Wayve بریتانیا یک میلیارد دلار در بزرگترین دور سرمایه گذاری در اروپا با هوش مصنوعی جمع آوری می کند

Wayve، یک استارت آپ مستقر در لندن که بر روی سیستم های هوش مصنوعی برای وسایل نقلیه خودران کار می کند، یک میلیارد دلار جمع آوری کرده است. دور سرمایه گذاری عظیم بزرگترین سرمایه گذاری واحد در یک استارتاپ هوش مصنوعی اروپایی است.

شرکت ژاپنی سافت بانک همراه با غول های فناوری انویدیا و مایکروسافت دور تامین مالی را رهبری کردند. Wayve ارزش خود را پس از سرمایه گذاری فاش نکرد.

Wayve که در سال 2017 در کمبریج تأسیس شد، سیستم‌های به اصطلاح هوش مصنوعی تعبیه‌شده را توسعه می‌دهد. ماشین های خودران. برخلاف هوش مصنوعی نرم افزاری خالص مانند ChatGPT، هوش مصنوعی تجسم یافته به عنوان مغز برای اشیاء فیزیکی مانند وسایل نقلیه عمل می کند. این به آنها اجازه می دهد تا خودشان ببینند، فکر کنند و رانندگی کنند. این فناوری همچنین برای ربات ها یا هر جسم متحرک دیگری برای آن موضوع کار می کند.

الکس کندال، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Wayve، گفت: «هوش مصنوعی تجسم یافته به چالش‌های طولانی مدتی که صنعت در مقیاس‌بندی این فناوری برای همه و در همه جا با آن روبه‌رو بوده است، رسیدگی می‌کند.

Alex-Kendall_Headshot_CEO-Co-Founder-wave
الکس کندال قبل از تأسیس Wayve در سال 2017، دانشجوی دکترا در دانشگاه کمبریج بود که بر روی بینایی کامپیوتر و روباتیک تمرکز داشت. اعتبار: Wayve
Alex-Kendall_Headshot_CEO-Co-Founder-wave

رویکرد Wayve به رانندگی خودران مشابه تسلا است. اما برخلاف شرکت ایلان ماسک، Wayve فناوری خود را مستقیماً به خودروسازان خواهد فروخت. این بدان معناست که برای دسترسی به بهترین فناوری خودران، نیازی به خرید تسلا نخواهید داشت.

کنفرانس TNW – آیا شما یک سرمایه گذار هستید؟ این پیام برای شماست!

با داغ ترین استارت آپ ها آشنا شوید و سرمایه گذاری بعدی خود را در 20 تا 21 ژوئن کشف کنید. عجله کن! افزایش قیمت 17 اردیبهشت.

مطلب پیشنهادی  بهترین تخفیف‌های روز یادبود 25 دلار یا کمتر: امتیازهای مربوط به یافته‌های فنی ارزان و لوازم ضروری روزمره را ذخیره کنید

ماشین هایی که یاد می گیرند

Wayve از سال 2018 سیستم‌های هوش مصنوعی خود را در جاده‌های بریتانیا آموزش می‌دهد. این شرکت یک خودروی معمولی را با مجموعه‌ای از دوربین‌ها و حسگرهایی که محیط را تفسیر می‌کنند، تعبیه می‌کند. هرچه یک ماشین اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کند، مدل‌های هوش مصنوعی Wayve در مورد رانندگی و واکنش به خطرات بیشتر می‌آموزند.

در آینده، این شرکت قصد دارد به وسایل نقلیه اجازه دهد کارهایی بیش از رانندگی برای شما انجام دهند. آنها خواستن برای ارائه امکانات اضافی مانند رابط های پاسخگو به زبان، سبک های رانندگی شخصی و خلبانی کمکی.

کنتارو ماتسویی، شریک مدیریتی در SoftBank Investment Advisers گفت: «وسایل نقلیه اکنون می‌توانند محیط اطراف خود را مانند انسان تفسیر کنند و تصمیم‌گیری بهتری را که نوید استانداردهای ایمنی بالاتر را می‌دهد، ممکن می‌سازد». به عنوان بخشی از سرمایه گذاری، سافت بانک به هیئت مدیره Wayve پیوست.

پتانسیل این نوع فناوری تحول آفرین است. ماتسویی گفت: این می تواند 99 درصد از تصادفات رانندگی را از بین ببرد.

تامین مالی راه برای وسایل نقلیه خودران
سیستم‌های هوش مصنوعی Wayve به خودرو اجازه می‌دهند که به تنهایی ببیند، فکر کند و رانندگی کند. اعتبار: Wayve
تامین مالی راه برای وسایل نقلیه خودران

علیرغم پیشرفت های قابل توجه، رانندگی خودران همیشه یکی از آن فناوری های پنج ساله به نظر می رسد.

رانندگی ایمن وسایل نقلیه خودران بسیار پیچیده است و با مقررات سنگینی مواجه است. تعدادی از بزرگان حوادثو عقب نشینی بازیگران اصلی مانند یک سیب کمکی به مسائل نکرده است و الف کاهش بودجه برای مشاغل با وسایل نقلیه خودران، وضعیت چالش برانگیز را منعکس می کند.

یک پیروزی برای فناوری اروپا

با توجه به شرایط، این امر باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاری هنگفت Wayve – به‌ویژه برای یک استارت‌آپ اروپایی، چشمگیرتر شود.

مطلب پیشنهادی  نیروی دریایی بریتانیا از واقعیت مجازی برای آموزش ملوانان در ناوبری کشتی های جنگی استفاده می کند

Suranga Chandratilak، شریک Balderton و سرمایه گذار اولیه Wayve، از طریق ایمیل به TNW گفت: “Wayve یک شرکت بسیار مهم برای اروپا است.”

هوش مصنوعی تجسم شده مرز بزرگ بعدی هوش مصنوعی خواهد بود – هوش ماشینی را به دنیای فیزیکی اطراف ما خواهد آورد، نه فقط صفحه نمایش کامپیوتر که مدل های زبان بزرگ به آن محدود می شوند.

واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) انویدیا، قدرت محاسباتی فناوری خودران Wayve را فراهم خواهند کرد. مایکروسافت، یک سرمایه گذار موجود، گفت که به حمایت از این شرکت از طریق “تخصص” خود در ابر رایانه و هوش مصنوعی ادامه خواهد داد.

کندال، مدیر عامل Wayve، گفت که این سرمایه گذاری به استارتاپ اجازه می دهد تا نمونه های اولیه و تحقیقات خود را به یک محصول قابل فروش تبدیل کند. او گفت که این شرکت در حال مذاکره با چندین شریک بزرگ خودروسازی است تا فناوری خود را در خودروها برای مصرف کنندگان عادی خریداری کند. با این حال، Wayve هنوز نامی را ذکر نکرده است، بنابراین ما هنوز در آن جبهه در تاریکی هستیم.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *