کاربران Grindr از اپلیکیشن به دلیل فروش داده های HIV به تبلیغ کنندگان شکایت می کنند


از گریندر شکایت شده است. برنامه دوستیابی LGBTQ+ متهم به به اشتراک گذاری داده های پزشکی کاربران خود با تبلیغ کنندگان است. این داده ها شامل وضعیت HIV آنها می شود.

شرکت حقوقی بریتانیایی آستن هیز دیروز این شکایت را در دادگاه عالی لندن تسلیم کرد. اقدام کلاسی نشان دهنده صدها کاربر برنامه است.

آستن هیز ادعا کرد که Grindr مستقر در ایالات متحده با فروش داده های حساس به اشخاص ثالث بدون رضایت کاربران، قانون حفاظت از داده های بریتانیا را نقض کرده است. علاوه بر حقایق پزشکی، این شامل اطلاعاتی در مورد قومیت، زندگی جنسی و گرایش جنسی افراد است.

چایا هانومانجی، مدیر عامل آستن هیز گفت: «مشتریان ما استرس قابل توجهی را در نتیجه به اشتراک گذاشتن اطلاعات بسیار حساس و شخصی خود بدون رضایت آنها تجربه کرده‌اند و بسیاری از آنها احساس ترس، خجالت و اضطراب را در نتیجه تجربه کرده‌اند. وکیل دادگستری

روز پادشاه را با کنفرانس TNW جشن بگیرید: بلیط:

از کد GEZELLIG40 در مجوزهای کسب و کار، سرمایه گذار و راه اندازی خود استفاده کنید و 40 درصد تخفیف دریافت کنید. پیشنهاد 29 آوریل به پایان می رسد.

گفته می شود که Grindr این اطلاعات را به شرکت های تبلیغاتی، از جمله Localytics و Apptimize فروخته است. این اشخاص ثالث یا از داده ها برای تبلیغات هدفمند خود استفاده کردند یا آن را به شخص چهارم فروختند. این شکایت همچنین نشان می دهد که آن شرکت ها برخی از داده های مشترک را برای خود نگه داشته اند.

یکی از سخنگویان Grindr در این باره گفت: «گریندر هرگز اطلاعات بهداشتی گزارش شده توسط کاربر را برای اهداف تجاری به اشتراک نگذاشته است و هرگز از چنین اطلاعاتی درآمدزایی نکرده است». بیانیه.

مطلب پیشنهادی  اتحادیه اروپا برای تحریم TikTok چه چیزی لازم است؟

می تواند هزاران کاربر Grindr را تحت تاثیر قرار دهد

تاکنون 670 کاربر فعلی یا سابق Grindr به این شکایت پیوسته اند. آستین هیز گفت که هزاران نفر دیگر در بریتانیا ممکن است تحت تاثیر قرار گرفته باشند.

هانومانجی گفت: «کاربران Grindr که معتقدند ممکن است تحت تأثیر این نقض قرار بگیرند، باید به دادخواست بپیوندند تا بتوانیم برای آنها جبران خسارت کنیم. آستین هیز معتقد است برخی از مصرف کنندگان ممکن است حق دریافت هزاران پوند غرامت را داشته باشند.

این شرکت حقوقی گفت، این شکایت ادعا می کند که نقض داده ها عمدتاً قبل از آوریل 2018 و بین ماه مه 2018 و آوریل 2020 رخ داده است، “اگرچه ممکن است به دوره های بعدی نیز ادامه یابد.”

Grindr در سال 2009 تأسیس شد تا ملاقات مردان همجنس‌گرا را آسان‌تر کند. از آن زمان این برنامه به بزرگترین برنامه دوستیابی جهان برای جامعه LGBTQ+ تبدیل شده است.

سخنگوی Grindr گفت: “ما متعهد به محافظت از داده های کاربران خود و پیروی از تمام مقررات مربوط به حریم خصوصی داده ها، از جمله در بریتانیا هستیم.”

در سال 2021، نروژ Grindr را به دلیل عدم رعایت GDPR، قانون حفظ حریم خصوصی داده های اروپا، 6 میلیون یورو جریمه کرد. کشور اسکاندیناوی سال گذشته این تصمیم را تایید کرد. با این حال، Grindr آن را جذاب می کند.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *