ChatGPT رقیب Anthropic سرانجام در اتحادیه اروپا در دسترس قرار گرفت

از امروز، کاربران در اروپا می‌توانند به کلود، استارت‌آپ Anthropic با پشتوانه هوش مصنوعی آمازون، یک رقیب مناسب ChatGPT دسترسی داشته باشند.

چندین نام شرکت وجود دارد که مترادف با ظهور هوش مصنوعی مولد شده اند. OpenAI ممکن است مزیت حرکت اولیه را داشته باشد، زیرا ChatGPT به یک نام آشنا نزدیک شده است. با این حال، دیگران نیز مشغول تکمیل مهارت و الگوریتم های خود بوده اند.

هنگامی که آنتروپیک برای اولین بار آخرین مدل خانواده بزرگ زبان (LLM) خود، Claude 3 را برای عموم در مارس 2024 منتشر کرد، ما در تیم تحریریه TNW طبیعتاً بسیار هیجان زده بودیم که آن را امتحان کنیم. افسوس، تلاش های ما خنثی شد زیرا با این پیام مواجه شدیم که مدل هنوز در منطقه ما موجود نیست.

اما امروز بالاخره توانستیم رقیب ChatGPT را برای خودمان امتحان کنیم. (این API چندین ماه است که در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است.)

کنفرانس TNW 20-21 ژوئن – آخرین فرصت برای صرفه جویی بزرگ!

افزایش قیمت نهایی این هفته در 27 اردیبهشت است! استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها، دولت‌ها، همه در یک مکان برای کشف آینده فناوری.

نکته اصلی که بعد از کمتر از یک ساعت بازی می توانیم بگوییم این است که سریع است. واقعا سریع. و تصور اولیه این است که در بسیاری از پاسخ های خود دقیق تر است، حتی در مقایسه با نسخه پولی ChatGPT.

همچنین بیشتر احساس می شود… انسانی؟ و این فقط به این دلیل نیست که کلود رابطه شما را با پرسیدن نام شما و گفتن خوشحالی از ملاقات شما شروع می کند.

مطلب پیشنهادی  زینب یاووز در مورد فناوری صحبت می کند. LLM های جدید Mistral و SiloAI

در حالی که هنوز هم نسبتاً آسان است که بفهمیم یک متن توسط ChatGPT تولید می‌شود (بله، می‌توانیم بگوییم که PR و فریلنسرها)، من مطمئن نیستم که بتوانم همین را برای کلود بگویم. که هم تاثیرگذار و هم آزاردهنده است.

کلود اوپوس، غزل و هایکو

خانواده کلود در سه نسخه – Opus، Sonnet و Haiku عرضه می شود. Opus “هوشمندترین” مدل آنتروپیک است. به گفته توسعه دهندگان آن، آن از همتایان خود بهتر عمل می کند از بسیاری از معیارهای رایج برای ارزیابی سیستم های هوش مصنوعی.

Claude از طریق Claude.ai مبتنی بر وب، یک برنامه iOS، و از طریق یک طرح تجاری تیمی در دسترس است. به عنوان یک کاربر رایگان، شما به Sonnet دسترسی دارید، البته با محدودیت استفاده روزانه، در حالی که Opus با اشتراک حرفه ای (18 یورو در ماه + مالیات بر ارزش افزوده) در دسترس است.

کلود ادعا می کند که “سطوح درک و تسلط قوی به زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و سایر زبان های اروپایی” دارد. با این حال، وقتی از او خواسته شد، به من می گوید که سوئدی را روان صحبت نمی کند.

اما او – به زبان سوئدی – به من اطلاع داد که در صورت تمایل می تواند پاسخ های ساده تری را به زبان سوئدی به من بدهد، اما بحث در مورد موضوعات پیچیده تر به زبان انگلیسی آسان تر خواهد بود. این یکی از دلایلی را نشان می‌دهد که چرا آموزش LLM بر روی داده‌های زبان‌های کوچک‌تر برای همه مناطق برای بهره‌مندی یکسان از این فناوری حیاتی است.

مطلب پیشنهادی  اپل تصمیم خود را تغییر می‌دهد: Epic Games همچنان می‌تواند یک اپ استور رقیب ارائه دهد

Claude چند وجهی نیست – به این معنی که نمی تواند تصاویری مانند DALL-E OpenAI ایجاد کند که در نسخه پولی ChatGPT گنجانده شده است. با این حال، می تواند ورودی بصری را پردازش و تجزیه و تحلیل کند.

تصویر برنامه کلود برای iOS.
کلود می تواند ورودی بصری را تجزیه کند. اعتبار: Anthropic
تصویر برنامه کلود برای iOS.

در همان روزی که Anthropic کلود را در کنار برکه منتشر کرد، OpenAI GPT-4o را منتشر کرد. این دو شرکت از پشتیبانان مختلف فناوری (اولی از آمازون و دومی از مایکروسافت) بودجه دارند. فراتر از رقابت عملکرد LLM، آنتروپیک خود را به عنوان شرکتی که بر ایمنی در توسعه هوش مصنوعی تاکید دارد، قرار می دهد.

این استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو ادعا می کند که تحقیقات در مورد خطرات اجتماعی، ایمنی و امنیتی را در اولویت قرار داده است. به قول بنیانگذاران آن: “ما آنتروپیک را تأسیس کردیم زیرا معتقدیم تاثیر هوش مصنوعی می تواند با انقلاب صنعتی و علمی قابل مقایسه باشد، اما مطمئن نیستیم که به خوبی پیش برود.”

به هر حال کلود اینجاست. بگذارید فصل اروپایی جنگ های چت بات ها به طور جدی آغاز شود.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *