Deeptech VC 300 میلیون یورو برای تلاش برای “تعالی نیمه هادی” جمع آوری می کند


شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر فلاندری Imec.xpand 300 میلیون یورو برای سرمایه گذاری در استارتاپ های فناوری عمیق جمع آوری کرده است.

VC یک اسپین آف از Imec مستقر در لوون، یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی میکروالکترونیک در جهان است.

صندوق جدید هوش مصنوعی، نیمه هادی ها، فناوری نانو، فوتونیک و محاسبات کوانتومی را هدف قرار می دهد. همچنین روی استارتاپ هایی سرمایه گذاری خواهد کرد که روی روش های جدید تشخیص و درمان بیماری ها کار می کنند.

تا به امروز، Imec.xpand در 23 شرکت سرمایه گذاری کرده است که تا به امروز در مجموع 1.5 میلیارد یورو سرمایه جذب کرده اند. این شامل دو تک شاخ می شود – شرکت هایی با ارزش 1 میلیارد یورو یا بیشتر.

کنفرانس TNW – آیا شما یک سرمایه گذار هستید؟ این پیام برای شماست!

با داغ ترین استارت آپ ها آشنا شوید و سرمایه گذاری بعدی خود را در 20 تا 21 ژوئن کشف کنید. عجله کن! افزایش قیمت 17 اردیبهشت.

به گزارش یک روزنامه هلندی، Imec.xpand اخیرا دفتر جدیدی را در هلند افتتاح کرده است Het Financieele Dagblad. او می‌خواهد بیشتر روی این منطقه تمرکز کند، به‌ویژه در آیندهوون، شهری که به خاطر نوآوری‌های فناوری شهرت دارد.

VC قبلاً از چندین استارت آپ در منطقه حمایت کرده است. اینها عبارتند از Axelera AI که تراشه‌هایی برای رایانه‌های لبه می‌سازد و فیلیپس spinoff Scil که تجهیزات ساخت تراشه می‌سازد.

یکی دیگر از استارتاپ های هلندی در مجموعه Imec-xpand، Onera است. این شرکت تست های خواب بالینی را برای استفاده در منزل برای تشخیص اختلالاتی مانند بی خوابی توسعه می دهد.

مطلب پیشنهادی  دانش آموزان هلندی از توپ های آهنی برای ذخیره و انتقال ایمن هیدروژن استفاده می کنند

فشار برای فناوری نیمه هادی

با آخرین جمع آوری کمک مالی، Imec.xpand به طور خاص بر توسعه نیمه هادی ها تمرکز کرده است.

تام گفت: “با این صندوق، ما وقف پیشرفت صنعت نیمه هادی ها هستیم و به استارتاپ ها امکان می دهیم فناوری های نوآورانه را سریعتر به بازار عرضه کنند.” Vanhoutte، شریک در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر.

ترکیب سرمایه مخاطره‌آمیز ما و شبکه بین‌المللی به تک‌شاخ‌ها در میان رقابت جهانی برای برتری نیمه‌رساناها کمک می‌کند.

در سپتامبر، اروپا گذشت قانون چیپسهدف آن دوبرابر کردن سهم بازار جهانی بلوک در نیمه هادی ها از 10 درصد به 20 درصد تا سال 2030 است. هلند، خانه ASML – تنها تولید کننده در جهان تجهیزات برای پیشرفته ترین تراشه ها – مطمئناً نقش اصلی را در این فشار ایفا خواهند کرد.

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال Risk: Show Me the Money است. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد آنچه برای تأمین بودجه استارت‌آپ‌تان نیاز است، جستجو کنید، شرکت بعدی را برای حمایت پیدا کنید، یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید)، ما چیز خاصی برای خوانندگان وفادار خود داریم. از کد TNWXMEDIA هنگام پرداخت استفاده کنید تا 30% تخفیف دریافت کنید پاس کسب و کار، پاس سرمایه گذار یا بسته های شروع (بوت استرپ و افزایش مقیاس).

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *