هلند در حال توسعه یک طرح یک میلیارد یورویی برای حفظ ASML در این کشور است

طبق گزارش ها، دولت هلند در حال نهایی کردن برنامه های حداقل یک تزریق است 1 میلیارد یورو در تأمین مالی، در تلاشی دردناک برای حفظ ASML در هلند.

شایعاتی مبنی بر اینکه جواهرات اکوسیستم فناوری هلند در حال بررسی یک حرکت است توسط روزنامه محلی De Telegraaf در اوایل ماه مارس فاش شد.

این روزنامه با استناد به منابع ناشناس اعلام کرد که دولت یک کارگروه مخفی به نام “عملیات بتهوون” ایجاد کرده است تا از ترس ASML در مورد فضای تجاری در هلند بکاهد.

اکنون، به گفته یک منبع آگاه از خبرگزاری هلندی NOS، این کارگروه بیش از 1 میلیارد یورو را به توسعه آیندهوون، جایی که دفاتر ASML در آن قرار دارد، اختصاص خواهد داد.

بودجه سرمایه گذاری زیرساختی در منطقه، مسکن و گسترش دانشگاه فناوری آیندهوون (TU/e) را هدف قرار می دهد – به ویژه برای کمک به رشد نیروی کار آینده با مهارت های فنی.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

دولت همچنین در نظر دارد از طرح حاکم 30 درصد محافظت کند (که به مهاجرانی که برای کار به هلند می‌روند اجازه می‌دهد 30 درصد از درآمد خود را بدون مالیات نگه دارند) و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا سهام را بدون پرداخت مالیات بازخرید کنند.

از دست دادن ASML؟

از دست دادن بالقوه ASML تأثیر مخربی بر اقتصاد هلند خواهد داشت. این سازنده تراشه یکی از بزرگترین کارفرمایان و سودآورترین مشاغل کشور است که در سال 2023 به 27.6 میلیارد گردش مالی رسیده است.

مطلب پیشنهادی  آیا این آینده قهوه است؟ Kaffa Roastery ترکیب AI-conic را راه اندازی کرد

همچنین باارزش ترین شرکت فناوری در اروپا با موقعیت منحصر به فرد در سطح جهانی به عنوان تنها سازنده دستگاه های لیتوگرافی EUV است که می تواند پیشرفته ترین تراشه های جهان را تولید کند.

مارک لیپت، مدیرعامل شرکت نیمه هادی XMOS، به TNW گفت: «ASML ​​در هلند نمونه ای از کسب و کاری است که با موفقیت ادعای نقشی حیاتی در زنجیره تأمین نیمه هادی ها کرده است».

«این کشور نسبتاً کوچکی است، با اقتصاد نسبتاً کوچک، و در عین حال [ASML] تبدیل به رهبر مطلق در جامعه جهانی نیمه هادی ها شده است – ثابت می کند که کشورهای کوچک می توانند از طریق تخصص از نفوذ جهانی برخوردار شوند.

موقعیت منحصر به فرد ASML در زنجیره تامین نیمه هادی جهانی نیز آن را در مرکز جنگ تراشه های جاری بین چین و ایالات متحده قرار داده است.

در حالی که دستورات اخیر دولت AMSL را از فروش دو دستگاه خود به چین محدود کرده است، وزیر تجارت هلند جفری ون لیوون اکنون چیزی را بیان می کند که به نظر می رسد تغییر در دیدگاه است. ون لیوون دیروز طی مصاحبه ای با Het Financiele Daagblad گفت که حفاظت از منافع شرکت “اولویت شماره یک” است.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *