نیروی دریایی بریتانیا از واقعیت مجازی برای آموزش ملوانان در ناوبری کشتی های جنگی استفاده می کند

نیروی دریایی سلطنتی شبیه سازهای واقعیت مجازی را در سه سایت آموزشی نظامی بریتانیا نصب کرده است.

شبیه سازهای ساخته شده توسط متاورس VR مستقر در پورتسموث، پل یک کشتی جنگی را بازسازی می کنند. پل یا چرخ‌خانه مانند کابین خلبان هواپیما برای کشتی‌هاست.

نیروی دریایی امیدوار است شبیه سازهای جدید آموزش ملوانان را سریعتر و واقعی تر کنند.

استفان اسمالمن، 28 ساله، یک افسر کارآموز نیروی دریایی، می گوید: «احساس می کنید که روی پل یک کشتی جنگی قدم می گذارید. “غوطه ور شدن در موقعیت بسیار آسان است – این باعث می شود همه چیز بسیار واقعی تر به نظر برسد.”

royal-navy-vr-tech
نیروی دریایی سلطنتی امیدوار است که شبیه سازهای جدید آموزش استخدام را بهبود بخشند. اعتبار: نیروی دریایی سلطنتی
royal-navy-vr-tech

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

نیروی دریایی سلطنتی چندین دهه است که از شبیه سازهای پل دیجیتال استفاده می کند، اما آنها از اوایل دهه 2000 به فناوری متکی هستند. اسمالمن گفت: «شبیه ساز قدیمی خوب بود، اما می دانستید که در اتاقی با صفحه نمایش هستید.

نیروی دریایی پنج تا از شبیه سازهای واقعیت مجازی را در HMS Collingwood، یک مدرسه نیروی دریایی در جنوب انگلستان نصب کرده است. این شامل دو واحد “ماموریت کامل” بزرگ مجهز به نمایشگرهای دیجیتالی است. سه شبیه‌ساز دیگر، نسخه‌های کوچک‌تری هستند که بیشتر شبیه یک محیط بازی ویدیویی هستند.

“تغییر دهنده ی بازی”

وقتی ملوانان هدست واقعیت مجازی را می‌گذارند، در دنیای سه بعدی غوطه‌ور می‌شوند. آنها می توانند از کنار قایق ویروس نگاه کنند و به امواجی که به بدنه برخورد می کنند نگاه کنند.

مطلب پیشنهادی  آیا مقررات هوش مصنوعی بریتانیا می تواند به آن برتری نسبت به اتحادیه اروپا بدهد؟

کارآموزان می توانند کشتی را مانور دهند و سناریوهایی مانند ماموریت های تامین یا پهلوگیری در بندر را تمرین کنند. آنها همچنین می توانند آب و هوا را تنظیم کنند، به عنوان مثال، برای تمرین در دریاهای مواج، اما بدون خطرات دنیای واقعی.

ملوانان و مربیان آنها می توانند تمام سناریوهای آموزشی را ضبط کرده و بعداً آنها را دوباره پخش کنند.

royal-navy-vr-tech
نمای داخل پل VR. اعتبار: نیروی دریایی سلطنتی
royal-navy-vr-tech

Cmdr Gavin Lowe گفت: “شبیه‌سازهای جدید فوق‌العاده هستند و توضیحات – که به ما امکان می‌دهد دقیقاً آنچه را که اتفاق افتاده است بگذرانیم – در مورد آموزش ناوبرها و خدمه پل، بازی را تغییر می‌دهد.” این ستوان جزو اولین کارآموزانی بود که دو دهه پیش از شبیه سازهای نسل اول استفاده کرد.

چهار شبیه‌ساز VR باقی‌مانده بین کالج سلطنتی نیروی دریایی بریتانیا در دارتموث و یک مرکز نیروی دریایی جدید در Faslane، اسکاتلند تقسیم شده‌اند.

نیروی دریایی سلطنتی اس27 میلیون پوند (31 میلیون یورو) برجستهn تکنولوژی جدید

شبیه سازها به زرادخانه تجهیزات دفاعی پیشرفته ای می پیوندند که توسط نیروی دریایی مستقر شده است. شامل می شوند شکارچیان معدن مستقل و سیستم های جنگ الکترونیک. نیروی دریایی حتی ممکن است نصب کند سلاح های لیزری DragonFire در کشتی های خود از سال 2027.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *