کشورهای اروپایی هم مرز با روسیه بر سر «دیوار پهپادی» دفاعی به توافق رسیدند

شش عضو ناتو قصد دارند یک “دیوار هواپیمای بدون سرنشین” بسازند تا از اروپا در برابر تهدیدات روسیه محافظت کنند.

فنلاند، نروژ، لهستان و سه کشور بالتیک برای ایجاد یک سیستم دفاع هوایی با یکدیگر همکاری خواهند کرد. پهپادها هزاران کیلومتر مرزی را که کشورها را از روسیه جدا می کند، رصد خواهند کرد. این دیوار همچنین شامل سیستم های ضد پهپاد برای خنثی کردن پهپادهای دشمن خواهد بود.

اگنه بیلوتایت، وزیر کشور لیتوانی، گفت: «این یک چیز کاملاً جدید است – دیواری از پهپادها که از نروژ تا لهستان کشیده شده است. سرویس خبری بالتیک.

«هدف استفاده از پهپادها و سایر فناوری‌ها برای محافظت از مرزهایمان است. . . در برابر تحریکات کشورهای غیردوست و جلوگیری از قاچاق.

روسیه در ماه های اخیر فعالانه همسایگان غربی خود را تحریک کرده است، از جمله تصویب یک لایحه که می شود ببینید چگونه مسکو مناطق فنلاندی و لیتوانیایی دریای بالتیک را روسیه اعلام می کند.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

فنلاند نیز روسیه را به هماهنگی متهم کرد هزاران مهاجر از سوریه، سومالی و عراق به خاک این کشور در تلاش برای غلبه بر امنیت مرزی.

پس از حمله روسیه به اوکراین در سال 2022، کشورهای اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای نگران هستند که ولادیمیر پوتین آنها را نیز هدف قرار دهد.

لهستان دارد میلیاردی خرج شده است تقویت دفاع مرزی خود با روسیه و بلاروس، در حالی که استونی در حال ساخت 600 سنگر ارتش در آماده سازی برای حمله احتمالی در آینده است.

مطلب پیشنهادی  نکات و پاسخ‌های امروز اتصالات NYT - راهنما برای 6 می، شماره 330

اعلان دیوار پهپاد به دنبال اخبار هفته گذشته مبنی بر پیوستن لهستان به این سازمان است طرح سپر آسمان اروپا. این طرح که تاکنون توسط 21 کشور امضا شده است، با هدف ایجاد یک سیستم دفاع هوایی به سبک گنبد آهنین که اعضای ناتو را در سراسر اروپا پوشش می دهد، است.

جنگ در اوکراین آغاز شد دوره جدیدی از درگیری های هواییکه به طور فزاینده ای با جنگ هواپیماهای بدون سرنشین تعریف می شود.

از آنجایی که هواپیماهای بدون سرنشین، بزرگ و کوچک، در همه جا در میدان جنگ حضور دارند، جای تعجبی نیست که کشورها به دنبال دفاع از خود در برابر این دشمن جدید در آسمان هستند.

بیلوتایت گفت که دیوار پهپاد هنوز در مراحل اولیه توسعه است و برنامه زمانی مشخصی برای اجرای آن وجود ندارد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *