وزیر هلند از “خطر امنیت ملی” ناشی از مالکیت چینی آنتریون می ترسد

یکی دیگر از شرکت‌های فن‌آوری هلندی درگیر تنش‌ها بین غرب و چین شده است. در میان تماس های فزاینده به یک وزیر هلندی نگرانی های جداگانه ای را در مورد فروش اسپین آف فیلیپس Anteryon مطرح کرد.

با اينكه توسعه دهنده اپتیک دیجیتال مستقر باقی می ماند آیندهوون، این تجارت در سال 2019 توسط Jingfang Optoelectronics چین خریداری شد. طبق گزارش ها، شرکت مستقر در سوژو بین 40 تا 50 میلیون یورو برای خرید این شرکت هزینه کرده است. پس از خرید جداگانه در سال 2021، شرکت تراشه چین ویفر سهامدار عمده Jinfang شد.

این قراردادها نگرانی میکی آدریانسنس، وزیر اقتصاد هلند را برانگیخت. طبق گزارش جدیدی در رسانه FD (ترجمه شده از طریق گوگل ترنسلیت)، آدریانسنس گفت که این تراکنش “می تواند خطری برای امنیت ملی باشد.”

این اظهار نظر در پرونده اخیر دادگاه هلند ظاهر شد. یک قاضی در روتردام حکم داد که Anteryon مجبور نیست تغییر مالکیت را به وزارت اقتصاد هلند گزارش دهد. آدریانسن مخالفت کرد.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. هر هفته در صندوق ورودی شما رایگان است. اکنون درگیر شوید!

در نهایت، آنتریون در این پرونده پیروز شد. FD گفت، مدیر عامل این شرکت نگرانی ها را در مورد اینکه فناوری Anteryon کاربردهای نظامی یا سایر عملکردهای حساس دارد را رد کرد.

تصمیم دادگاه ضربه ای به آدریانسن خواهد بود. ولی این اختلاف شواهد دیگری است که نشان می دهد دولت های غربی در حال تشدید کنترل بر تجارت با پکن هستند. برای شرکت های فناوری هلندی که با چین ارتباط دارند، ممکن است مداخله سیاسی بیشتر در افق باشد.

مطلب پیشنهادی  Improbable اندیشکده جدید فراجهانی را در بحبوحه چرخش استراتژیک راه اندازی کرد

همانطور که برای کنفرانس TNW در آمستردام در 20 و 21 ژوئن شمارش معکوس می کنیم، پوشش خود را از بخش فناوری اطلاعات هلند افزایش می دهیم. اگر علاقه مند به شرکت در جشنواره فناوری هستید، ما یک پیشنهاد ویژه برای خوانندگان خود داریم. هنگام پرداخت هزینه بلیط خود، از کد TNWXMEDIA استفاده کنید تا 30٪ تخفیف کسب و کار، پاس سرمایه گذاری یا بسته های شروع (بوت استرپ و اسکیل آپ) دریافت کنید.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *