چرا Rust به عنوان زبان برنامه نویسی مورد علاقه توسعه دهندگان ظاهر شده است

در حالی که زبان های برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت، HTML/CSS و Python رایج ترین زبان های مورد استفاده در بین توسعه دهندگان هستند، روندهای جالبی در چند سال گذشته ظاهر شده است.

نظرسنجی سالانه توسعه‌دهندگان Stack Overflow در سال 2023 نشان داد که اگرچه Rust در فهرست پرکاربردترین زبان‌ها در رتبه چهاردهم قرار دارد، اما در رتبه اول به‌عنوان «تحسین‌شده‌ترین» زبان‌ها قرار دارد و بیش از 80 درصد از توسعه‌دهندگانی که از آن استفاده کرده‌اند می‌گویند می‌خواهند از آن استفاده کنند. دوباره در سال آینده

در این گزارش آمده است: «Rust زبانی است که پس از آشنایی با آن میل به استفاده از آن ایجاد می‌کند».

اکنون 3 نقش توسعه دهنده نرم افزار در هلند استخدام می شوند

این بر اساس داده‌های شاخص محبوبیت زبان برنامه‌نویسی است که با تجزیه و تحلیل تعداد دفعات جستجوی آموزش‌های زبان در Google ایجاد می‌شود. مشخص شد که زنگ بیشترین رشد را در پنج سال گذشته داشته است، 2.1٪.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

پس چه چیزی در مورد Rust وجود دارد که باعث می‌شود توسعه‌دهندگان برای اطلاعات بیشتر بازگردند؟

جدید و متفاوت

یک زبان نسبتا جدید، Rust به عنوان یک پروژه شخصی توسط برنامه نویسی که در موزیلا کار می کرد در سال 2006 توسعه یافت. گریدون هور پس از یک تجربه خسته کننده از آسانسور در ساختمان آپارتمان خود در ونکوور، الهام گرفت تا آن را ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی  استارت آپ فرانسوی 2 میلیون یورو برنده می شود تا آزمایشات بالینی سرطان را مقرون به صرفه تر کند

خرابی نرم افزار به این معنی بود که او باید 21 پله را بالا می رفت تا به خانه برسد. گفته می‌شود که هور گفته است: «این مضحک است که ما رایانه‌ای‌ها حتی نمی‌توانیم آسانسور را بدون فرو ریختن کار کنیم!»

با درک اینکه این نوع مشکلات اغلب به نحوه استفاده یک برنامه از حافظه مربوط می شود، به او الهام شد که کدهای کوچک و سریع بدون خطاهای حافظه بنویسد. او آن را Rust نامگذاری کرد، به خاطر گروهی از قارچ ها که پاتوژن های گیاهی بسیار تخصصی هستند. او می گوید که آنها “برای بقا بیش از حد مهندسی شده اند.”

Rust 1.0 در سال 2015 منتشر شد و از آن زمان تاکنون محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در حالی که داستان پس زمینه برای خواندن جالب است، چرا Rust به محبوبیت خود سرعت می بخشد به همان اندازه جذاب است.

هوش مصنوعی باعث پذیرش می شود

ظهور چشمگیر هوش مصنوعی تا حدودی مسئول است. گزارش Octoverse GitHub اشاره می‌کند که «هوش مصنوعی مولد با 148 درصد رشد سال به سال – و افزایش 248 درصدی سال به سال در تعداد کل هوش مصنوعی مولد، باعث افزایش چشمگیر و جهانی در مشارکت‌کنندگان فردی در پروژه‌های هوش مصنوعی مولد می‌شود. پروژه ها.”

Rust انتخاب خوبی برای کاربردهای هوش مصنوعی است زیرا بدون کاهش سرعت، عملکرد و ایمنی حافظه را در اولویت قرار می دهد. از زباله جمع کن استفاده نمی کند که سرعت آن را بیشتر می کند. در واقع، در سال 2020، مهندسان Discord یکی از سیستم های خود را در Rust بازنویسی کردند و متوجه شدند که اکنون 10 برابر سریعتر کار می کند.

مطلب پیشنهادی  فناوری نمی تواند تنهایی را که به وجود می آورد درمان کند

همچنین برای بسیاری از برنامه‌های کاربردی مختلف مانند توسعه وب، برنامه‌نویسی شبکه، برنامه‌نویسی سیستم‌ها، توسعه بازی و باطن علوم داده استفاده می‌شود.

نام های خانوادگی بزرگ از این زبان استفاده می کنند. Dropbox از آن برای همگام سازی فایل ها با رایانه های کاربران استفاده می کند، Cloudflare از آن برای مدیریت بیش از 20 درصد از کل ترافیک اینترنت استفاده می کند، و Meta از آن برای طراحی مجدد نرم افزاری که کد منبع داخلی را مدیریت می کند استفاده می کند.

اگر می‌خواهید آنطور که تمرین‌کنندگان عاشقانه خود را می‌خوانند، «رست‌مانند» شوید، می‌توانید این زبان را به‌طور رایگان از طریق بنیاد Rust یاد بگیرید.

در حالی که فناوری در دو سال گذشته سهم خود را از اخراج‌ها داشته است، تقاضا برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار همچنان بالاست و افرادی که مهارت‌های مناسب را دارند همیشه بالاترین حقوق را دریافت می‌کنند. بهترین مکان‌های پولی شامل سوئیس، نروژ و دانمارک است که توسعه‌دهندگان ماهر می‌توانند سالانه بین 80000 تا 100000 یورو درآمد کسب کنند.

برای کشف فرصت‌های شغلی الهام‌بخش‌تر، از هیئت شغلی خانه استعدادها دیدن کنید

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *