مرکز تراشه هلندی 180 میلیون یورو از ASML و دانشگاه آیندهوون افزایش یافت

امیدوار است هلند را به یک شرکت تولید تراشه جهانی تبدیل کند با توافق جدید بین غول فناوری ASML و دانشگاه فناوری آیندهوون (TU/e) تقویت شدند.

این زوج امروز متعهد شدند که طی 10 سال آینده 180 میلیون یورو برای تحقیقات نیمه هادی هزینه کنند. همراه با سرمایه گذاری، این دو متعهد به گسترش تحقیقات مشترک خود و آموزش دانشجویان دکترا برای صنعت هستند.

ASML همچنین بودجه ای را برای “اتاق تمیز” جدید TU/e ​​فراهم می کند، یک محیط کنترل شده برای تولید تراشه.

این طرح ها به Brainport Eindhoven، مرکز فناوری شهر، رونق جدیدی می بخشد. TU/e از مشارکت در “موقعیت منحصر به فرد” منطقه در دنیای نیمه هادی استقبال می کند.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

دانشگاه گفت: “ما با هم سرمایه گذاری خواهیم کرد و موقعیت Brainport را به عنوان مهم ترین نقطه اتصال نیمه هادی در هلند گسترش خواهیم داد.” رئیس جمهور رابرت یان اسمیتز

این همکاری همچنین ترس ها در مورد آینده ASML را کاهش می دهد.

ASML اهداف تراشه هلندی را تقویت می کند

ماشین های چیپ تحسین شده ASML آن را به با ارزش ترین شرکت فناوری اروپا تبدیل کرده است، اما این شرکت خود را درگیر تنش های سیاسی می بیند.

یکی جنگ چیپ بین ایالات متحده و چین است که منجر به محدودیت در صادرات ASML شده است. یکی دیگر شامل فضای کسب و کار محلی است.

مطلب پیشنهادی  بریتانیا اولین پروازهای جهان را برای ناوبری کوانتومی انجام داد که می تواند جایگزین GPS شود

ASML نگرانی هایی را در مورد محدودیت های مهاجرت هلند و برنامه هایی برای حذف تدریجی اعتبارات مالیاتی برای شهروندان سابق مطرح کرده است. این شرکت گفت این قوانین دسترسی به استعدادها را محدود می کند.

در پاسخ، گزارش شده است که ASML تهدید کرده است که در خارج از هلند گسترش خواهد یافت. سیاستمداران هلندی بلافاصله طرحی برای حفظ شرکت در خانه ارائه کردند: یک طرح سرمایه گذاری 2.5 میلیارد یورویی به نام «پروژه بتهوون».

ASML و TU/e ​​بیان کردند که مشارکت آنها از اهداف پروژه پشتیبانی می کند. این زوج نیز قوی تر شدند آینده Brainport به عنوان یک مرکز جهانی تراشه.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *