یک استارت آپ سوئیسی از کتابخانه رمزنگاری پس کوانتومی برای توسعه دهندگان رونمایی کرد

Terra Quantum امروز از کتابخانه رمزنگاری TQ42 خود رونمایی کرد، مجموعه‌ای منبع باز از الگوریتم‌های مقاوم در برابر کوانتومی که برای کمک به توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها از داده‌ها در برابر تهدیدات امنیت سایبری فعلی و آینده محافظت می‌کند.

کتابخانه رمزنگاری جدید الگوریتم‌ها و ویژگی‌های پس کوانتومی را برای امنیت و مدیریت کلید در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. آنها را می توان در طیف وسیعی از برنامه ها از جمله موبایل، وب، اینترنت اشیا و ابر استفاده کرد.

این کتابخانه اکنون از طریق مخزن GitHub در دسترس است. به گفته این استارتاپ، یک API کاربرپسند، معماری مقیاس‌پذیر و ویژگی‌های امنیتی اولیه مانند تولید کلید و قابلیت‌های حذف فایل ارائه می‌کند.

به طور خاص، الگوریتم های موجود در ذخیره سازی بر محافظت از داده های ذخیره شده یا داده ها در حالت استراحت تمرکز می کنند. این پروتکل‌های اختصاصی Quantum Key Distribution Terra Quantum را تکمیل می‌کند. آنها امنیت داده های در حال حرکت را ارائه می دهند. (سال گذشته، آنها یک رکورد جهانی برای ایمن سازی ارتباطات از راه دور با رمزگذاری کوانتومی ثبت کردند.)

چرا الگوریتم های مقاوم در برابر کوانتومی مورد نیاز است؟

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

کامپیوترهای کوانتومی تصحیح کننده خطای فردا (در تئوری شامل هزاران کیوبیت منطقی) احتمالاً قادر خواهند بود اکثر اشکال رایج رمزگذاری مانند RSA و ECC را بشکنند. این به دلیل اصول برهم نهی و درهم تنیدگی کیوبیت ها است. آنها به رایانه های کوانتومی اجازه می دهند محاسبات را بسیار سریعتر از رایانه های کلاسیک انجام دهند.

مطلب پیشنهادی  تحقیقات نشان می دهد که افراد دلسوز رهبران کسب و کار بهتری هستند

به این ترتیب، ما به الگوریتم‌های خاصی برای محافظت از داده‌ها در دوران پسا کوانتومی نیاز خواهیم داشت. آنها حول مسائل ریاضی ساخته شده اند که حل آنها برای کامپیوترهای کلاسیک و کوانتومی دشوار است.

وقتی سازمان‌ها شروع به برنامه‌ریزی برای آینده پساکوانتومی می‌کنند، C مناسب را اتخاذ می‌کننددکتر فلوریان نوکارت، مدیر ارشد محصولات Terra Quantum، در بیانیه‌ای گفت: راه‌حل‌های رمزنگاری برای حفظ امنیت اطلاعات ارزشمند حیاتی هستند. وی افزود که کتابخانه جدید «نقطه ورود مقرون به صرفه» را برای ادغام اقدامات امنیتی مقاوم در برابر کوانتومی در برنامه ها فراهم می کند.

ظهور QaaS – کوانتوم به عنوان یک سرویس

Terra Quantum که در سال 2019 توسط فیزیکدان کوانتومی Markus Pflich تأسیس شد، “کوانتوم به عنوان یک سرویس” را ارائه می دهد. در بخش امنیت کوانتومی خود، این شرکت راه حل هایی را برای ارتباطات کوانتومی و پس کوانتومی ایمن ارائه می دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد، این به استفاده از تکنیک های رمزنگاری پیشرفته برای محافظت از داده ها در برابر تهدیدات احتمالی ناشی از رایانه های کوانتومی اشاره دارد. در حال حاضر هیچ سخت افزاری در دسترس نیست که نیاز فوری واقعی به این فناوری ها ایجاد کند.

با این حال، مدل کسب‌وکار Terra Quantum (و همچنین بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزار کوانتومی دیگر) بر این است که کسب‌وکارها و توسعه‌دهندگان را برای زمانی که ماشین‌های تحمل‌کننده خطای آینده آنلاین می‌شوند، «آماده کوانتومی» کنند.

این شرکت که در سنت گالن سوئیس مستقر است، همچنین الگوریتم‌های بهینه‌سازی ترکیبی-کوانتومی و شبکه‌های عصبی ترکیبی-کوانتومی و همچنین دسترسی به پردازنده‌های کوانتومی شبیه‌سازی شده با کارایی بالا (QPU) را ارائه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی  در اینجا نحوه بازی Minecraft در Google برای پانزدهمین سالگرد آن آورده شده است
آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *