وکیل پوسی ریوت نظرسنجی بلاک چین را برای به چالش کشیدن مشروعیت انتخابات روسیه راه اندازی کرد


رای دهندگان روسی که معتقد نیستند انتخابات ریاست جمهوری 2024 یک امر عادلانه بوده است، اکنون می توانند از طریق یک همه پرسی امن و رمزگذاری شده با بلاک چین از طریق برنامه Russia2024 رای خود را به صندوق بیندازند.

انتخابات ریاست جمهوری امسال در ماه مارس شاهد بود که ده ها هزار نفر از شهروندان روسیه برای رای دادن در سفارتخانه های سراسر جهان در صف ایستادند. بیرون از سفارت در لاهه، هلند، رای دهندگان – که بسیاری از آنها بنرهای اعتراضی را حمل می کردند – ساعت ها منتظر شنیده شدن صدایشان بودند.

در تئوری. وقتی ولادیمیر پوتین دوباره با 88 درصد آرا برنده اعلام شد، هیچ کس تعجب نکرد. نه لزوماً به دلیل تقلب آشکار در نتیجه، بلکه در نتیجه سال ها ترس افکنی، نظارت بر رأی دهندگان و حذف همه مخالفان واقعی.

اکنون به این رای دهندگان راه متفاوتی برای ابراز نارضایتی خود از وضعیت سیاسی به ظاهر راکد موجود در کشورشان ارائه شده است (و برای اثبات اینکه فناوری بلاک چین کاربردهایی فراتر از رمزنگاری دارد).

کنفرانس TNW – آیا شما یک سرمایه گذار هستید؟ این پیام برای شماست!

با داغ ترین استارت آپ ها آشنا شوید و سرمایه گذاری بعدی خود را در 20 تا 21 ژوئن کشف کنید. عجله کن! افزایش قیمت 17 اردیبهشت.

فعال مخالف روسی و وکیل سابق پوسی ریوت مارک فاگین همه پرسی مبتنی بر بلاک چین را برای به چالش کشیدن مشروعیت انتخابات امسال راه اندازی کرد. اکنون در نسخه جدید پخش می شود روسیه 2024 برنامه این برنامه برای اولین بار در ماه مارس راه اندازی شد، و بر اساس راه حل رای گیری بدون نظارت ابزار Freedom Tool از متخصص نرم افزار حریم خصوصی RariLabs، مستقر در کیف، اوکراین ساخته شده است.

یک خط اعتراض محافظت شده از نظارت

فعالیت‌های مخالف و مخالفت‌های سیاسی در روسیه با آزار و اذیت، زندان و حتی مرگ مرتبط است. به این ترتیب، مردم علی‌رغم اینکه می‌خواهند صحبت کنند، چه علیه جنگ در اوکراین باشد و چه علیه فضای سیاسی خفه‌کننده فزاینده این کشور، مردم سکوت می‌کنند زیرا – به طور قانونی – از جان خود می‌ترسند.

مطلب پیشنهادی  Xbox از 30 می شروع به حذف عکس‌های قدیمی می‌کند: در اینجا نحوه ذخیره آنها آورده شده است

ترس از نظارت همچنین بسیار بعید می سازد که نتایج نظرسنجی و نظرسنجی نماینده احساسات واقعی باشد.

مارک فیگین، مبتکر روسیه 2024 گفت: «اختلاف در روسیه خطرناک‌تر می‌شود و ردیابی افکار عمومی سخت‌تر می‌شود. بسیار مهم است که راه‌های قابل‌اطمینان و ضد نظارت را برای اعتراض و رأی‌دهی فراهم کنیم.» روسیه 2024 و فناوری زیربنایی آن این امکان را فراهم کرد.

بخش Rariro RariLab ابزار آزادی را ایجاد کرد تا به افرادی که تحت حکومت استبدادی زندگی می کنند کمک کند تا صدای خود را داشته باشند. از بلاک چین و فناوری رمزنگاری دانش صفر استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که مقامات نمی‌توانند افرادی را که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، ردیابی کنند، حتی اگر تأیید کرده باشد که آنها دارای حق رای هستند. این منبع باز و بدون مجوز است و برای دانلود در دسترس همه است.

لاشا آنتادزه، یکی از بنیان‌گذاران RariLabs، ارائه‌دهنده Rarimo، گفت که استقرار آن در روسیه نشان‌دهنده نمونه اولیه این است که چگونه بلاک چین و رمزنگاری دانش صفر می‌توانند نیاز فوری جهان به فناوری حفظ حریم خصوصی را برطرف کنند.

با استفاده از این برنامه، رای دهندگان گذرنامه های بیومتریک خود را با تلفن های خود اسکن می کنند و تابعیت و واجد شرایط بودن را ثابت می کنند. سپس به آنها مجوز رأی گیری ناشناس برای رأی گیری و انتخابات اعتراضی داده می شود. سپس برنامه آرا را مستقیماً در بلاک چین منتشر می کند که در آن از دستکاری محافظت می شود.

رمزنگاری دانش صفر به یک طرف اجازه می دهد تا به طرف دیگر ثابت کند که اطلاعات خاصی را در اختیار دارد بدون اینکه هیچ اطلاعات دیگری به جز این حقیقت که آن را می داند را فاش کند.

مطلب پیشنهادی  Helldivers 2: چگونه با یک تیم غافلگیر کننده وارد تیراندازی شویم

جرقه ای که محو شد

مارک فیگین وکیل سابق گروه پانک فمینیستی Pussy Riot است که اعضای آن به کلیسای جامع مسیح منجی مسکو یورش بردند و “نماز پانک” ضد پوتین خود را در فوریه 2012 انجام دادند.

قاضی متعاقبا آنها را به اتهام “اوباشگری” به دو سال زندان محکوم کرد. (یکی از سخنرانان اخیراً به هشت سال زندان محکوم شد برای پست های مربوط به جنگ در اوکراین در رسانه های اجتماعی.)

در همین حال، بیش از 100000 نفر در برابر بادهای سرد 18 درجه سانتیگراد پایتخت روسیه شهامت کردند تا خشم خود را نسبت به آنچه که چرخه انتخاباتی تقلبی و ناعادلانه تلقی می کردند که قرار بود ولادیمیر پوتین را پس از چهار سال آغاز کند نماینده دیمیتری مدودف

در حالی که شعارهای «روسیه بدون پوتین» در خیابان ها طنین انداز شد، فضایی پر از خشم آمیخته با امید بود. می دانم چون آنجا بودم.

احساس این بود که بالاخره این می تواند باشد – بس است. رفتاری تحقیرآمیز وجود داشت، گویی مردم فریب را دیده اند و از اینکه حاکمانشان از آنها حمایت می کنند و وقیحانه به آنها دروغ می گویند، خسته شده اند. افسوس، همانطور که دیدیم، این قرار نبود.

آرام آرام صداهای مخالف را غرق می کند

روش‌های سرکوب و سیاست ترس که توسط نخبگان حاکم روسیه به کار گرفته شد، هر چند وحشیانه بودند، نه تنها در کشتن مردمی که می‌توانست موج مهمی از تغییر باشد، بلکه در کشتن این باور که این تغییر حتی ممکن است نیز مؤثر واقع شد.

متأسفانه، تبلیغاتی که ادعا می کند پوتین تنها کسی است که می تواند کشور را از سقوط به همان وضعیت نابسامانی و ناامیدی که در دهه 1990 تجربه کرد نجات دهد، بسیار موفق بوده است.

مطلب پیشنهادی  این "کارخانه در یک جعبه" قصد دارد تولید خودروهای برقی ارزان قیمت را در سراسر جهان انجام دهد

او توانست مردم را متقاعد کند که اکنون حالشان خوب است، در حالی که در واقع فقط از بقایای ثروتی که رهبران بی‌وجدان و دوستانشان برای خود جمع کرده بودند، تغذیه می‌شدند.

کاوش در فرآیندهای روانشناختی که پایه و اساس این امر را بنا نهاده است، از حوصله این مقاله خارج است. اما به طور خلاصه، رهبران اقتدارگرای روسیه از لحاظ تاریخی از یک چارچوب شناختی جمعی سود برده اند که بیان می کند مردم برای خدمت به صاحبان قدرت وجود دارند، نه برعکس.

کرملین پاسخ می دهد – با بازخورد نادرست

همانطور که مرگ اخیر الکسی ناوالنی به طرز دردناکی نشان داده است، کار از نوع پشت اپلیکیشنی مانند Russia2024 مطمئناً بدون خطر نیست.

کرملین تا کنون تنها با ارسال اسنادی علیه این اپلیکیشن به ممانعت از آن متوسل شده است که به طور موقت آن را از فروشگاه اپل حذف کرده است. سپس مسکو سعی کرد با پرداخت نقدهای منفی، امتیاز اپلیکیشن را کاهش دهد، استراتژی که توسط یک افشاگر فاش شد.

ابتکاراتی که در آن مردم می توانند اعتماد کنند که حریم خصوصی آنها امن است و مقامات آنها را به دلیل ابراز عقیده تحت پیگرد قانونی قرار نمی دهند، در کشوری که استفاده از کلمه نادرست در فیس بوک می تواند شما را به 15 سال زندان بکشاند، بسیار مهم است. اگر کسی بخواهد برای این کار از بلاک چین استفاده کند، من حرف خود را می گویم.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *