یک ایمپلنت مغزی به اندازه یک نورون می تواند به افراد نابینا کمک کند دوباره ببینند


تیمی از محققان برای کمک به افراد نابینا، یک ایمپلنت بینایی با الکترودهای کوچک به اندازه یک نورون ایجاد کرده‌اند.

توسعه ایمپلنت های بینایی اولین بار در دهه 1990 ظاهر شد. هدف این فناوری بیمارانی است که از آسیب چشم رنج می برند اما قشر بینایی آنها – مرکز بینایی مغز – فعال و قادر به دریافت سیگنال است.

اما با وجود پتانسیل راه حل، روش های موجود به دلیل اندازه بزرگ الکترودها و خوردگی فلز محدود شده است. تیم تحقیقاتی مدعی است که به هر دو چالش رسیدگی کرده است.

ایمپلنت جدید در اندازه نانو

ایمپلنت‌های بینایی حاوی الکترودهایی هستند که سیگنال‌هایی را به مغز می‌فرستند تا اطلاعات بصری را منتقل کنند – دقیقاً مانند پیکسل‌هایی که یک تصویر ایجاد می‌کنند.

کنفرانس TNW – آیا شما یک سرمایه گذار هستید؟ این پیام برای شماست!

با داغ ترین استارت آپ ها آشنا شوید و سرمایه گذاری بعدی خود را در 20 تا 21 ژوئن کشف کنید. عجله کن! افزایش قیمت 17 اردیبهشت.

با توسعه الکترودهای میکروسکوپی، این تیم توانست تعداد بیشتری از آنها را روی یک ایمپلنت نصب کند. این به نوبه خود باعث تحریک بیشتر مغز می شود و تصویر دقیق تری برای بیمار ایجاد می کند.

در اینجا، سطح جزئیات نقش تعیین کننده ای دارد. این به این دلیل است که تصویر ایجاد شده با سیگنال های مغزی آنقدر واضح نیست که فردی با دید کامل آن را می بیند.

این ایمپلنت همچنین از ترکیب خاصی از مواد برای جلوگیری از خوردگی استفاده می کند. این شامل یک پلیمر رسانا است که سیگنال های الکتریکی را تبدیل می کند و در عین حال به عنوان یک پوشش محافظ که فلز را می پوشاند نیز عمل می کند.

مطلب پیشنهادی  فن آوری تحریک مغز 5 میلیون یورو برای مبارزه با افسردگی در خانه برنده می شود

طبق تحقیقات انجام شده، این ترکیب از مواد هم طول عمر و هم کارایی را فراهم می کند.

ماریا آسپلوند، رهبر پروژه و یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: “ما اکنون می دانیم که می توان الکترودهایی به کوچکی یک نورون (سلول عصبی) ساخت و آن الکترود را برای مدت زمان طولانی به طور موثر در مغز حفظ کرد.” .

او گفت: “گام بعدی ایجاد ایمپلنتی خواهد بود که می تواند اتصالات هزاران الکترود را داشته باشد.”

نتایج پیش بالینی امیدوارکننده است. آزمایش‌های اولیه روی موش‌ها نشان داد که این ایمپلنت می‌تواند به طور موثری درک بصری را با استفاده از مقدار کمی الکتریسیته تحریک کند.

نوید فناوری عصبی

پیشرفت در فناوری عصبی در هر دو زمینه درمانی و پزشکی رایج تر می شود.

از تصویربرداری مغز و تحریک مغز گرفته تا دستگاه‌های نظارتی، مزایای این فناوری به شرایط غیرقابل درمان یا درمان سخت، از جمله آلزایمر و کاهش شنوایی، گسترش می‌یابد.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *