هوش مصنوعی فرانسوی 200 میلیون دلار برای Holistic درآمد کسب می کند، اما در مورد فروش سونیو هشدار دریافت می کند


صحنه نوپای هوش مصنوعی فرانسه با سرمایه گذاری بزرگ در استارتاپ Holistic، رونق جدیدی دریافت کرده است. با این حال، در میان جشن ها، فروش شرکت پزشکی سونیو هشداری در مورد خطرات موفقیت اضافه کرد.

این بودجه جامع روز سه شنبه توسط بلومبرگ فاش شد. طبق گزارش ها، این شرکت مستقر در پاریس 200 میلیون دلار (یورو) جمع آوری کرده است186 دقیقه) در یک ارزش شرکت 370 میلیون دلار (344 میلیون یورو) است.

جامع نگر برنامه های بزرگی برای پول دارد. به گفته بلومبرگ، این استارت آپ می خواهد مدل های «چند عاملی» بسازد که تعامل بین سیستم های مختلف هوش مصنوعی و «قابلیت های واقعی AGI» را امکان پذیر کند.

Holistic همچنین دارای یک تیم رهبری چشم نواز است. این شامل چهار مهندس سابق DeepMind و چارلز کانتور، ساکن سابق دانشکده بازرگانی دانشگاه استنفورد و مدیر عامل این استارت آپ است. یکی از بنیانگذاران، Laurent Sifre، سیستم اصلی DeepMind را اختراع کرد که بر بازی باستانی چینی Go تسلط داشت.

دور بزرگی که روز سه شنبه رونمایی شد، یک تزریق نقدی دیگر به بخش رو به رشد هوش مصنوعی فرانسه اضافه می کند. این کشور به رهبری رقیب OpenAI، Mistral، به یک مرکز اروپایی برای هوش مصنوعی تبدیل شده است.

کشور همچنین اخیراً دوز حیاتی از قدرت محاسباتی را به ترکیب اضافه کرده است. ماه گذشته، استارت آپ مستقر در پاریس FlexAI با یک صندوق جنگی 28.5 میلیون یورویی و طرحی برای بازسازی زیرساخت هوش مصنوعی خود از مخفی کاری بیرون آمده است.

هوش مصنوعی فرانسه نیز توجه فزاینده ای را از خارج از کشور به خود جلب می کند. یک روز پس از انتشار اخبار جامع، سامسونگ مدیسون کره جنوبی از خرید 126.5 میلیارد وون (86 میلیون یورو) استارتاپ پاریسی سونیو خبر داد که نرم افزار سونوگرافی جنین مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه می دهد.

مطلب پیشنهادی  قانون جدید بریتانیا می‌تواند باعث ایجاد «نظارت پیش‌فرض از دستگاه‌های همه» شود.

این معامله شاهد دیگری است بر اینکه هوش مصنوعی فرانسوی تحسین جهانی را به خود جلب کرده است. اما این تحسین می تواند مانع رشد درونی شود.

هوش مصنوعی فرانسوی در حال تسخیر جهان است

اگرچه سامسونگ مدیسون می‌گوید سونیو یک شرکت مستقل مستقر در فرانسه باقی می‌ماند، سرمایه‌گذاران خارجی اغلب کشورهای داخلی را با خریدهای خود ناراحت می‌کنند.

انگلستان نمونه بارز عواقب آن را ارائه می دهد. فروش DeepMind به گوگل، طراح تراشه آرم به SoftBank ژاپن و Darktrace به یک شرکت سهامی خصوصی در ایالات متحده آسیبی به بخش فناوری و بازار سهام بریتانیا وارد کرد.

فرانسه امیدوار است که رهبران نوظهور هوش مصنوعی از سرنوشت مشابهی جلوگیری کنند. اگر قرار است این بخش واقعاً شکوفا شود، این کشور باید ثابت کند که اروپا نه تنها می‌تواند استارت‌آپ‌های برتر ایجاد کند، بلکه می‌تواند آنها را نیز افزایش دهد.

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال Risk: Show Me the Money است. اگر می‌خواهید عمیق‌تر در مورد آنچه برای تامین بودجه استارت‌آپ‌تان نیاز است، شرکت بعدی را برای حمایت پیدا کنید، یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید)، ما برای خوانندگان وفادارمان چیز خاصی داریم. از کد TNWXMEDIA هنگام پرداخت استفاده کنید تا 30% تخفیف دریافت کنید پاس کاری، پاس سرمایه گذار یا بسته های شروع (بوت استرپ و افزایش مقیاس).

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *