Helldivers 2: چگونه با یک تیم غافلگیر کننده وارد تیراندازی شویم

Helldivers 2 بازی غافلگیرکننده امسال است که دارای تم طنز ملی گرایی فضایی و گیم پلی دیوانه وار تیراندازی سوم شخص است. این بازی که انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 و رایانه های شخصی ویندوزی است، بیش از 8 میلیون نسخه از زمان عرضه خود در 8 فوریه فروخته است. (با عرض پوزش، طرفداران Xbox – به نظر نمی رسد به این زودی ها به کنسول شما بیاید.)

Helldivers 2 که توسط Arrowhead Game Studios ساخته شده است، یک بازی تیراندازی سوم شخص است. 100 سال پس از اولین بازی، شما به عنوان یک سرباز نخبه به نام Helldiver بازی می کنید و از سفینه های فضایی به سیارات فرود می آیید تا با دشمنان بشریت نبرد کنید. شما باید از حملات بیگانگان جلوگیری کنید و از پاسگاه های Super Earth در سراسر کهکشان دفاع کنید، که می توانید به تنهایی یا با حداکثر سه تیم جوخه انجام دهید.

Helldivers 2 با اکشن و گیم پلی فوق العاده اش – و برچسب قیمتی که به طور قابل توجهی پایین تر از آنچه در اکثر عناوین جدید می بینید، خوشحال شد. قیمت آن بین 33 تا 40 دلار است. هزینه معمولی برای انتشار عمده یک بازی تریپل A 60 تا 70 دلار است.

اما برخی از گیمرهای معمولی که می‌خواهند با دوستان خود به یک عنوان اکشن احمقانه و سریع بپرند، متوجه می‌شوند که Helldivers 2 کمی به آن عادت می‌کند. علاوه بر برخی از مشکلاتی که توسعه‌دهندگان بازی با درخواست‌های دوستی بین پلتفرمی داشتند، Helldivers 2 مکانیک غیرمعمول “استراتژم” خود را از اولین Helldivers (که اساساً نحوه تماس شما در منابع و پشتیبانی آتش) را به همراه دارد و نیاز به تجدید نظر در اجرای معمول دارد. استراتژی های اسلحه ای که می توانید در سایر شوترها استفاده کنید.

علیرغم اینکه آموزش سرگرم کننده و طنز است، در انتخاب ماموریت یا ارتقاء زرادخانه خود برای میدان نبرد راهنمایی چندانی دریافت نمی کنید. در اینجا برخی از چیزهایی است که هنگام ورود به مبارزه برای دموکراسی تحت کنترل در سراسر کهکشان آموختیم.

یک جوخه سه نفره از Helldivers با انواع سلاح ها در جنگل راهپیمایی می کنند. یک جوخه سه نفره از Helldivers با انواع سلاح ها در جنگل راهپیمایی می کنند.

در Helldivers 2، می‌توانید مسابقات را به صورت انفرادی انجام دهید، اما برخی از چالش‌های بازی از حمایت یک تا سه هم‌تیمی بهره می‌برند.

استودیو بازی Arrowhead

شروع کار با Helldivers 2

هنگامی که بازی را خریداری کردید، اگر یک گیمر رایانه شخصی هستید، باید آن را بر روی پلتفرم Steam یا بر روی PS5 با اشتراک فعال شبکه پلی استیشن بازی کنید. هنگامی که بازی را راه اندازی می کنید، این گزینه را خواهید داشت که حساب های Steam و PlayStation خود را برای فعال کردن cross-play پیوند دهید، جایی که بازیکنان PC و PS5 می توانند با حداکثر چهار بازیکن دوست شوند و به ماموریت ها بپیوندند.

مطلب پیشنهادی  استارتاپ بالون گردشگری فضایی از طرح کپسول «لوکس» رونمایی کرد

هنگامی که بازی را شروع می کنید، یک فیلم مقدماتی در مورد شکوه Super Earth و نیاز به جنگ کهکشانی خواهید دید و به دنبال آن یک آموزش به شما نشان می دهد که چگونه در اطراف حرکت کنید، از اسلحه و نارنجک استفاده کنید و ترفندهای شلیک کنید.

Stratagem ها کدهایی هستند که در طول ماموریت ها برای احضار تدارکات، حملات مهمات و سایر موارد از کشتی مداری ستاره ناوشکن خود وارد می کنید. کدهایی مانند کدهای بازی های ویدیویی قدیمی را با استفاده از صفحه نمایش کنترلر یا کلیدهای WASD روی صفحه کلید خود وارد می کنید – مانند “راست، راست، بالا” برای Orbital Precision Strike یا “بالا، پایین، راست، چپ، بالا” تا “تقویت” یا بازگرداندن یک هم تیمی مرده با بدن و لباس کاملاً جدید.

یکی از چیزهای دشوار در مورد بازی عادت کردن به وارد کردن این کدها است، حتی زمانی که در حال مبارزه با باگ های فضایی و پیمایش نقاط بین راهی خود در نقشه سیاره ای هستید که در آن هستید. خوشبختانه، کدها همیشه یکسان هستند، بنابراین مفید است که پرکاربردترین تقلب ها را به خاطر بسپارید – از جمله درخواست پشتیبان زمانی که هم تیمی های شما به مرگ وحشتناکی می میرند.

شما با مقدار محدودی مهمات فرود خواهید آمد که می‌توانید با پیدا کردن جعبه‌های مهمات روی زمین، معمولاً در کنار ساختمان‌ها، یا با استفاده از استراتژی تامین، آن را دوباره پر کنید. در هر صورت، می‌خواهید ساختمان‌های تصادفی را کاوش کنید تا نمونه‌هایی را بیابید که برای خرید ارتقاء برای کشتی‌تان استفاده می‌شوند، مانند خنک‌کردن کوتاه‌تر برای استراتژی‌های حمله‌تان. فقط حواستان باشد که وقتی بمیرید، نمونه‌هایی را که جمع‌آوری کرده‌اید از دست می‌دهید – پس از بازگشت به مبارزه، باید آن‌ها را از بدن مرده‌تان بیرون بیاورید. و نمونه‌ها برای کل تیم جمع‌آوری می‌شوند، بنابراین برای به دست آوردن نمونه‌ها با هم تیمی‌های خود مسابقه (یا کشتن) نزنید.

در مورد کشتن هم تیمی‌هایتان، Helldivers 2 دارای آتش دوستانه است، بنابراین مراقب باشید که در کجا شلیک می‌کنید، نارنجک پرتاب می‌کنید و به حملات هوایی دعوت می‌کنید. اگر در مسیر اشتباهی از یک حمله مداری قرار گرفتید، آن را شخصی نگیرید، و به یاد داشته باشید که همه شما در یک تیم هستید – فقط به ماهیت سرگرم کننده ی غرق شدن هرازگاهی به نام دموکراسی فضایی متمایل شوید.

مطلب پیشنهادی  رأی گیری در پاریس برای ممنوعیت اسکوترهای الکترونیکی می تواند کل اروپا را شکل دهد

زمانی که فرود آمدید تشخیص اینکه چه کاری باید انجام دهید ممکن است سخت باشد، بنابراین به هدف توجه کنید. ماموریت‌ها متفاوت هستند، اما معمولاً یک چرخه بازدید از یک یا دو سایت برای بازیابی داده‌ها، تخریب یک ساختمان یا انجام کارهای دیگر دنبال می‌شوند و سپس به منطقه تخلیه می‌روند تا یک کشتی در حال سقوط را برای گرفتن جوخه فراخوانی کند. اگر نمی‌دانید یک مأموریت چگونه پیش می‌رود، با هم تیمی‌های خود بمانید و کارهایی که انجام می‌دهند را تماشا کنید (یا اگر آماده هستید، در چت صوتی بپرسید که چه کاری انجام دهید – برخی از مأموریت‌ها نیاز به اقدام هماهنگ دارند). اگر همه زنده بمانند، تجربه اضافی و اعتبارات لازم را به دست خواهید آورد، بنابراین در هنگام فراخوانی یک سفینه به منطقه تخلیه بچسبید و زمانی که رسید سوار آن شوید – قبل از حرکت فقط زمان کوتاهی برای سوار شدن خواهید داشت.

وقتی بعد از ماموریت سوار کشتی برمی گردید، می توانید ارزهای مختلف درون بازی را برای خرید ارتقاء هزینه کنید. مدال ها به شما این امکان را می دهند که سلاح های جدید، زره های تغییر دهنده وضعیت و لوازم آرایشی خریداری کنید. اعتبارات Req می توانند استراتژی های جدیدی را خریداری کنند، در حالی که نمونه های فوق می توانند ارتقاء کشتی را خریداری کنند. همانطور که قفل سلاح‌ها و زره‌های مختلف را باز می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را در زرادخانه تعویض کنید – اما نگران نباشید، تفنگ تهاجمی AR-23 Liberator که با آن شروع می‌کنید یکی از متعادل‌ترین و همه‌کاره‌ترین سلاح‌های بازی است و می‌تواند شما را دور می برد

ادغام و انتخاب ماموریت ها

همانطور که قبلا ذکر شد، برخی از بازیکنان در درخواست دوستی بین پلتفرمی با مشکل مواجه هستند. اگر به تنهایی بازی می‌کنید، می‌توانید با استفاده از Quickplay با بازیکنان تصادفی متحد شوید و سپس افرادی را که در طول مسیر ملاقات می‌کنید به عنوان دوست اضافه کنید.

می‌توانید با استفاده از منوهای پلتفرم Steam یا با استفاده از رابط Helldivers 2 برای افزودن دوستان به بازی از فهرست مخاطبین Steam موجود، با دوستان خود در رایانه شخصی ارتباط برقرار کنید. همین امر در مورد پلی استیشن 5 نیز صدق می کند. در تنظیمات، باید تعیین کنید که آیا می خواهید بازی بین پلتفرمی فعال باشد (اگر فقط می خواهید با هم تیمی هایی که روی یک پلتفرم هستند بازی کنید، آن را غیرفعال کنید) و آیا می خواهید در آن بازی کنید. بازی های عمومی یا بازی های فقط دوستان.

مطلب پیشنهادی  اروپا برای اولین بار در سرمایه گذاری خصوصی در فناوری فضایی از آمریکا پیشی گرفت

توجه داشته باشید که حتی اگر بازی‌های فقط دوستان را فعال کنید، باز هم می‌توانید به ماموریت‌هایی ملحق شوید که افراد غریبه میزبان بازی‌های عمومی هستند. اگر می خواهید دوستان به کشتی شما بیایند، آنها را دعوت کنید تا به شما بپیوندند. اگر می خواهید در کشتی شخص دیگری بازی کنید، می توانید درخواست کنید که به کشتی او بپیوندید.

یکی از سخت ترین چیزهایی که در Helldivers 2 می توان به آن عادت کرد این است که بفهمید هنگام شروع چه ماموریت هایی باید انجام دهید. این سختی خیلی سریع بالا می‌رود و حتی بازیکنان کهنه‌کار در طول ماموریت‌های سخت‌تر بارها و بارها مورد انفجار قرار می‌گیرند. هنگام شروع، به دو یا سه سطح دشواری اول پایبند باشید («آسان» هنوز هم برای بازیکنان جدید می تواند بسیار چالش برانگیز باشد).

هنگامی که به سمت انتخاب کننده ماموریت کشتی می روید، یا به دنبال ماموریت هایی می گردید که منتظر بازیکنان هستند (1/2، 2/3 یا 3/4 نشان دهنده هر لابی بازی است). اگر در حال حاضر یک تیم کامل متشکل از چهار بازیکن دارید، به دنبال ماموریت هایی باشید که هنوز بازیکنی ندارند. هر helldiver باید سوار hellpod شود و استراتژی های خود را انتخاب کند، سپس آماده را برای شروع ماموریت انتخاب کنید.

نکات کلی بازی

راهنماهای بازی های پیشرفته زیادی را به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد، اما اصلی ترین آنها عبارتند از:

  • به یاد داشته باشید که آتش دوستانه وجود دارد، بنابراین از تیراندازی یا منفجر کردن هم تیمی های خود اجتناب کنید.
  • مواظب مهمات خود باشید و به یاد داشته باشید که جمع آوری وسایل، پشته های مهمات را به سلاح انتخابی شما اضافه می کند.
  • بارگیری مجدد اسلحه هایی مانند مسلسل و استفاده از تقلب ممکن است کمی طول بکشد، بنابراین سعی کنید از این کار در حین آتش نشانی اجتناب کنید.
  • ارتباط کلیدی است: مطمئن شوید که قبل از شروع یک ماموریت در مورد ترفندهایی که انتخاب می کنید با هم تیمی های خود همسو هستید و دائماً در طول ماموریت در مورد کارهای بعدی و در صورت نیاز به کمک با هم صحبت کنید.

خوش بگذره! Helldivers 2 قرار نیست خیلی جدی گرفته شود. و به یاد داشته باشید: بارها و بارها و بارها خواهید مرد. این بخشی از سرگرمی است.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *