چگونه تم وردپرس خود را بر اساس آخرین استانداردها آزمایش کنیم

آیا می خواهید ببینید که قالب وردپرس شما مطابق با آخرین استانداردها است؟

تیم بررسی قالب وردپرس استانداردهای بالایی را برای تم های رایگان وردپرس که به دایرکتوری رسمی ارسال می شود، تعیین کرده است. این استانداردها تضمین می‌کنند که موضوع برای کاربران وردپرس ایمن، آسان برای استفاده و در دسترس است.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه قالب وردپرس خود را بر اساس آخرین استانداردها آزمایش کنید.

چگونه تم وردپرس خود را بر اساس آخرین استانداردها آزمایش کنیمچگونه تم وردپرس خود را بر اساس آخرین استانداردها آزمایش کنیم

چرا قالب وردپرس خود را بر اساس آخرین استانداردها آزمایش کنید؟

چه مالک وب‌سایت وردپرس باشید و چه یک توسعه‌دهنده تم، آزمایش یک تم جدید در برابر آخرین استانداردها قبل از استفاده از آن به چند دلیل بسیار مهم است:

 • بررسی سازگاری آزمایش تضمین می‌کند که موضوع با نسخه فعلی WordPress.org و هر به‌روزرسانی آینده به خوبی کار می‌کند و از مشکلات سازگاری جلوگیری می‌کند.
 • تشخیص اشکال و مشکل – آزمایش به یافتن و رفع هر گونه مشکلی که می تواند بر عملکرد یا ظاهر وبلاگ یا سایت وردپرس شما تأثیر بگذارد کمک می کند. اگر موضوع از شخص ثالثی باشد، این امر به ویژه مهم است.
 • تجربه کاربری بهتر – آزمایش تضمین می کند که موضوع از استانداردهای وب مدرن مانند دسترسی و سازگاری با تلفن همراه پیروی می کند. این نه تنها سایتی را که از تم استفاده می کند کاربرپسند می کند، بلکه برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نیز مفید است.
 • امنیت بهتر – با آزمایش بر اساس آخرین استانداردها، می توانید از آسیب پذیری های امنیتی جلوگیری کرده و از سایت خود در برابر تهدیدات رایج محافظت کنید. این امر مخصوصاً اگر در حال نصب تم برای یک سایت WooCommerce هستید، صادق است زیرا جزئیات پرداخت مشتری را مدیریت خواهید کرد.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید ببینیم که چگونه می توانید قالب وردپرس خود را بر اساس آخرین استانداردها آزمایش کنید. برای رفتن به یک موضوع خاص می توانید از لینک های سریع زیر استفاده کنید:

مطلب پیشنهادی  BoxedUp اقتصاد اشتراک گذاری را به تولید ویدیوی پیشرفته - جدید - می آورد

تیم بررسی پوسته وردپرس چه استانداردهایی را بررسی می کند؟

تیم بررسی قالب وردپرس بسیاری از جنبه های یک موضوع را هنگام ارسال بررسی می کند. می توانید در سند رسمی الزامات قالب وردپرس در مورد این موضوع بیشتر بیاموزید.

اما در اینجا مهمترین چیزهایی است که باید در مورد آنچه آنها بررسی می کنند بدانید:

 • اطمینان حاصل کنید که طرح زمینه به طور پیش فرض داده های کاربر را جمع آوری نمی کند. می توانید فایل readme.txt را برای جزئیات استفاده از داده و یک خط مشی رازداری واضح بررسی کنید.
 • از نظر دسترسی وردپرس، باید مطمئن شوید که موضوع دارای لینک های پرش برای ناوبری آسان است و ناوبری صفحه کلید واضح است. پیوندهای موجود در محتوا و نظرات برای شناسایی آسان باید برجسته شوند.
 • خطاهای PHP یا جاوا اسکریپت را بررسی کنید و مطمئن شوید که موضوع از استانداردهای کدنویسی ایمن پیروی می کند.
 • اعلان‌های مدیریت در داشبورد وردپرس باید به راحتی حذف شوند و از یک طراحی استاندارد پیروی کنند.
 • بررسی کنید که آیا تم افزونه هایی را برای WordPress.org توصیه می کند یا خیر. افزونه ها نباید بدون اجازه کاربر به صورت خودکار نصب شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که موضوع با خط مشی های اعتبار و پیوند مطابقت دارد. از فروش اجباری یا موضوعات اسپم خودداری کنید.
 • مطمئن شوید که طرح زمینه از مجوز سازگار با GPL، ترجیحاً GPLv2 یا جدیدتر استفاده می‌کند.

این استانداردها ممکن است برای توسعه دهندگان تم مرتبط نباشند، اگر روی یک موضوع برای یک مشتری یا استفاده شخصی کار می کنید.

با این حال، اگر می‌خواهید قالب وردپرس خود را برای استفاده دیگران منتشر کنید، بهتر است بررسی کنید که حداقل شرایط بالا را برآورده کند.

حال بیایید ببینیم که چگونه یک قالب وردپرس را در برابر آخرین استانداردها آزمایش کنیم.

مرحله 1: حالت Debug را در سایت وردپرس خود فعال کنید

این مرحله اول اختیاری است، زیرا افزونه‌ای که بعداً استفاده می‌کنید، چه این مرحله را دنبال کنید یا نه، به کار خود ادامه می‌دهد.

با این حال، توصیه می کنیم حالت اشکال زدایی را در وب سایت وردپرس خود فعال کنید و موضوع خود را در یک سایت محلی وردپرس یا یک سایت مرحله بندی آزمایش کنید.

مطلب پیشنهادی  چرا اوکراینی ها در زمان جنگ به تلگرام روی آوردند؟

حالت اشکال زدایی یک ویژگی در وردپرس است که گزارش خطا را ارائه می دهد که شناسایی و رفع مشکلات را آسان تر می کند. هنگامی که حالت اشکال زدایی فعال باشد، وردپرس هرگونه خطا، هشدار یا یادداشت PHP را در مورد موضوع وردپرس نمایش می دهد.

با این حال، حالت اشکال زدایی در یک سایت فعال توصیه نمی شود. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم یک نسخه محلی از سایت خود بسازید یا از یک محیط مرحله بندی از هاست وردپرس خود استفاده کنید.

می توانید مقاله ما را در مورد نحوه فعال کردن حالت اشکال زدایی در وردپرس برای دستورالعمل های گام به گام بخوانید.

توصیه می کنیم از روش اشکال زدایی WP استفاده کنید. این افزونه وردپرس حالت اشکال زدایی را بدون نیاز به ویرایش فایل های وب سایت شما فعال می کند و این کار را بسیار آسان تر می کند.

تنظیمات اشکال زدایی wp را ببینیدتنظیمات اشکال زدایی wp را ببینید

مرحله 2: افزونه بررسی تم را نصب کنید

مرحله بعدی نصب افزونه Theme Check است. این افزونه که توسط خود تیم بررسی قالب وردپرس ایجاد شده است، در واقع برای توسعه دهندگان تم طراحی شده است.

اگر صاحب وب‌سایت هستید، می‌توانید از آن استفاده کنید تا ببینید آیا یک تم با آخرین استانداردها مطابقت دارد یا خیر. می توانید تم های رایگان را از دایرکتوری رسمی قالب وردپرس یا تم های ممتاز آزمایش کنید تا ببینید آیا از دستورالعمل های وردپرس پیروی می کنند یا خیر.

اگر برای راه اندازی افزونه به راهنمایی نیاز دارید، راهنمای مبتدی ما برای نصب افزونه های وردپرس را بخوانید.

پس از فعال شدن افزونه، کافیست به آدرس زیر بروید ظاهر » جستجوگر تم. سپس موضوع فعلی یا یک تم قبلی را از منوی کشویی انتخاب کنید و دکمه «Check Out!» را بزنید.

استفاده از افزونه Theme Check برای بررسی سازگاری یک تم با آخرین استانداردهااستفاده از افزونه Theme Check برای بررسی سازگاری یک تم با آخرین استانداردها

بررسی تم شروع به آزمایش تم شما بر اساس آخرین استانداردهای توسعه قالب وردپرس می کند. پس از انجام آن، هشدارهایی را که در طول آزمایش ها پیدا کرده است به شما نشان می دهد.

در اینجا نمونه ای از یک موضوع است که در آزمون موفق شده است:

مثالی از طرح زمینه ای که در آزمون تأیید موضوع گذرانده شده استمثالی از طرح زمینه ای که در آزمون تأیید موضوع گذرانده شده است

از طرف دیگر، اسکرین شات زیر نشان می دهد که تمی که اعتبار سنجی ناموفق است چگونه است.

این افزونه در مورد خطاهایی که پیدا می کند به شما می گوید و آنها را با جزئیات در زیر به اشتراک می گذارد. این اطلاعات به عنوان بازخوردی برای توسعه دهندگان تم در نظر گرفته شده است تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

مطلب پیشنهادی  نحوه اضافه کردن طرحواره سوالات متداول در وردپرس (2 روش)
مثالی از موضوعی که در آزمون اعتبارسنجی موضوع مردود استمثالی از موضوعی که در آزمون اعتبارسنجی موضوع مردود است

اگر صاحب وب‌سایت هستید، می‌توانید از این بازخورد یک اسکرین شات بگیرید و آن را با توسعه‌دهنده تم به اشتراک بگذارید یا به سادگی تم جایگزین دیگری پیدا کنید که مطابق با آخرین استانداردها باشد.

آیا نیاز به الهام برای جایگزین های تم دارید؟ مجموعه تخصصی ما از بهترین و محبوب ترین تم های وردپرس را بررسی کنید.

چه بخش های دیگری از قالب وردپرس را باید تست کنید؟

هنگام تست قالب های وردپرس، باید روی چند حوزه کلیدی خارج از استانداردهای بررسی تم نیز تمرکز کنید:

 • پاسخگویی بررسی کنید که طرح زمینه در دستگاه ها و اندازه های مختلف صفحه چگونه رفتار می کند. باید کاملاً واکنش گرا باشد و در هر دو دستگاه دسکتاپ و تلفن همراه به خوبی نمایش داده شود.
 • بهره وری – تست عملکرد تم یک تم بارگذاری سریع می تواند سرعت سایت وردپرس شما را افزایش دهد و تأثیر مثبتی بر تجربه کاربر داشته باشد. می توانید از ابزارهایی مانند PageSpeed ​​Insights گوگل یا GTmetrix برای تجزیه و تحلیل سرعت سایت خود استفاده کنید.
 • سازگاری افزونه – هر افزونه ای را که قصد استفاده از آن را دارید در وب سایت خود نصب کنید و آزمایش کنید که عملکرد آنها با موضوع جدید شما کار می کند.
 • سازگاری مرورگر – تم را در مرورگرهای مختلف مانند Safari، Chrome، Opera، Firefox و Microsoft Edge تست کنید.
 • عملکرد سفارشی – اگر قصد دارید عملکرد سفارشی را از طریق یک پلاگین یا تم کودک اضافه کنید، مطمئن شوید که با موضوع به درستی کار می کند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه قالب وردپرس خود را بر اساس آخرین استانداردها بررسی کنید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله ما را در مورد نحوه ایجاد یک تم وردپرس سفارشی بدون کد یا راهنمای قطعی ما برای امنیت وردپرس بررسی کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوکآموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *