LLM “برای همه زبان های رسمی اتحادیه اروپا” در افق برای استارت آپ های فنلاندی

این شرکت می‌گوید یک استارت‌آپ فنلاندی امروز یک مدل هوش مصنوعی چندزبانه منتشر کرده است که «نقطه عطف مهمی» در راه رسیدن به LLM برای هر زبان اتحادیه اروپا است.

هوش مصنوعی Silo مستقر در هلسینکی، مدل جدید زبان بزرگ را Viking 7B می نامد. زبان های دانمارکی، فنلاندی، ایسلندی، نروژی و سوئدی و همچنین زبان های انگلیسی و برنامه نویسی را پوشش می دهد. رتبه‌بندی‌ها بهترین عملکرد در کلاس را در تمام زبان‌های اسکاندیناوی نشان می‌دهند – بدون اینکه نتایج انگلیسی به خطر بیفتد.

پیتر سارلین، مدیر عامل Silo AI، به TNW گفت که شرکت او اکنون “در مسیر درست” برای رسیدن به هدف نهایی خود است.

او گفت: «این نسخه گام مهمی در تلاش‌های مداوم ما برای توسعه مدل‌های زبانی مؤثر برای همه زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا است.

ما با خانواده مدل وایکینگ، تعهد خود را به حاکمیت دیجیتال اروپا تایید می کنیم.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

خانواده LLM Silo AI

Silo در زبان های کم منبع متخصص است که فاقد داده های زبانی است که معمولاً برای آموزش مدل های هوش مصنوعی مورد نیاز است.

بدون LLM در این زبان ها، کل جوامع خدمات بی شماری را از دست خواهند داد، از ترجمه ماشینی گرفته تا مراقبت های بهداشتی شخصی.

برای پر کردن شکاف داده ها، Silo تکنیک های مختلفی را اعمال می کند. یکی بهینه سازی معماری های مدل قبل از آموزش است. یکی دیگر شامل جفت زبان های ترجمه شده با منابع بالا و کم است.

مطلب پیشنهادی  دومین خانه کوانتومی در دلفت افتتاح شد

بسیاری از تکنیک ها از سیگنال دهی متقابل زبانی استفاده می کنند که باعث بهبود ارتباطات بین زبان ها می شود.

سارلین گفت: «این به مدل اجازه می‌دهد تا الگوهای آموخته‌شده را در سراسر زبان‌ها تعمیم دهد و اعمال کند – حتی آنهایی که داده‌های آموزشی محدودی دارند.

پارامترهای جدید

Viking با 7 میلیارد پارامتر اولین نسخه از خانواده مدل هایی است که ماه گذشته معرفی شد. Silo همچنین قصد دارد نسخه های 13B و 33B را منتشر کند. پست های بازرسی برای هر دو LLM امروز منتشر شد.

همانطور که پارامترها گسترش می یابند، مدل ها درک خود را از اعلان ها و ظرفیت خود را برای نتایج ظریف بهبود می بخشند. اما آنها همچنین به منابع محاسباتی بیشتری نیاز خواهند داشت که منجر به هزینه ها و مصرف انرژی بیشتر می شود.

برای حفظ این منابع، Silo وایکینگ را در LUMI، قدرتمندترین ابررایانه اروپا و سومین سبزترین ابررایانه جهان در لیست Top500 آموزش داد.

با منابع تحت کنترل و عملکرد ثابت شده، Silo اکنون قصد دارد هر زبان اتحادیه اروپا را ادغام کند.

سارلین گفت: «ما معتقدیم که LLM های چندزبانه بخشی از زیرساخت دیجیتال اروپا را نشان می دهند.

یکی از موضوعات کنفرانس TNW امسال Ren-AI-ssance: The AI-Powered Rebirth است. اگر می‌خواهید در همه چیزهای هوش مصنوعی عمیق‌تر شوید، یا فقط رویداد را تجربه کنید (و به تیم تحریریه ما سلام کنید)، ما چیز خاصی برای خوانندگان وفادار خود داریم. از کد TNWXMEDIA هنگام پرداخت استفاده کنید تا 30% تخفیف دریافت کنید پاس کاری، پاس سرمایه گذار یا بسته های شروع (بوت استرپ و افزایش مقیاس).

مطلب پیشنهادی  هوش مصنوعی جدید DeepMind از بازی ها برای بهبود الگوریتم های اولیه استفاده می کند
آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *