Xbox از 30 می شروع به حذف عکس‌های قدیمی می‌کند: در اینجا نحوه ذخیره آنها آورده شده است

ایکس باکس در ماه سپتامبر هشدار داد که نسخه پشتیبان آنلاین بازیکنان ضبط شده – از جمله ویدئو و اسکرین شات – که 90 روز یا بیشتر هستند را حذف خواهد کرد. پس از ماه‌ها عدم فعالیت، ایکس‌باکس پیامی را منتشر می‌کند که به کاربران می‌گوید 30 می روز حسابرسی برای کتابخانه ضبط آنهاست.

یکی از نمایندگان ایکس باکس بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

اسکرین شات-2024-04-25-at-4-57-23pm اسکرین شات-2024-04-25-at-4-57-23pm

ایکس باکس در چند روز گذشته پیام های هشدار دهنده ای در مورد حذف بازی های ضبط شده ارسال کرده است.

اسکرین شات توسط Joe Hindy/CNET

این سیاست جدید با به‌روزرسانی ماه سپتامبر برای ایکس‌باکس اجرایی شد. در آن زمان، به بازیکنان گفته شد که 90 روز فرصت دارند تا از محتوای خود نسخه پشتیبان تهیه کنند و حذف از ژانویه آغاز خواهد شد. Xbox همچنین یک رابط کاربری جدید برای پشتیبان‌گیری گروهی از طریق OneDrive یا با یک دستگاه ذخیره‌سازی خارجی منتشر کرد که بازیکنان می‌توانند از آن برای پشتیبان‌گیری از محتوای خود قبل از حذف استفاده کنند.

با این حال، ژانویه آمد و رفت و ایکس باکس هیچ اطلاعیه‌ای مبنی بر اینکه چرا حذف انبوه به تعویق افتاد تا زمانی که پیام هشداری در صندوق ورودی افراد در اواخر آوریل ظاهر شد، اعلام نکرد.

ایکس باکس نیز در مورد دلیل این تغییر صحبت کرده است. امکان آپلود بازی های ضبط شده در شبکه ایکس باکس از سال 2013، زمانی که این شرکت بازی DVR را معرفی کرد، وجود داشت. بازی DVR به بازیکنان این امکان را می دهد که عکس بگیرند، آنها را ویرایش کنند و آنها را در وب آپلود کنند تا با دوستان خود به اشتراک بگذارند. نام و عملکرد در طول سال ها تغییر کرده است، اما برخی از گیمرها با کلیپ های آپلود شده هستند که یک دهه قدمت دارند.

ایکس‌باکس پس از اتمام پاک‌سازی، مقدار زیادی فضای ذخیره‌سازی را در سرورهای خود بازیابی می‌کند، به این معنی که کارکرد سرورها ارزان‌تر خواهد بود. صرف نظر از این، بازیکنان نمی‌توانند به حجم بی‌پایانی فضای ذخیره‌سازی رایگانی که برای یک دهه داشته‌اند تکیه کنند و باید راه‌هایی برای پشتیبان‌گیری از محتوای خود بیابند.

ایکس باکس چه محتوایی را حذف می کند؟

ایکس‌باکس در حال حذف همه بازی‌ها و اسکرین‌شات‌هایی است که در شبکه ایکس‌باکس آپلود شده‌اند و از 30 می 90 روز یا بیشتر هستند. این شرکت بارها گفته است که این فقط بر کلیپ‌هایی که در وب آپلود می‌شوند، تأثیر می‌گذارد، نه کلیپ‌هایی که به صورت محلی در دستگاه‌های پخش‌کننده یا کلیپ‌هایی که در جاهای دیگر مانند OneDrive یا یک دستگاه ذخیره‌سازی خارجی ذخیره می‌شوند، ذخیره می‌شوند.

مطلب پیشنهادی  این هفته در فن آوری هلندی

تنها اخطار این است که بازیکنانی که در طول سال‌ها کنسول‌های خود را تغییر داده‌اند، ممکن است نسخه‌های ذخیره‌سازی محلی قدیمی‌تر خود را نداشته باشند. من یک اسکرین شات از یک بازی ویدیویی دارم که روی ایکس باکس وان ایکس بازی کردم. وقتی به Xbox Series X ارتقاء دادم، نسخه آفلاین آن اسکرین شات را از دست دادم، به این معنی که اکنون تنها نسخه آن اسکرین شات نسخه ای است که در نسخه پشتیبان تهیه شده است. شبکه ایکس باکس

بازیکن می تواند تمام کلیپ های خود را به سادگی با انتقال آنها به پلتفرم ذخیره سازی دیگر حفظ کند. درایوهای فلش نسبتاً ارزان هستند یا بازیکنان می توانند به صورت اختیاری در OneDrive مشترک شوند و فیلم خود را برای حفظ ایمنی و اشتراک گذاری فوری با دوستان در آنجا دوباره آپلود کنند.

اسکرین شات-2024-04-25-at-5-13-30pm اسکرین شات-2024-04-25-at-5-13-30pm

پس از شروع حذف کلیپ ها، آپلود خودکار همچنان باید در دسترس باشد.

اسکرین شات توسط Joe Hindy/CNET

آیا هنوز می توانم از فیلم ها در شبکه ایکس باکس نسخه پشتیبان تهیه کنم؟

بله، محتوا همچنان می تواند به صورت دستی یا خودکار در شبکه Xbox بلافاصله پس از ضبط آپلود شود. با این حال، به محض اینکه چیزی را آپلود کردید، 90 روز فرصت دارید تا قبل از حذف آن را به اشتراک بگذارید. مشخص نیست که آیا یک کلیپ را می توان پس از حذف دوباره آپلود کرد یا اینکه یک بار مصرف است. در حال حاضر می‌توانید ویدیوهایی را که حذف کرده‌اید از شبکه Xbox دوباره آپلود کنید، اما ممکن است پس از حذف اجباری، این مورد تغییر کند.

این را می توان در تنظیمات Xbox کنترل کرد. در Xbox خود، به تنظیمات > تنظیمات > ضبط و اشتراک گذاری. هنگامی که وجود دارد، پیدا کنید به شبکه ایکس باکس تنظیم در زیر آپلود خودکار بخش و آن را به هر دو تنظیم کنید گرفته شده توسط من یا ضبط توسط من یا بازی. از طرف دیگر، می توانید آن را تنظیم کنید آپلود نکن اگر دیگر نمی خواهید از شبکه ایکس باکس استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی  شرکت تاکسی هوایی ۱۱۰ میلیون دلار جمع آوری کرده و قصد دارد خدمات خود را در سال ۲۰۲۶ راه اندازی کند
عکس صفحه ایکس باکس که گزینه های بازگشتی را ارائه می دهد. عکس صفحه ایکس باکس که گزینه های بازگشتی را ارائه می دهد.

Xbox به شما این امکان را می دهد که از حافظه خارجی یا OneDrive نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اسکرین شات توسط Joe Hindy/CNET

چگونه از عکس های Xbox خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

پشتیبان‌گیری از ضبط‌های Xbox خود در یک دستگاه ذخیره‌سازی خارجی یا OneDrive فرآیندی تقریباً یکسان است. تنها تفاوت واقعی اگر محتوای زیادی برای پشتیبان گیری دارید این است که کدام نوار پیشرفت را می خواهید برای یک ساعت تماشا کنید.

اگر می‌خواهید از یک درایو خارجی استفاده کنید، مطمئن شوید که یک دستگاه ذخیره‌سازی به ایکس‌باکس خود متصل کرده‌اید و قبل از ادامه، مطمئن شوید که برای استفاده با ایکس‌باکس فرمت شده است.

 • وقتی کنسول روشن است، روی دکمه Xbox روی کنترلر خود کلیک کنید.

 • هدایت به عکس بگیرید و به اشتراک بگذارید بخش.

 • انتخاب کنید فیلم اخیر و سپس نمایش همه.

 • انتخاب کنید مدیریت کنید آیکون. شبیه کیف است.

 • در سمت راست، استفاده کنید انتخاب همه گزینه ای برای انتخاب همه عکس های خود یا اسکرول و انتخاب عکس هایی که می خواهید به صورت دستی از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 • پس از اتمام کار، انتخاب کنید در حافظه خارجی کپی کنید اگر می خواهید در یک دستگاه ذخیره سازی نسخه پشتیبان تهیه کنید یا در OneDrive آپلود کنید اگر می خواهید به فضای ذخیره سازی ابری بروید.

 • Xbox شما عملکردی را که انتخاب کرده اید انجام می دهد.

پس از اتمام کپی کردن فایل ها، همه چیز آماده است. برای دستگاه های خارجی، می توانید ضبط های قدیمی خود را با استفاده از برنامه Xbox Media Player مشاهده کنید. افرادی که از موارد خود در OneDrive نسخه پشتیبان تهیه کرده اند، می توانند آن را در آنجا ببینند.

آیا باید از دستگاه ذخیره سازی خارجی استفاده کنم یا OneDrive؟

ذخیره سازی خارجی راه مقرون به صرفه تر است، زیرا می توانید یک دستگاه ذخیره سازی خارجی خریداری کرده و آن را با خود حمل کنید. این نیز یک بار خرید است، نه اشتراک. هنگامی که یک دستگاه ذخیره سازی خارجی دریافت می کنید – چه یک درایو فلش USB یا یک هارد دیسک – می توانید فوراً از تصاویر گرفته شده نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مزیت دیگر دستگاه های ذخیره سازی خارجی پشتیبانی از پلتفرم های مختلف است. می توانید فیلم خود را در یک فلش درایو ذخیره کنید، آن را به رایانه خود منتقل کنید و فایل واقعی را به جای ایجاد پیوند اشتراک گذاری از فضای ذخیره سازی ابری به اشتراک بگذارید. به علاوه، با داشتن فایل واقعی، می‌توانید انتخاب کنید که از کدام فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی  ذهن آگاهی دیجیتال می تواند به کاهش اثرات تکنواسترس در محل کار کمک کند

OneDrive نیز راه حل بدی برای پشتیبان گیری نیست. این به طور مستقیم در Xbox ادغام شده است، و شما همچنان می توانید لینک های اشتراک گذاری را درست مانند بارگذاری های شبکه ایکس باکس ایجاد کنید. این کار را برای افرادی که نمی خواهند کارهای اضافی انجام دهند سریع، آسان و راحت می کند. همچنین می‌توانید به OneDrive در تلفن یا رایانه خود دسترسی داشته باشید تا تصاویر گرفته شده خود را دانلود کنید. تنها نقطه ضعف این است که اگر عکس‌های زیادی دارید که می‌خواهید نگه دارید، ممکن است نیاز به خرید اشتراک برای فضای ذخیره‌سازی اضافی داشته باشید.

به طور خلاصه، هیچ پاسخ درستی وجود ندارد. این کاملا به ترجیح بستگی دارد. در هر صورت می توانید به عکس های خود دسترسی داشته باشید.

نحوه پشتیبان گیری از فایل های ضبط شده از رایانه

طبق گفته ایکس باکس، ضبط‌هایی که با نوار بازی ایکس باکس روی رایانه شخصی انجام می‌شوند، در شبکه ایکس‌باکس آپلود نمی‌شوند و بنابراین مشمول خط‌مشی حذف ۹۰ روزه نمی‌شوند. بنابراین اگر از نوار بازی ایکس باکس برای عکسبرداری استفاده می کنید، تمام عکس های شما به صورت محلی ذخیره می شوند و به هیچ وجه حذف نمی شوند.

برای مشاهده کتابخانه ضبط خود، نوار بازی Xbox را با فشار دادن باز کنید Windows key + G > View my photos. هنگامی که پنجره گالری ظاهر شد، روی نماد پوشه کلیک کنید تا پوشه ای در رایانه شما باز شود که عکس های شما را ذخیره می کند. سپس می‌توانید از فضای ذخیره‌سازی ابری یا درایو فلش برای پشتیبان‌گیری از آن‌ها در صورت تمایل استفاده کنید.

یک اسکرین شات که رابط کاربری Xbox را نشان می دهد یک اسکرین شات که رابط کاربری Xbox را نشان می دهد

رابط کاربری Xbox Series X Capture نشان داده شده است.

اسکرین شات توسط Joe Hindy/CNET

چگونه عکس های قدیمی را پاک کنیم

برخی از بازیکنان در Xbox خود عکس های زیادی ندارند، در حالی که برخی دیگر صدها عکس دارند. اغلب بازیکنان به طور تصادفی دکمه اسکرین شات را در حین بازی فشار می دهند، بنابراین اسکرین شات های تصادفی زیادی وجود دارد. ممکن است بخواهید قبل از تهیه نسخه پشتیبان، مجموعه عکس خود را هرس کنید تا مجبور نباشید از بسیاری از موارد بی فایده نسخه پشتیبان تهیه کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

 • با روشن بودن ایکس باکس، دکمه Xbox را فشار دهید.

 • هدایت به عکس بگیرید و به اشتراک بگذارید.

 • انتخاب کنید نمایش همه.

 • به عکسی که می خواهید حذف کنید بروید و دکمه شروع را روی کنترلر Xbox خود فشار دهید.

 • انتخاب کنید حذف.

 • اگر می خواهید چندین مورد را حذف کنید، نماد کنترل را فشار دهید. شبیه کیف است.

 • تمام تصاویر گرفته شده را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

 • انتخاب کنید حذف.

پس از انتخاب حذف، ضبط های انتخاب شده حذف خواهند شد. مراقب باشید که پس از انجام این کار نمی توان آنها را بازیابی کرد.آموزش وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *