هوش مصنوعی فرانسه می تواند سلطه «دیوانه» آمریکا و چین را به چالش بکشد


امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه از رهبران هوش مصنوعی کشورش خواست تا با سلطه «دیوانه‌آمیز» غول‌های فناوری آمریکا و چین مخالفت کنند.

تماس ماکرون در بحبوحه یک دوره رونق هوش مصنوعی فرانسوی مطرح می شود. به رهبری رقیب OpenAI Mistralاین کشور به کانون هوش مصنوعی اروپا تبدیل شده است.

ترکیبی از استعدادهای بسیار ماهر، افزایش حمایت دولت و جریان های رو به رشد سرمایه گذاری، زمینه مناسبی را برای استارت آپ ها ایجاد کرده است.

میسترال، عزیز این بخش، تنها یک سال از عمرش می گذرد و طبق گزارش ها، در حال حاضر به دنبال ارزش گذاری 6 میلیارد دلاری است. یکی دیگر از مدعیان تاج فناوری فرانسه، H (سابق کل نگر) است که این هفته موفقیت بزرگی را اعلام کرد. دور دانه 220 میلیون دلاری. این تبلیغ تنها چند ماه پس از تاسیس شرکت انجام می شود.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

مکرون از هر دو شرکت به عنوان غول های فناوری بالقوه نام برد. با این حال، در حال حاضر اروپا به مراتب از رهبران ایالات متحده و چین عقب مانده است. هیچ یک از 10 شرکت برتر فناوری بر اساس ارزش بازار، بر اساس این قاره نیستند و چندین شرکت در 50 شرکت برتر قرار دارند.

رئیس جمهور فرانسه این منظره را محکوم کرد.

او روز پنجشنبه در مصاحبه ای با CNBC گفت: “داشتن جهانی که در آن غول های بزرگ فقط از چین و ایالات متحده می آیند دیوانه کننده است.”

مطلب پیشنهادی  Red Bull Kumite 2024: نحوه پخش جریانی مسابقات «Street Fighter 6»

ما به بازیکنان بزرگ اروپایی بیشتری نیاز داریم و فکر می کنم هوش مصنوعی Mistral می تواند یکی از آنها باشد.

این مرد 46 ساله همچنین وعده H را برجسته کرد و به جمع آوری کمک های مالی چشمگیر و تصمیم استارتاپ برای راه اندازی در پاریس اشاره کرد. با این حال او اذعان داشت که فرانسه هنوز از نظر نوآوری و کارآفرینی از ایالات متحده عقب است.

ماکرون برای مقابله با این موضوع، تشریفات اداری را کاهش داده، حمایت از نیروی کار را کاهش داده و مالیات ثروتمندان را کاهش داده است. همچنین سرمایه‌گذاری خارجی را جذب کرده است، از جمله یک بسته مالی 15 میلیارد یورویی از شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و آمازون که در اوایل ماه جاری اعلام شد.

مکرون همچنین متعهد به استراتژی هوش مصنوعی پاناروپایی است. در جلسه ای در کاخ الیزه این هفته او به اولین گام یک طرح جدید اشاره کرد:

“هدف ما اروپایی کردن خودمان است [AI]و ما با یک ابتکار فرانسوی-آلمانی شروع خواهیم کرد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *