Polestar از اولین نمونه اولیه ماشین الکتریکی 10 دقیقه‌ای شارژ جهان رونمایی کرد

Polestar مدل EV آینده خود را تنها در 10 دقیقه با موفقیت شارژ کرد.

این خودروساز سوئدی با استفاده از یک باتری “غلط سیلیکونی” ساخته شده توسط استارت آپ اسرائیلی StoreDot.

Polestar باتری را نصب کرد در یک نمونه اولیه کاملاً قابل رانندگی از مدل Polestar 5 خود که سال آینده به فروش می رسد. او توانست EV را از 10% تا 80% در حداکثر 10 دقیقه شارژ کند.

استفاده از باتری های StoreDot آندهای سیلیکونی به جای گرافیت آندهای سیلیکونی می توانند 10 برابر بیشتر از گرافیت یون های لیتیوم را ذخیره کنند، در حالی که فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند. این به معنای باتری های کارآمدتر است که عمر طولانی تری دارند و می توانند سریعتر شارژ شوند.

آخرین اخبار از صحنه فناوری اتحادیه اروپا، داستانی از بنیانگذار پیر خردمند ما بوریس و برخی از آثار مشکوک هوش مصنوعی. رایگان است، هر هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اکنون درگیر شوید!

Polestar و StoreDot ادعا می‌کنند که این سریع‌ترین زمان شارژ ثبت شده برای یک خودروی الکتریکی مجهز به سلول‌های باتری سیلیکونی غالب است.

رانندگان اکنون می توانند واقعاً مسافت های طولانی را با همان آزادی و راحتی مانند وسایل نقلیه سنتی بنزینی طی کنند. دکتر Doron Meyersdorff، مدیر عامل StoreDot.

باتری های StoreDot را می توان به بدنه های EV موجود اضافه کرد. آنها را می توان با شارژرهای DC معمولی شارژ کرد.

توماس اینگنلات، مدیرعامل Polestar گفت: «این فناوری انتظارات مصرف‌کنندگان را تغییر می‌دهد و پذیرش انبوه خودروهای برقی را تسریع می‌کند، زیرا مالکیت خودروهای برقی را به تجربه‌ای یکپارچه برای بازار انبوه تبدیل می‌کند.»

مطلب پیشنهادی  Red Bull Kumite 2024: نحوه پخش جریانی مسابقات «Street Fighter 6»

سازندگان خودروهای الکتریکی به دنبال باتری‌های بهتر برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان برای برد طولانی‌تر و شارژ سریع‌تر هستند. این یک مسابقه برای برنده شدن در شیمی است.

به عنوان مثال تویوتا است توسعه فناوری باتری حالت جامد که می تواند بسیار زیاد باشد مسافت 1500 کیلومتر تا سال 2027. استارت‌آپ هلندی Lionvolt نیز روی باتری‌های حالت جامد کار می‌کند که دو برابر چگالی باتری‌های لیتیوم یونی دارند.

StoreDot قصد دارد اولین باتری های خود را در سال جاری برای مشتریان ارسال کند. تا سال 2028، این شرکت قصد دارد سلول هایی بسازد که تنها در سه دقیقه 100 مایل شارژ شوند.

آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *