنت چند برابر شده و حتی بیشتر می‌شوند.

مطلب پیشنهادی  اپل تصمیم خود را تغییر می‌دهد: Epic Games همچنان می‌تواند یک اپ استور رقیب ارائه دهد

هزینه جرایم سایبری برای بریتانیا سالانه 27 میلیارد پوند برآورد می شود. این لایحه که از امروز اجرایی می شود، بخشی از استراتژی ملی سایبری 2.6 میلیارد پوندی بریتانیا است که برای مقابله با تهدیدات رو به رشد طراحی شده است.

اتحادیه اروپا به نوبه خود در حال نهایی کردن قانون مقاومت سایبری است که قوانین روشنی را برای همه محصولاتی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به دستگاه یا شبکه دیگری متصل می شوند تعیین می کند.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *